Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
640 |
3 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:14.91 |
828 |
4 |
Frederik Helms |
2001 |
0171AL |
VEST |
|
50m |
1:13.57 |
667 |
5 |
Jacob Lund |
2001 |
0189AP |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:14.84 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
830 |
1 |
Lucas Jensen |
2001 |
0183AM |
VEST |
|
50m |
1:12.82 |
400 |
2 |
Tobias Hufeldt |
2001 |
0169AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.49 |
773 |
3 |
Emil Mosegaard |
2001 |
0187AM |
TÅRNB-VEM |
|
50m |
1:08.25 |
647 |
4 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.05 |
360 |
5 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:08.05 |
776 |
6 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:08.34 |
138 |
7 |
Frederik Brogaard |
2001 |
0163AQ |
FR.SUND |
|
50m |
1:11.56 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Luis Veldsquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:07.82 |
285 |
2 |
Magnus A H Christensen |
2001 |
0183AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:07.64 |
673 |
3 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:07.34 |
836 |
4 |
Chris Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
50m |
1:06.84 |
342 |
5 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
1:06.94 |
301 |
6 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
1:07.56 |
57 |
7 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
1:07.81 |
139 |
8 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
50m |
1:08.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
754 |
1 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
TRITON V |
|
50m |
1:06.76 |
488 |
2 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
50m |
1:06.62 |
480 |
3 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
50m |
1:06.42 |
250 |
4 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:05.90 |
799 |
5 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
1:06.38 |
662 |
6 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
50m |
1:06.44 |
259 |
7 |
Anders Thingstrup Mehlsen |
2001 |
0101AG |
HERNING |
|
50m |
1:06.74 |
346 |
8 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
50m |
1:06.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
497 |
1 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.07 |
582 |
2 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
50m |
1:04.31 |
738 |
3 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
50m |
1:02.57 |
446 |
4 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
1:00.28 |
441 |
5 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
50m |
1:02.23 |
412 |
6 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:03.21 |
237 |
7 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
1:04.76 |
758 |
8 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
TRITON V |
|
50m |
1:05.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
766 |
1 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
TRITON V |
|
50m |
1:05.03 |
241 |
2 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
50m |
1:03.50 |
442 |
3 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
50m |
1:02.47 |
326 |
4 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
50m |
58.43 |
110 |
5 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
1:01.14 |
600 |
6 |
Sebastian Jensen |
2001 |
0137AI |
NAKSKOV |
|
50m |
1:03.19 |
570 |
7 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
50m |
1:04.56 |
618 |
8 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:05.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
827 |
1 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
50m |
1:04.99 |
358 |
2 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:03.36 |
434 |
3 |
Rasmus Hald |
2001 |
0189AM |
KOLDING |
|
50m |
1:02.35 |
496 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
58.32 |
263 |
5 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
50m |
1:00.89 |
181 |
6 |
William Christoffersen |
2001 |
0147AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.14 |
226 |
7 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.50 |
240 |
8 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
1:05.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|