2019-08-26   00:27:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:39   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 14:05 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
159  Linea Christiansen  2003    ODSHERRED    25m   
325  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  2:10.06 
121  Ellen Prescott  2005    HILLERØD    25m   
70  Sarah Kongstad Hansen  2001  0134AT  HASLEV    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  2:09.88 
24  Emilie Fabricius Thomsen  2006  0638AI  HOVEDSTAD    25m  2:01.43 
244  Asta Bundgaard Wanscher  2006  0668AA  ALLERØD    25m  2:00.92 
20  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    25m  2:01.34 
370  Frederikke Westh  2007    VEST    25m  2:06.75 
122  Alberte Ricken  2007    HILLERØD    25m  2:10.01 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Lærke Hansen  2006  0686AH  VEST    25m  1:57.64 
391  Camilla Guldborg Knudsen  2005  0526AF  HOVEDSTAD    25m  1:56.91 
21  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    25m  1:56.06 
382  Sophia Drauschke  2005  0582AL  HOVEDSTAD    25m  1:56.91 
19  Julie Philip  2007    HOVEDSTAD    25m  1:57.35 
324  Katrine Holm  2005  0556AI  VEST    25m  1:58.88 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Wilma Nørgaard  2006  0666AG  VEST    25m  1:53.67 
124  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  1:52.02 
303  Alberte K. Andersen  2006  0606AB  VEST    25m  1:50.30 
97  Athena Haugsted Pihl  2006    HILLERØD    25m  1:50.39 
362  Caroline Svane  2005  0516AH  VEST    25m  1:53.31 
336  Veronica Larnkjær  2006  0616AK  VEST    25m  1:54.58 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Ella Gohr Metz  2005    VEST    25m  1:49.97 
49  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  1:47.52 
326  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    25m  1:47.17 
236  Laura Lind-Christensen  2006  0636AC  ALLERØD    25m  1:47.37 
321  Rebecca Loft Helms  2006  0634AB  VEST    25m  1:49.60 
374  Astrid Blomgren Agerbak  2003  0308BC  HOVEDSTAD    25m  1:50.00 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    25m  1:46.99 
50  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  1:46.26 
58  Carla Heidemann  2007  0782AB  HOVEDSTAD    25m  1:44.06 
47  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    25m  1:46.22 
54  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    25m  1:46.88 
59  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    25m  1:47.02 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Nina Skou Clausen  2001  0108BB  HOVEDSTAD    25m  1:43.32 
226  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  1:42.94 
394  Safa Mohammed  2005  0508AG  HOVEDSTAD    25m  1:40.00 
241  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  1:42.09 
353  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  1:42.96 
378  Carmen Bach Byrholt  2004  0408AG  HOVEDSTAD    25m  1:43.50 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    25m  1:38.49 
265  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    25m  1:35.19 
224  Mathilde Friis Autzen  2005  0514AG  ALLERØD    25m  1:34.25 
180  Frederikke L. B. Høngaard  2003  0342AR  VÆRLØSE    25m  1:34.42 
56  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  1:36.70 
185  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  1:38.78 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
331  Lykke Gøtterup Jensen  2004  0418AQ  VEST    25m  1:32.94 
75  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  1:31.26 
376  Asta Fuglsang Andersen  2001  0162BE  HOVEDSTAD    25m  1:30.00 
83  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  1:30.90 
85  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m  1:32.63 
55  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  HOVEDSTAD    25m  1:34.18 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    25m  1:29.47 
143  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    25m  1:26.58 
175  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  VÆRLØSE    50m  1:22.22 
373  Mia Witt  2002  0206AO  VEST    25m  1:24.75 
127  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  1:27.75 
80  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m  1:29.67 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    25m  1:19.65 
178  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  1:17.70 
338  Sasia Lundhus  2002  0216AO  VEST    25m  1:16.41 
189  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  1:16.50 
132  Volena Dimitrova  1999  9942BE  VORDINGB    25m  1:18.40 
87  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    50m  1:21.90 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    25m  1:12.94 
275  Laura Smidt Hansen  1992  9268AK  U.S.G    25m  1:11.30 
348  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  1:09.03 
342  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    25m  1:10.34 
315  Anna Højerslev Eriksen  2004  0484AD  VEST    25m  1:11.91 
167  Zara Wendel  2002  0222AW  ODSHERRED    25m  1:15.42 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark