Startliste for Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
21:24 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: UGP |
|
Beräknad start 10:56 |
Heat 1 (13) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
213 |
1 |
Moa Berg |
2006 |
AC7206 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:18.10 |
87 |
2 |
Ellen Roos |
2005 |
AF1605 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:04.93 |
71 |
3 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
AU1405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:03.32 |
36 |
4 |
Victoria Ajmaia |
2003 |
BE3403 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:00.00 |
93 |
5 |
Jessika Ton |
2004 |
AP6804 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:00.00 |
251 |
6 |
Angelina Zander |
2005 |
AS7405 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:04.08 |
85 |
7 |
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:04.97 |
343 |
8 |
Louise Haglund |
2003 |
AY6803 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
0 |
Izabella Kullman |
2002 |
AG9202 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:57.28 |
241 |
1 |
Emilia Teglöf |
2005 |
AQ3205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:55.93 |
65 |
2 |
Frida Karlsson |
2005 |
AH0405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:54.65 |
70 |
3 |
My Larsson |
2005 |
AF8405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:54.34 |
82 |
4 |
Isabelle Persson |
2003 |
AQ1203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:51.36 |
259 |
5 |
Linnea Ejlegård |
2002 |
AZ2802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:51.86 |
42 |
6 |
Maja Björkbacka |
2005 |
AU9205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:54.54 |
238 |
7 |
Josephine Premat |
2003 |
BT8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:55.81 |
38 |
8 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
AI3205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:57.22 |
315 |
9 |
Tyra Solalv |
2004 |
BD9404 |
ÖSA |
|
25m |
1:59.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
37 |
0 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
AK9205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:51.24 |
133 |
1 |
Nathalie Stigenberg |
2004 |
AY3804 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:50.49 |
105 |
2 |
Emelie Ekvall |
2003 |
AF6803 |
FALUN |
|
25m |
1:50.41 |
317 |
3 |
Erika Svennberg |
2005 |
AQ0205 |
ÖSA |
|
25m |
1:49.08 |
77 |
4 |
Amanda Lövstav |
2005 |
AU2405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:48.96 |
227 |
5 |
Wilma Landegren |
2004 |
AL1404 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:49.01 |
45 |
6 |
Maja Brattberg |
2005 |
AK7205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:50.35 |
297 |
7 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
AQ9803 |
ÖSA |
|
25m |
1:50.45 |
229 |
8 |
Oliwia Lange |
2004 |
BS6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:50.78 |
19 |
9 |
Amy Smit |
2003 |
AV4603 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:51.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
219 |
0 |
Alice Englund |
2005 |
AS4205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:48.18 |
159 |
1 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
AT0404 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:47.28 |
92 |
2 |
Sammi Thai |
2005 |
AK6405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:46.04 |
284 |
3 |
Sarah von der Burg |
2004 |
AP6604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:45.30 |
90 |
4 |
Eva Shahverdyan |
2004 |
AQ6204 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:44.48 |
320 |
5 |
Alina Umbaeva |
2005 |
AG4605 |
ÖSA |
|
25m |
1:45.06 |
344 |
6 |
Astrid Engström |
2004 |
AK0604 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:45.33 |
18 |
7 |
Emily Sandberg |
2004 |
AH2204 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:46.20 |
16 |
8 |
Alma Norgren |
2004 |
AR6404 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:47.98 |
83 |
9 |
Johanna Pettersson |
2003 |
AL9803 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:48.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
0 |
Wilma Nääf |
2002 |
AZ5802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:43.49 |
301 |
1 |
Emma Järlström |
2003 |
BP2603 |
ÖSA |
|
25m |
1:43.19 |
302 |
2 |
Tyra König |
2002 |
AL2402 |
ÖSA |
|
25m |
1:42.66 |
113 |
3 |
Anna Nyberg |
2003 |
AP5603 |
FALUN |
|
25m |
1:41.88 |
26 |
4 |
Alice Johansson |
2003 |
AJ0603 |
SK ENA |
|
25m |
1:40.93 |
108 |
5 |
Tuva Hjemli |
2005 |
AN8805 |
FALUN |
|
25m |
1:41.04 |
127 |
6 |
Lisa Löf |
2004 |
AP3404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:42.54 |
311 |
7 |
Julia Pietsch |
2005 |
AB0605 |
ÖSA |
|
25m |
1:42.74 |
136 |
8 |
Alice Bergström |
2004 |
AS5404 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:43.35 |
293 |
9 |
Anesa Gacic |
2002 |
BK4202 |
ÖSA |
|
25m |
1:43.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
295 |
0 |
Maja Hammarland |
2001 |
BU9801 |
ÖSA |
|
25m |
1:40.33 |
267 |
1 |
Sofi Holmberg |
2003 |
AB3403 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:39.33 |
216 |
2 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:38.60 |
337 |
3 |
Lovis Westman |
2003 |
BA1403 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:38.39 |
17 |
4 |
Tea Persson |
2004 |
AC1404 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:37.91 |
234 |
5 |
Jennifer Mardo |
2005 |
AW1405 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:37.99 |
244 |
6 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:38.41 |
97 |
7 |
Emilia Widing |
2005 |
AH5405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:39.17 |
25 |
8 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
SK ENA |
|
25m |
1:39.70 |
291 |
9 |
Terese Engström |
1999 |
BF1899 |
ÖSA |
|
25m |
1:40.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
0 |
Granaz Harandi |
2004 |
AW5204 |
ÖSA |
|
25m |
1:37.90 |
211 |
1 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:37.31 |
235 |
2 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
BH7601 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:36.51 |
155 |
3 |
Filippa Thyrman |
2001 |
BU0601 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:35.82 |
237 |
4 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:35.39 |
149 |
5 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:35.44 |
132 |
6 |
Johanna Råstock |
2001 |
BV7801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:36.06 |
88 |
7 |
Elin Sand |
2002 |
BV9602 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:37.31 |
48 |
8 |
Tilde Eklind |
1999 |
BH1699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:37.50 |
129 |
9 |
Gabriella Mosbach |
2003 |
AQ4803 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:37.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
345 |
0 |
Tilda Granlund |
2001 |
AF0201 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:35.21 |
152 |
1 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:34.63 |
273 |
2 |
Mira Myllylä |
2002 |
BL0202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:34.41 |
313 |
3 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
BQ8203 |
ÖSA |
|
25m |
1:34.19 |
300 |
4 |
Mikaela Juhler |
2000 |
BM7200 |
ÖSA |
|
25m |
1:33.16 |
247 |
5 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:33.64 |
140 |
6 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:34.33 |
32 |
7 |
Malvina Walldén |
2005 |
AB1205 |
SK ENA |
|
25m |
1:34.47 |
60 |
8 |
Olivia Janeling |
2002 |
AZ5202 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:35.07 |
195 |
9 |
Amanda Lindgren |
2000 |
BL6200 |
SALA SS |
|
50m |
1:35.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
184 |
0 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
SS MORA |
|
25m |
1:33.00 |
62 |
1 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
AQ8203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:32.40 |
135 |
2 |
Stina Andersson |
2002 |
AG2202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:32.31 |
61 |
3 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:31.12 |
130 |
4 |
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:30.75 |
333 |
5 |
Ellinor Larsson |
1999 |
BG2299 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:30.92 |
269 |
6 |
Nora Johansson |
2001 |
AI1201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:31.22 |
231 |
7 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:32.36 |
199 |
8 |
Hannah Ragnarsson |
2000 |
BL7200 |
SALA SS |
|
25m |
1:32.85 |
179 |
9 |
Liv Jonsson |
2004 |
AN8404 |
SS MORA |
|
25m |
1:33.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
154 |
0 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
AM9202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:28.75 |
278 |
1 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:28.15 |
5 |
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
BORLÄNGE |
|
50m |
1:27.95 |
250 |
3 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
AU7802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:27.46 |
256 |
4 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:26.85 |
168 |
5 |
Thea Wahlström |
2000 |
AY4200 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:27.31 |
33 |
6 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
AQ6604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:27.90 |
156 |
7 |
Emma Waara |
2000 |
AU2800 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:28.01 |
21 |
8 |
Amanda Johansson |
2005 |
AI3605 |
DEJE SS |
|
25m |
1:28.25 |
109 |
9 |
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
FALUN |
|
25m |
1:30.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
0 |
Hanna Karlsson |
2000 |
AI1200 |
SS MORA |
|
25m |
1:26.13 |
98 |
1 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:25.52 |
115 |
2 |
Hilda Sander |
2002 |
AE5202 |
FALUN |
|
25m |
1:24.52 |
242 |
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:23.48 |
230 |
4 |
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:22.98 |
106 |
5 |
Emma Granström |
2002 |
AY6402 |
FALUN |
|
25m |
1:23.39 |
119 |
6 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
25m |
1:23.86 |
330 |
7 |
Amanda Granlund |
1999 |
AI9299 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:24.64 |
23 |
8 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
BJ0601 |
DEJE SS |
|
25m |
1:25.95 |
29 |
9 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
SK ENA |
|
25m |
1:26.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
0 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:22.37 |
69 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:22.25 |
73 |
2 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:21.36 |
319 |
3 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
1:20.55 |
310 |
4 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
1:19.73 |
268 |
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:19.77 |
334 |
6 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:20.94 |
101 |
7 |
Nelly Antlöv |
2002 |
AB3202 |
FALUN |
|
25m |
1:22.08 |
185 |
8 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
25m |
1:22.36 |
142 |
9 |
Saga Grandelius |
2001 |
AE1801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:22.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
0 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.81 |
245 |
1 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:18.30 |
210 |
2 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:17.44 |
283 |
3 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.83 |
308 |
4 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.40 |
206 |
5 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:13.42 |
125 |
6 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:17.01 |
309 |
7 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:17.52 |
270 |
8 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:18.49 |
207 |
9 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:19.40 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
21:24 |
|