Program för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
19:04 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (8) |
Sponsor: UGP |
|
Beräknad start 09:41 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
220 |
3 |
Arvid Engqvist |
2005 |
AM6505 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
|
95 |
4 |
Sigge Verner |
2005 |
AM1305 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:05.63 |
246 |
5 |
Simon Welin-Berger |
2006 |
AB6306 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:09.94 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
298 |
0 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
25m |
1:59.48 |
141 |
1 |
Liam Fahlin |
2003 |
AO9303 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:52.79 |
303 |
2 |
Daniel Kördel |
2004 |
AN5904 |
ÖSA |
|
25m |
1:51.45 |
35 |
3 |
Martin Ahnlund |
2003 |
AP1703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:50.45 |
146 |
4 |
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:44.20 |
248 |
5 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
AG9106 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:47.91 |
226 |
6 |
Lennon Köndell |
2004 |
AO3104 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:51.36 |
305 |
7 |
Eric Mejsten |
2000 |
AZ7900 |
ÖSA |
|
25m |
1:51.54 |
255 |
8 |
Helmer Brobacke |
2004 |
AI1304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:57.93 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
0 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
AK7504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:39.69 |
276 |
1 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:39.45 |
183 |
2 |
Eric Persson |
2004 |
AI0904 |
SS MORA |
|
25m |
1:38.91 |
137 |
3 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:35.62 |
164 |
4 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
50m |
1:34.64 |
221 |
5 |
Oscar Fällman |
2003 |
AM5103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:35.22 |
86 |
6 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:38.89 |
56 |
7 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
AH0503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:39.19 |
44 |
8 |
Edvin Brattberg |
2003 |
AN5703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:39.62 |
147 |
9 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
AV0502 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:43.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
0 |
Gustaf Hellmark |
2000 |
AR2300 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:33.62 |
316 |
1 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
1:33.44 |
94 |
2 |
Henrik Tran |
2004 |
AC0704 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:33.12 |
167 |
3 |
Måns Rydergren |
2003 |
AP8703 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:32.83 |
290 |
4 |
Markus Engström |
2001 |
AN5701 |
ÖSA |
|
25m |
1:30.80 |
145 |
5 |
Noel Hodberg |
2002 |
AS7302 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:31.86 |
51 |
6 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
AT1999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:32.86 |
340 |
7 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:33.40 |
321 |
8 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:33.60 |
222 |
9 |
Robert Hellberg |
2001 |
AE7701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:34.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
0 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:30.25 |
46 |
1 |
Harry Chan |
2001 |
AL8301 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.92 |
253 |
2 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:26.98 |
9 |
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:26.50 |
31 |
4 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
1:25.86 |
2 |
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
AS7900 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:26.47 |
263 |
6 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:26.91 |
258 |
7 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:28.84 |
6 |
8 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
AY9701 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:29.38 |
285 |
9 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
25m |
1:30.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
262 |
0 |
Max Fahlén |
2001 |
AM1101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:24.29 |
289 |
1 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
1:23.82 |
76 |
2 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:21.36 |
10 |
3 |
Marcus Tägtström |
2002 |
AE8702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:20.48 |
282 |
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:19.61 |
80 |
5 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:19.93 |
217 |
6 |
Axel Bystedt |
2001 |
AE6701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.81 |
214 |
7 |
Erik Bergstrand |
2002 |
AD3102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:22.39 |
47 |
8 |
Arman Dumanyan |
2002 |
AR1702 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:24.25 |
81 |
9 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:24.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
0 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.71 |
193 |
1 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
SALA SS |
|
25m |
1:17.69 |
190 |
2 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:17.24 |
232 |
3 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.14 |
138 |
4 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:14.42 |
175 |
5 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:14.52 |
163 |
6 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:16.27 |
178 |
7 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
1:17.62 |
120 |
8 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:18.29 |
3 |
9 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:19.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
0 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:12.86 |
104 |
1 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
FALUN |
|
25m |
1:12.08 |
181 |
2 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
1:10.95 |
134 |
3 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:09.88 |
63 |
4 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:05.37 |
43 |
5 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:06.44 |
170 |
6 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:10.23 |
153 |
7 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:11.56 |
131 |
8 |
Andreas Persson |
2000 |
AT8100 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.44 |
182 |
9 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:13.63 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
19:04 |
|