Program for Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
19:04 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Finaler (8) |
Sponsor: UGP |
|
Beräknad start 09:00 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
316 |
3 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
50m |
|
35 |
4 |
Martin Ahnlund |
2003 |
AP1703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:48.99 |
15 |
5 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
AA1705 |
BÅLSTA SK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
0 |
Helmer Brobacke |
2004 |
AI1304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:42.84 |
298 |
1 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
50m |
3:16.00 |
314 |
2 |
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
ÖSA |
|
25m |
3:14.91 |
303 |
3 |
Daniel Kördel |
2004 |
AN5904 |
ÖSA |
|
25m |
3:09.80 |
305 |
4 |
Eric Mejsten |
2000 |
AZ7900 |
ÖSA |
|
50m |
3:00.00 |
226 |
5 |
Lennon Köndell |
2004 |
AO3104 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:02.45 |
188 |
6 |
Lucas Wendborg |
2004 |
AH1104 |
NYKÖPING |
|
50m |
3:10.00 |
95 |
7 |
Sigge Verner |
2005 |
AM1305 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:15.00 |
44 |
8 |
Edvin Brattberg |
2003 |
AN5703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:23.66 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
56 |
0 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
AH0503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:57.08 |
290 |
1 |
Markus Engström |
2001 |
AN5701 |
ÖSA |
|
25m |
2:52.42 |
81 |
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:50.82 |
9 |
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:46.30 |
221 |
4 |
Oscar Fällman |
2003 |
AM5103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:43.26 |
137 |
5 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
50m |
2:45.00 |
276 |
6 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:49.89 |
203 |
7 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:51.62 |
94 |
8 |
Henrik Tran |
2004 |
AC0704 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:56.62 |
286 |
9 |
Kevin Cao |
2003 |
AX5303 |
ÖSA |
|
50m |
3:00.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
0 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
AK7504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:41.45 |
47 |
1 |
Arman Dumanyan |
2002 |
AR1702 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:40.31 |
12 |
2 |
Hampus Frykman |
2002 |
AC5502 |
BÅLSTA SK |
|
50m |
2:38.53 |
4 |
3 |
Elias Gustavsson |
2002 |
AR2702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:37.97 |
263 |
4 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:35.62 |
258 |
5 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:36.38 |
6 |
6 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
AY9701 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:38.15 |
80 |
7 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:39.15 |
341 |
8 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:40.99 |
57 |
9 |
Gustaf Hellmark |
2000 |
AR2300 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:43.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
116 |
0 |
Johan Werkmästar |
2002 |
AI4502 |
FALUN |
|
25m |
2:34.82 |
151 |
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:33.74 |
46 |
2 |
Harry Chan |
2001 |
AL8301 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:32.76 |
51 |
3 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
AT1999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:31.51 |
31 |
4 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
2:29.94 |
76 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:30.91 |
340 |
6 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:31.80 |
332 |
7 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AK4904 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:33.72 |
165 |
8 |
Anton Rautiainen |
2003 |
AH7503 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:34.44 |
86 |
9 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:35.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
214 |
0 |
Erik Bergstrand |
2002 |
AD3102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:28.40 |
3 |
1 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:26.88 |
289 |
2 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
50m |
2:24.03 |
321 |
3 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
2:22.40 |
193 |
4 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
SALA SS |
|
25m |
2:21.69 |
2 |
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
AS7900 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:21.89 |
253 |
6 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:23.42 |
91 |
7 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:24.53 |
236 |
8 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:27.27 |
124 |
9 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:29.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
0 |
Robert Hellberg |
2001 |
AE7701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:17.48 |
166 |
1 |
Filip Rautiainen |
2001 |
AO3501 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:16.48 |
160 |
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:15.56 |
232 |
3 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:15.23 |
162 |
4 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:13.16 |
14 |
5 |
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
BÅLSTA SK |
|
50m |
2:13.52 |
39 |
6 |
Carl Bidebo |
2000 |
AN9900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:15.36 |
120 |
7 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:16.01 |
262 |
8 |
Max Fahlén |
2001 |
AM1101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:17.02 |
197 |
9 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
SALA SS |
|
25m |
2:19.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
173 |
0 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:09.65 |
196 |
1 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
2:07.26 |
126 |
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:02.72 |
204 |
3 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
AG6199 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:59.84 |
280 |
4 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:52.57 |
43 |
5 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:56.54 |
158 |
6 |
John Aldrin |
2001 |
AI8101 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:02.11 |
181 |
7 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
2:07.00 |
192 |
8 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
SALA SS |
|
25m |
2:08.45 |
190 |
9 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
2:10.18 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
19:04 |
|