2018-12-10   03:03:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Testtävling

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Document
Heatlista
Utbildning UGP 3 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 sep 2018 till den 11 sep 2018
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:30
Anm tid
Start ca:
0 50m
118 1 Adrian Hellberg 2005 SPÅRVÄGEN 1:35.53 25m
62 2 Jonathan Hörberg 2004 SK NEPTUN 1:34.11 50m
243 3 Lucas Vainio 2004 SÖDERTÖRN 1:31.60 50m
221 4 Alvin Hamzehnejad 2004 SÖDERTÖRN 1:28.85 50m
76 5 Stavros Theodosiadis 2002 SK NEPTUN 1:28.99 50m
93 6 Manfred Bränström 2005 SKURU IK 1:33.07 25m
202 7 Rafael Pyötsiä 2003 SÖDERTÄLJE 1:35.19 25m
8 50m
9 50m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:32
161 0 Oscar Flores 2005 SKK 1:27.49 25m
277 1 Hannes Vigström 2004 WISBY SS 1:25.84 25m
330 2 Sami Alzghoul 2004 SPIF SF 1:22.90 25m
196 3 Spencer Huerta 2004 SÖDERTÄLJE 1:19.73 25m
12 4 Mattias Moreno 2002 BOTK-RÖNN 1:19.44 25m
137 5 Wilmer Räni 2005 SPÅRVÄGEN 1:19.48 25m
24 6 Arvid Nilsson 2003 GUSTAVSBER 1:22.64 25m
70 7 Philip Palmqvist 2005 SK NEPTUN 1:25.57 25m
5 8 Samir Haidari 2003 BOTK-RÖNN 1:25.89 50m
259 9 Max Ringbom 2005 TYRESÖ SS 1:28.32 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
163 0 Anton Graner 2005 SKK 1:18.49 25m
128 1 Carl Malm 2005 SPÅRVÄGEN 1:18.02 25m
141 2 Einar Styrman 2005 SPÅRVÄGEN 1:17.70 25m
270 3 Elias Lyth 2004 WISBY SS 1:17.21 25m
2 4 Juan Esbjörnsson 2002 BOTK-RÖNN 1:16.93 50m
340 5 Jakob Gnalin 2003 SPIF SF 1:17.02 25m
14 6 Robin Serti 2001 BOTK-RÖNN 1:17.66 25m
28 7 Ted Wiker 2004 GUSTAVSBER 1:17.87 25m
89 8 Axel Hallenborg 2004 SALTSJÖB 1:18.32 25m
61 9 Uno Härmark 2005 SK NEPTUN 1:19.02 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:36
Anm tid
Start ca:
22 0 Simon Hallgren 2002 GUSTAVSBER 1:16.37 25m
394 1 Casper Runfjäll 2002 SÖDERTÄLJE 1:15.70 25m
278 2 Michael Andrée 2004 ÖSMO SS 1:15.03 25m
267 3 Anton Höglund 2004 WISBY SS 1:14.82 25m
339 4 Daniel Gnalin 2003 SPIF SF 1:13.78 25m
69 5 Karl Palmqvist 2002 SK NEPTUN 1:14.48 25m
293 6 Simon Brouzell 2003 SS04 1:15.01 25m
284 7 Zain Mardeni 2001 ÖSMO SS 1:15.04 25m
275 8 Jack Sjöberg 2005 WISBY SS 1:16.01 25m
268 9 Oliver Höglund 2003 WISBY SS 1:16.66 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:38
121 0 David Holmberg 2005 SPÅRVÄGEN 1:13.16 25m
248 1 Simon Brunn 2004 TYRESÖ SS 1:11.95 25m
336 2 Erik Falk 2003 SPIF SF 1:11.12 25m
122 3 Jesper Holmström 2003 SPÅRVÄGEN 1:10.78 25m
255 4 Tim Lundwall 2001 TYRESÖ SS 1:09.20 25m
372 5 Pijus Guvenius 2003 ÄLVSJÖ SF 1:10.68 25m
219 6 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 1:11.01 25m
107 7 Nils Backlund 2002 SPÅRVÄGEN 1:11.24 25m
68 8 Malte Norberg 2003 SK NEPTUN 1:12.79 25m
338 9 Emil Frisendahl 2003 SPIF SF 1:13.47 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:40
104 0 Gustav Annas 2003 SPÅRVÄGEN 1:08.90 25m
261 1 Niklas Steinholtz 2000 TYRESÖ SS 1:08.11 25m
226 2 Gustav Jonsson 2002 SÖDERTÖRN 1:07.89 25m
350 3 David MacLeod 2001 SPIF SF 1:07.04 25m
41 4 Albin Eriksson 2003 LULEÅ SS 1:06.86 25m
393 5 Theo Oerther 2003 SÖDERTÄLJE 1:06.94 25m
344 6 Axel Lewander 2004 SPIF SF 1:07.70 50m
131 7 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN 1:07.92 25m
374 8 Nicolas Jernberg 2001 ÄLVSJÖ SF 1:08.67 25m
139 9 Jannis Siotis 2003 SPÅRVÄGEN 1:09.16 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:42
119 0 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 1:05.40 25m
88 1 Arvid Hallenborg 2002 SALTSJÖB 1:04.78 25m
266 2 Jesper Granath 2002 WISBY SS 1:04.35 25m
387 3 Erik Bergstrand 2002 SÖDERTÄLJE 1:03.32 25m
113 4 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 1:02.85 25m
304 5 Leo Jakobsson 2002 SS04 1:03.09 25m
359 6 Oliver Rasool 2003 SPIF SF 1:03.83 25m
132 7 Herman Nilsson 2002 SPÅRVÄGEN 1:04.63 25m
283 8 Mattias Kvist 2003 ÖSMO SS 1:04.99 25m
140 9 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 1:06.37 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
318 0 Leonardo Montes 2002 SS04 1:01.62 25m
168 1 Fredrik Jacobsson 2001 SKK 1:00.48 25m
220 2 Johan Javier Gutierrez 2002 SÖDERTÖRN 1:00.05 25m
123 3 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 58.89 25m
130 4 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 57.75 25m
187 5 Carl Wennerholm 2002 SKK 58.36 25m
145 6 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 1:00.00 25m
240 7 Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN 1:00.37 25m
327 8 Kalle Voigt 2001 SS04 1:01.20 25m
9 9 Daniel Karlsson 2001 BOTK-RÖNN 1:01.72 25m
2018-09-08 13:48:52 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner