Program för Sum-Sim (50m) 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar |
Sponsor: MQ |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Edvin Torlakovic 1:11.37 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Emil Hassling 1:07.16 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Daniel Räisänen 1:05.12 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 22 | Stensson Erik | 2002 | VÄRNAMO SS | AC2902 | 50 m | 1:11.43 | |
2 | 384 | Gustavsson Julius | 2002 | SK LAXEN | AD0102 | 50 m | 1:12.69 | |
3 | 452 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | AI5902 | 50 m | 1:13.81 | |
4 | 31 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 50 m | 1:15.00 | |
5 | 770 | Lindwall Algot | 2002 | TYRESÖ SS | AJ4102 | 50 m | 1:15.54 | |
6 | 361 | Ekholm Richard | 2002 | KUNGSBACKA | AV1702 | 50 m | 1:15.58 | |
7 | 595 | Åkerblom Lukas | 2002 | SKURU IK | AO2302 | 50 m | 1:15.59 | |
8 | 405 | Lundqvist Nicola | 2002 | LASS | AM0302 | 50 m | 1:15.65 | |
9 | 278 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | AB0303 | 50 m | 1:15.70 | |
10 | 120 | Montes Leonardo | 2002 | SS04 | AN2902 | 50 m | 1:16.55 | |
11 | 125 | Gustafson Oskar | 2002 | UDDEVALLA | AE1302 | 50 m | 1:16.63 | |
12 | 714 | Majta Jakob | 2003 | SÖDERTÖRN | AV9703 | 50 m | 1:16.76 | |
13 | 630 | Styrman Arvid | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ2502 | 50 m | 1:16.78 | |
14 | 152 | Sidorov Alexandr | 2002 | SPIF SF | AN5702 | 50 m | 1:17.01 | |
15 | 471 | Persson Elias | 2002 | SS MORA | AA7502 | 50 m | 1:17.13 | |
16 | 30 | Hansson Eric | 2002 | VÄSBY SS | AD0302 | 50 m | 1:17.23 | |
17 | 472 | Fielder Elliot | 2003 | MOTALA SS | AD2303 | 50 m | 1:17.27 | |
18 | 691 | Lööw Erik | 2003 | SÖDERTÄLJE | AH1303 | 50 m | 1:17.65 | |
19 | 347 | Malmberg Anders | 2002 | KATRINEHOL | AS4902 | 50 m | 1:17.69 | |
20 | 461 | Persson Elias | 2002 | MKK | AI7902 | 50 m | 1:17.90 | |
21 | 611 | Öhman Daniel | 2002 | SKÖVDE SS | AL9302 | 50 m | 1:18.08 | |
22 | 385 | Hero Walter | 2002 | SK LAXEN | AR9102 | 50 m | 1:18.14 | |
23 | 163 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 1:21.09 | |
24 | 632 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 25 m | 1:13.60 |
15 år |
1 | 53 | Torlakovic Edvin | 2001 | VÄSTERVIK | AG5301 | 50 m | 1:10.03 | |
2 | 760 | Annergren Fredrik | 2001 | TUREBERG | AC8301 | 50 m | 1:10.96 | |
3 | 213 | Ålenius Marcus | 2001 | GÄVLE SS | AQ6901 | 50 m | 1:11.33 | |
4 | 20 | Kahl Linus | 2001 | WISBY SS | AE1501 | 50 m | 1:11.69 | |
5 | 722 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | AN2701 | 50 m | 1:12.00 | |
6 | 332 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | AF5901 | 50 m | 1:12.69 | |
7 | 449 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 50 m | 1:12.78 | |
8 | 89 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 1:12.84 | |
9 | 463 | Wiktor Samuel | 2001 | MKK | AJ5301 | 50 m | 1:13.10 | |
10 | 503 | Martinsson Morgan | 2001 | SK NEPTUN | AN1701 | 50 m | 1:13.28 | |
11 | 448 | Diaz Joaquin | 2001 | MKK | AH4101 | 50 m | 1:13.34 | |
12 | 657 | Balkerud Felix | 2001 | SUNDSVALL | AH1301 | 50 m | 1:13.36 | |
13 | 494 | Dalsgaard Dexter | 2001 | SK NEPTUN | AS0501 | 50 m | 1:14.02 | |
14 | 359 | Dahlgren Hampus | 2001 | KUNGSBACKA | AG7501 | 50 m | 1:14.05 | |
15 | 514 | Engström Elias | 2001 | NJURUNDA | AB0501 | 50 m | 1:14.15 | |
16 | 220 | Feng Max | 2001 | GÖTEBORG | AR6301 | 50 m | 1:15.13 | |
17 | 235 | Alderbrink Johan | 2001 | HS | AO7701 | 50 m | 1:15.17 | |
18 | 609 | Svensson Anton | 2001 | SKÖVDE SS | AR6701 | 50 m | 1:15.20 | |
19 | 118 | Hennert Johan | 2001 | SS04 | AL6901 | 50 m | 1:15.29 | |
20 | 793 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 50 m | 1:15.36 | |
21 | 229 | Vondrak Robin | 2001 | GÖTEBORG | AR1301 | 50 m | 1:15.47 | |
22 | 737 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 1:15.89 | |
23 | 799 | Unevik Dag | 2001 | TÄBY SIM | AI5501 | 50 m | 1:16.70 | |
24 | 56 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 50 m | 1:16.92 | |
25 | 88 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 50 m | 1:16.92 | |
26 | 407 | Oscarsson Albert | 2001 | LASS | AH0101 | 50 m | 1:16.95 | |
27 | 716 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | AB9501 | 25 m | 1:11.04 |
16 - 17 år |
1 | 373 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:07.16 | |
2 | 713 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 1:07.45 | |
3 | 177 | Olsson Elliot | 1999 | ELFSBORG | AD2799 | 50 m | 1:07.66 | |
4 | 29 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 1:08.36 | |
5 | 253 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 1:08.65 | |
6 | 193 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 50 m | 1:08.94 | |
7 | 266 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | AH9599 | 50 m | 1:09.01 | |
8 | 404 | Linnér Simon | 1999 | LASS | AE1999 | 50 m | 1:09.10 | |
9 | 358 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | AM4999 | 50 m | 1:09.29 | |
10 | 41 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 1:10.04 | |
11 | 561 | Chen Philip | 2000 | S 71 | AC4700 | 50 m | 1:10.19 | |
12 | 776 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 1:10.21 | |
13 | 390 | Widerberg Gunnar | 2000 | SK LAXEN | AG3700 | 50 m | 1:10.72 | |
14 | 162 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 50 m | 1:10.92 | |
15 | 324 | Kromnow Elias | 1999 | KARLSKRONA | AL5799 | 50 m | 1:11.02 | |
16 | 151 | Puoti Carlandrea | 1999 | SPIF SF | AX9999 | 50 m | 1:11.21 | |
17 | 237 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | AN1300 | 50 m | 1:11.28 | |
18 | 660 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | SUNDSVALL | AH1300 | 50 m | 1:11.30 | |
19 | 172 | Hyvönen Elias | 2000 | ELFSBORG | AA7700 | 50 m | 1:11.42 | |
20 | 285 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:11.64 | |
21 | 539 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 1:11.79 | |
22 | 376 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 1:11.97 | |
23 | 128 | Robertsson Oskar | 2000 | UDDEVALLA | AE6100 | 50 m | 1:12.02 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 30 juni 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:02 |