Program för DM-JDM (50m) 2016 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2016 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Köping |
|
Utskriftstid |
13:52 |
|
|
Arrangör |
Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer |
Finaler (7) |
Distriktrekord Seniorer: Sara Junevik (2000) 27.00 2016-03-30 |
Distriktrekord Juniorer: Sara Junevik (2000) 27.00 2016-03-30 |
|
Beräknad start 16:25 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
101 |
1 |
Julia Budde |
1999 |
AT7699 |
KÖPINGS SS |
|
50m |
36.26 |
14 |
2 |
Sara Randerstedt |
2004 |
AC3804 |
SK ENA |
|
50m |
35.55 |
76 |
3 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
50m |
35.26 |
93 |
4 |
Emma Hjort |
2000 |
AZ4800 |
KARLSTAD |
|
50m |
34.98 |
166 |
5 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
35.02 |
196 |
6 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
50m |
35.45 |
78 |
7 |
Emmy Hedin |
2001 |
BO5401 |
KARLSTAD |
|
50m |
35.86 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
1 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
AW1203 |
KARLSTAD |
|
50m |
34.78 |
156 |
2 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
34.45 |
138 |
3 |
Ani Helin Öncu |
2001 |
AO0401 |
UPSALA S |
|
50m |
34.25 |
134 |
4 |
Lisa Carlsson |
1999 |
AU5299 |
UPSALA S |
|
50m |
34.06 |
65 |
5 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
50m |
34.22 |
60 |
6 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
50m |
34.36 |
59 |
7 |
Emilia Eerola |
1999 |
BE1499 |
KARLSKO SF |
|
50m |
34.65 |
206 |
8 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
50m |
34.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
107 |
1 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
SS MORA |
|
50m |
33.82 |
215 |
2 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
33.59 |
85 |
3 |
Solveig Ramallo |
1993 |
BX2693 |
KARLSTAD |
|
50m |
33.34 |
48 |
4 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
GÄVLE SS |
|
50m |
33.15 |
61 |
5 |
Saga Grandelius |
2001 |
AE1801 |
KARLSKO SF |
|
50m |
33.25 |
228 |
6 |
Anna Krysén |
2003 |
AC2403 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
33.45 |
8 |
7 |
Alva Nykvist |
1999 |
AM8399 |
DEJE SS |
|
50m |
33.70 |
154 |
8 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
34.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
208 |
1 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
50m |
32.86 |
221 |
2 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
32.70 |
64 |
3 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
32.35 |
86 |
4 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
32.26 |
204 |
5 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
32.27 |
128 |
6 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
32.61 |
144 |
7 |
Miranda Söderberg |
1999 |
AB0699 |
UPSALA S |
|
50m |
32.72 |
199 |
8 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
50m |
33.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
32.23 |
88 |
2 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
32.18 |
89 |
3 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
32.01 |
118 |
4 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
25m |
31.53 |
216 |
5 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
31.62 |
127 |
6 |
Elin Thörner |
1998 |
AI2298 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
32.01 |
63 |
7 |
Elin Håkansson |
1997 |
BL4697 |
KARLSKO SF |
|
50m |
32.22 |
223 |
8 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
32.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
139 |
1 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
31.16 |
129 |
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
30.90 |
20 |
3 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
30.79 |
124 |
4 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
30.07 |
28 |
5 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
30.09 |
12 |
6 |
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
SK ENA |
|
25m |
30.86 |
164 |
7 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.06 |
19 |
8 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
31.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
161 |
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.54 |
179 |
2 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
28.88 |
148 |
3 |
Frida Berggren |
1994 |
AE1894 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
28.72 |
214 |
4 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
27.69 |
194 |
5 |
Vera Rohlin Johansson |
1995 |
AQ2695 |
ÖSA |
|
50m |
28.57 |
212 |
6 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
28.76 |
230 |
7 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
25m |
29.43 |
213 |
8 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
29.67 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2016 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
13:52 |
|