Startliste for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Nutramino |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 72 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 1:03.74 | |
2 | 274 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:05.49 | |
3 | 412 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:05.93 | |
4 | 238 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 50 m | 1:06.01 | |
5 | 324 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 1:06.14 | |
6 | 190 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:06.17 | |
7 | 330 | Erichsen Camille | 2001 | BIRKERØD | 0192AC | 50 m | 1:07.05 | |
8 | 325 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 1:07.06 | |
9 | 432 | Knudsen Stine | 1999 | TRITON V | 9918AI | 50 m | 1:07.17 | |
10 | 429 | Hededal Line J. V. | 2001 | TRITON V | 0186AG | 50 m | 1:07.79 | |
11 | 293 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 50 m | 1:07.86 | |
12 | 125 | Flaskager Mette | 1999 | HERNING | 9902AR | 50 m | 1:07.89 | |
13 | 180 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 50 m | 1:08.29 | |
14 | 314 | Rasmussen Sofie | 1999 | S 68 | 9962AP | 50 m | 1:08.30 | |
15 | 411 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:08.30 | |
16 | 12 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 1:08.39 | |
17 | 222 | Nielsen Caroline Bo | 2001 | KOLDING | 0174AL | 50 m | 1:08.40 | |
18 | 37 | Gadgaard Julie | 2001 | ESBJERG | 0124AI | 50 m | 1:08.65 | |
19 | 523 | Laugesen Mathilde | 2001 | VI39 | 0176AL | 50 m | 1:08.71 | |
20 | 118 | Stentved Marie-Louise | 2000 | HERLEV | 0024AJ | 50 m | 1:08.72 | |
21 | 409 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 1:09.01 | |
22 | 521 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 50 m | 1:09.17 | |
23 | 208 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:09.33 | |
24 | 341 | Erikstad Celia | 1999 | SILKEBORG | 9992AH | 50 m | 1:09.46 | |
25 | 171 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 1:09.72 | |
26 | 116 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:09.76 | |
27 | 270 | Nimb Sofie Louise | 2001 | LYNGBY | 0174AP | 50 m | 1:09.78 | |
28 | 277 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 1:09.83 | |
29 | 382 | Hovmand Isa | 2000 | SK-SYD | 0048BA | 50 m | 1:10.25 | |
30 | 16 | Green Natascha Alexandra | 2000 | AGF | 0062AQ | 50 m | 1:10.26 | |
31 | 266 | Hørlykke Caroline | 2000 | LYNGBY | 0032AH | 50 m | 1:10.26 | |
32 | 193 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 1:10.27 | |
33 | 169 | Bek Jennifer Thorius | 2000 | HORSENS | 0012AS | 50 m | 1:10.34 | |
34 | 236 | Brøgger Sofie | 2000 | KVIK | 0032AD | 50 m | 1:10.34 | |
35 | 488 | Holm Line Sloth | 2001 | AALBORG | 0198AO | 50 m | 1:10.44 | |
36 | 127 | Guldberg Trine | 1999 | HERNING | 9946AD | 50 m | 1:10.52 | |
37 | 357 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 1:10.56 | |
38 | 331 | Meier Julie Stampe | 2001 | BIRKERØD | 0166AC | 50 m | 1:10.57 | |
39 | 497 | Porsmose Maria M. | 2000 | AALBORG | 0062AN | 50 m | 1:10.57 | |
40 | 6 | Johansen Cæcilie Buchholt | 2001 | A6 | 0152AB | 50 m | 1:10.83 | |
41 | 498 | Poulsen Johanne Marie | 2001 | AALBORG | 0144AC | 50 m | 1:10.87 | |
42 | 209 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:10.94 | |
43 | 514 | Brophy Emily | 1999 | VAT CPH-MK | 9962AQ | 50 m | 1:11.40 | |
44 | 507 | Hald Ida Bøgh | 2001 | SKOVBAKKEN | 0184AX | 50 m | 1:11.49 | |
45 | 475 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 50 m | 1:11.53 | |
46 | 146 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:11.54 | |
47 | 425 | Andersen Cecilie B. | 2001 | TRITON V | 0116AI | 50 m | 1:11.55 | |
48 | 517 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 1:11.56 | |
49 | 203 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:11.60 | |
50 | 352 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 1:11.96 | |
51 | 391 | Hvarre Louise | 2001 | TEMPO | 0156AN | 50 m | 1:11.96 | |
52 | 256 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 1:11.97 | |
53 | 170 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 50 m | 1:11.99 | |
54 | 413 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 1:12.21 | |
55 | 71 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:12.70 | |
56 | 473 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 1:12.84 | |
57 | 139 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 1:13.00 | |
58 | 490 | Koch Stefanie Brun | 2001 | AALBORG | 0196AC | 50 m | 1:13.02 | |
59 | 481 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 50 m | 1:13.25 | |
60 | 292 | Rasmussen Laura Buur | 2001 | ODDER | 0168AQ | 50 m | 1:13.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 24 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:03 |