Startliste for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
0004AZ |
AGF |
|
50m |
1:04.87 |
380 |
2 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
50m |
1:04.48 |
203 |
3 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:03.45 |
492 |
4 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
50m |
1:03.28 |
433 |
5 |
Marie Kvorning Mikkelsen |
2000 |
0086AX |
TRITON V |
|
50m |
1:03.36 |
183 |
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
1:04.17 |
60 |
7 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
1:04.74 |
84 |
8 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
ISHØJ |
|
50m |
1:05.12 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
0 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
TUNE |
|
50m |
1:03.23 |
525 |
1 |
Sara Mortensen |
2001 |
0136AW |
VI39 |
|
50m |
1:02.67 |
389 |
2 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:02.58 |
78 |
3 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.42 |
523 |
4 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
1:02.37 |
91 |
5 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
1:02.37 |
506 |
6 |
Mia Seehausen |
2001 |
0186AH |
LYSENG |
|
50m |
1:02.43 |
488 |
7 |
Line Sloth Holm |
2001 |
0198AO |
AALBORG |
|
50m |
1:02.61 |
367 |
8 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
0192AG |
OSLF |
|
50m |
1:03.21 |
277 |
9 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
50m |
1:03.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
0 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
SLAGELSE |
|
50m |
1:02.17 |
206 |
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:02.16 |
146 |
2 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
1:02.04 |
344 |
3 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.96 |
69 |
4 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.88 |
392 |
5 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
TEMPO |
|
50m |
1:01.92 |
123 |
6 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:01.97 |
214 |
7 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:02.15 |
352 |
8 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:02.17 |
383 |
9 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
50m |
1:02.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
0 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
1:01.60 |
338 |
1 |
Dianna Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.32 |
340 |
2 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:00.91 |
116 |
3 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:00.73 |
236 |
4 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
1:00.62 |
66 |
5 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.71 |
239 |
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
50m |
1:00.85 |
171 |
7 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
1:01.03 |
23 |
8 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
AGF |
|
50m |
1:01.34 |
110 |
9 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
0 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
1:00.30 |
353 |
1 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
59.85 |
12 |
2 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
59.58 |
272 |
3 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
58.83 |
192 |
4 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
58.40 |
46 |
5 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
58.74 |
376 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
59.45 |
403 |
7 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
59.78 |
285 |
8 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
1:00.10 |
402 |
9 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
1:00.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
0 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
1:00.19 |
473 |
1 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
59.84 |
429 |
2 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
50m |
59.57 |
234 |
3 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
58.83 |
349 |
4 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
57.93 |
2 |
5 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6 |
|
50m |
58.69 |
103 |
6 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
HEI |
|
50m |
58.88 |
4 |
7 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
59.75 |
486 |
8 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
59.94 |
160 |
9 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:00.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
498 |
0 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
1:00.13 |
487 |
1 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
59.78 |
42 |
2 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
ESBJERG |
|
50m |
59.49 |
312 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
58.81 |
73 |
4 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
57.79 |
319 |
5 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
58.42 |
22 |
6 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
58.88 |
500 |
7 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
59.72 |
283 |
8 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
59.88 |
190 |
9 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|