Startliste for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
29.63 |
5 |
4 |
Vibe Toftte Jørgensen |
1999 |
9956AQ |
LAKSEN |
|
50m |
29.27 |
89 |
5 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
TUNE |
|
50m |
29.32 |
375 |
6 |
SIF Floor |
2000 |
0018AR |
OSK |
|
50m |
29.80 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
0 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
TRITON V |
|
50m |
29.17 |
203 |
1 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.13 |
206 |
2 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.09 |
78 |
3 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
29.01 |
283 |
4 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
28.99 |
355 |
5 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
50m |
29.01 |
91 |
6 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
29.06 |
391 |
7 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
TEMPO |
|
50m |
29.12 |
367 |
8 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
0192AG |
OSLF |
|
50m |
29.16 |
60 |
9 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
29.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
0 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
28.91 |
69 |
1 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
28.77 |
352 |
2 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
28.75 |
344 |
3 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
50m |
28.63 |
513 |
4 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
28.58 |
261 |
5 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
28.60 |
123 |
6 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
28.65 |
523 |
7 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
28.76 |
41 |
8 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
28.85 |
488 |
9 |
Line Sloth Holm |
2001 |
0198AO |
AALBORG |
|
50m |
28.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
411 |
0 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
28.57 |
110 |
1 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
28.54 |
285 |
2 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
28.47 |
151 |
3 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
28.41 |
222 |
4 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
0174AL |
KOLDING |
|
50m |
28.29 |
180 |
5 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
28.41 |
214 |
6 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.42 |
340 |
7 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
28.49 |
433 |
8 |
Marie Kvorning Mikkelsen |
2000 |
0086AX |
TRITON V |
|
50m |
28.55 |
281 |
9 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
50m |
28.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
0 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
28.22 |
236 |
1 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
27.96 |
66 |
2 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
27.77 |
46 |
3 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
27.31 |
12 |
4 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
26.98 |
319 |
5 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
27.14 |
22 |
6 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
27.42 |
116 |
7 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
27.86 |
338 |
8 |
Dianna Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
28.18 |
171 |
9 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
28.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
498 |
0 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
28.21 |
235 |
1 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
27.95 |
325 |
2 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
27.72 |
429 |
3 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
50m |
27.26 |
349 |
4 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
26.84 |
103 |
5 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
HEI |
|
50m |
27.10 |
312 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
27.38 |
402 |
7 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
27.84 |
266 |
8 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
LYNGBY |
|
50m |
28.09 |
486 |
9 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
28.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
0 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
SLAGELSE |
|
50m |
28.18 |
473 |
1 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
27.92 |
4 |
2 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
27.55 |
192 |
3 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.22 |
2 |
4 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
50m |
26.82 |
42 |
5 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
ESBJERG |
|
50m |
26.99 |
353 |
6 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
27.32 |
376 |
7 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
27.82 |
403 |
8 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
28.05 |
392 |
9 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
TEMPO |
|
50m |
28.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|