Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:43 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Sponsor: Guldregn |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
554 |
3 |
Philip Bendtsen |
2005 |
0535AK |
S 68 |
|
50m |
|
575 |
4 |
Frederik Jørgensen |
2006 |
|
S 68 |
|
50m |
|
573 |
5 |
Malthe Melgaard Jensen |
2005 |
|
S 68 |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
579 |
1 |
Kasper Aastrøm Mortensen |
2003 |
|
S 68 |
|
50m |
|
675 |
2 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
TRITON V |
|
50m |
4:49.47 |
338 |
3 |
Edgaras Bujanauskas |
2003 |
|
Lillesand |
|
50m |
4:00.00 |
693 |
4 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
3:32.57 |
715 |
5 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
0393AG |
AALBORG |
|
50m |
3:34.65 |
583 |
6 |
Juka Nedergaard |
2004 |
0497AL |
S 68 |
|
50m |
4:19.38 |
632 |
7 |
Frederik Kjølby |
2004 |
0455AJ |
TEMPO |
|
50m |
5:04.85 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
786 |
1 |
Jonas L. Werther |
2002 |
0205AC |
AALBORG |
|
50m |
3:31.20 |
326 |
2 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
3:23.49 |
348 |
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
KristianSA |
|
50m |
3:20.98 |
487 |
4 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
0231AT |
ST-NEPTUN |
|
50m |
3:16.55 |
450 |
5 |
Theis Dalgaard |
2004 |
0455AG |
HORSENS |
|
50m |
3:18.18 |
774 |
6 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
50m |
3:23.46 |
712 |
7 |
Victor Abel Brandi |
2003 |
0311AN |
AALBORG |
|
50m |
3:27.47 |
788 |
8 |
Jelmer de Zee |
2003 |
0397AF |
AALBORG |
|
50m |
3:31.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
629 |
1 |
Mads Iversen |
2004 |
0491AG |
TEMPO |
|
50m |
3:11.34 |
624 |
2 |
Christian Kornum |
2003 |
0323AH |
SØHESTEN |
|
50m |
3:05.05 |
700 |
3 |
Simon Andersen |
2000 |
0069AK |
AABYBRO |
|
50m |
2:56.95 |
462 |
4 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
9939AM |
HORSENS |
|
50m |
2:54.19 |
644 |
5 |
Christian Hovmark |
2001 |
0155AF |
THISTED |
|
50m |
2:55.38 |
319 |
6 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
Farsund SK |
|
50m |
2:58.56 |
684 |
7 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
3:05.88 |
453 |
8 |
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
HORSENS |
|
50m |
3:16.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
615 |
1 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:44.23 |
465 |
2 |
Christian Koch |
1998 |
9841AU |
HORSENS |
|
50m |
2:37.54 |
456 |
3 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
2:33.54 |
355 |
4 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
SKTEAM SØR |
|
50m |
2:21.58 |
313 |
5 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
Farsund SK |
|
50m |
2:25.09 |
467 |
6 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
HORSENS |
|
50m |
2:34.72 |
345 |
7 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
KristianSA |
|
50m |
2:42.17 |
597 |
8 |
Jacob Lund |
2001 |
0189AP |
SKANDERBOR |
|
50m |
2:53.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:43 |
|