Program för Ungdoms-GP 2, Göteborg
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
UGP2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
19:07 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim och SK S02 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
166 |
1 |
Joel Eliasson |
1998 |
AN3198 |
MASS |
|
25m |
|
192 |
2 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
MASS |
|
25m |
|
318 |
3 |
Hugo Fransson |
2005 |
AA4105 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
|
276 |
4 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
25m |
|
176 |
5 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
25m |
|
131 |
6 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
126 |
7 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Olle Wising |
2003 |
AH1903 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
3:36.85 |
114 |
2 |
Philip Zasowski |
2002 |
AM5302 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:19.32 |
94 |
3 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
AR8301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:15.38 |
220 |
4 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
3:01.78 |
219 |
5 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
25m |
3:09.08 |
298 |
6 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
25m |
3:16.08 |
89 |
7 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:29.80 |
107 |
8 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
25m |
2:58.83 |
159 |
2 |
Isak Vaide |
2001 |
AN0901 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:53.57 |
213 |
3 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
2:51.93 |
63 |
4 |
Lukas Engström |
1998 |
AO0998 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:46.87 |
256 |
5 |
Daniel Clasén |
2003 |
AL1503 |
S 02 |
|
25m |
2:49.40 |
328 |
6 |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
AK4999 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:52.42 |
203 |
7 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
25m |
2:56.49 |
152 |
8 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:01.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:41.90 |
264 |
2 |
Karl Hallström |
2000 |
AG9100 |
S 02 |
|
25m |
2:40.54 |
19 |
3 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:38.15 |
32 |
4 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:35.61 |
17 |
5 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:37.74 |
175 |
6 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
2:38.98 |
258 |
7 |
Ivan Diep |
2001 |
AN3901 |
S 02 |
|
25m |
2:41.76 |
308 |
8 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
25m |
2:45.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
333 |
1 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:32.63 |
57 |
2 |
Pär Börjeson |
1998 |
AC6798 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:22.75 |
197 |
3 |
Alfred Löfgren |
1998 |
AS9798 |
MASS |
|
25m |
2:20.74 |
46 |
4 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:13.24 |
234 |
5 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
25m |
2:20.25 |
55 |
6 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
AK9999 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:21.35 |
224 |
7 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
25m |
2:26.70 |
306 |
8 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
25m |
2:33.78 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben S 02 |
Utskriftstid |
19:07 |
|