Program för Vårsimiaden Distrikt, Uppsala Tvl omr 1
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
Vårsimiaden Försök 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
09:17 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim F 11-13 |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
Lisa Ågren |
2004 |
AN6404 |
UPSALA S |
|
25m |
|
232 |
4 |
Amanda Ehres |
2003 |
BX9203 |
UPSALA S |
|
25m |
|
49 |
5 |
Siri Sundvik |
2004 |
BS3404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
181 |
2 |
Eleonora Nygårds |
2005 |
AX9205 |
UPSALA S |
|
25m |
2:25.00 |
84 |
3 |
Linnea Eriksson |
2003 |
BC0203 |
SS MORA |
|
25m |
1:52.11 |
192 |
4 |
Olivia Punga |
2005 |
BA9405 |
UPSALA S |
|
25m |
1:47.17 |
5 |
5 |
Frida Olsson |
2005 |
AS1205 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:51.67 |
77 |
6 |
Alva Käller |
2005 |
AW6605 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:53.46 |
165 |
7 |
Emilia Landberg |
2005 |
AM7205 |
UPSALA S |
|
25m |
2:30.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
1 |
Hannah Svensson |
2005 |
AE7405 |
UPSALA S |
|
25m |
1:46.00 |
182 |
2 |
Clara Ortstad |
2005 |
AX5405 |
UPSALA S |
|
25m |
1:45.00 |
46 |
3 |
Alva Ohlsson |
2003 |
BW4803 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:40.51 |
69 |
4 |
Matilda Nilsson |
2004 |
BP1804 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:39.57 |
112 |
5 |
Ottilia Lejon |
2005 |
BC6205 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:40.00 |
217 |
6 |
Emelie Öster |
2005 |
AG0205 |
UPSALA S |
|
25m |
1:41.00 |
115 |
7 |
Märta Nordlinder |
2004 |
|
SANDVIKEN |
|
25m |
1:45.00 |
190 |
8 |
Senni Peura |
2005 |
AH6605 |
UPSALA S |
|
25m |
1:47.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
175 |
1 |
Lovis Lång |
2005 |
AM4205 |
UPSALA S |
|
25m |
1:38.80 |
198 |
2 |
Elvira Skoglund |
2005 |
AB4205 |
UPSALA S |
|
25m |
1:37.00 |
66 |
3 |
Iza Johansson |
2005 |
BJ3605 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:35.00 |
88 |
4 |
Anna Sisell |
2003 |
AP0203 |
SS MORA |
|
25m |
1:34.95 |
113 |
5 |
Ida Ljunggren |
2005 |
BA3405 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:35.00 |
176 |
6 |
Klara Mattiasson |
2005 |
AR6405 |
UPSALA S |
|
25m |
1:35.87 |
202 |
7 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
BD5805 |
UPSALA S |
|
25m |
1:38.00 |
216 |
8 |
Emilia Åhlén |
2005 |
BF9405 |
UPSALA S |
|
25m |
1:39.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Frida Ljusberg |
2004 |
AM6604 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:31.01 |
65 |
2 |
Felicia Gyllenhammar |
2003 |
BY9803 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:29.00 |
130 |
3 |
Kajsa Andersson |
2003 |
AT1203 |
UPSALA S |
|
25m |
1:28.52 |
71 |
4 |
Ebba-Lotta Staaf |
2004 |
BO6404 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:28.29 |
168 |
5 |
Daniela Larsson |
2004 |
AK0804 |
UPSALA S |
|
25m |
1:28.33 |
70 |
6 |
Tyra Olsson |
2003 |
|
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:29.00 |
210 |
7 |
Sofia Wennerberg |
2005 |
AH6405 |
UPSALA S |
|
25m |
1:29.17 |
197 |
8 |
Wilma Sjöberg |
2003 |
AZ5203 |
UPSALA S |
|
25m |
1:31.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Irma Dahlbom |
2003 |
AI7803 |
UPSALA S |
|
25m |
1:27.54 |
75 |
2 |
Agnes Jonasson |
2005 |
AQ9805 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:26.83 |
132 |
3 |
Alma Bergqvist |
2005 |
AC5205 |
UPSALA S |
|
25m |
1:26.23 |
145 |
4 |
Clara Frykberg |
2005 |
AV6405 |
UPSALA S |
|
25m |
1:25.86 |
97 |
5 |
Linn Nilsson |
2003 |
BV5403 |
SALA SS |
|
25m |
1:26.09 |
141 |
6 |
Rosalinda Dushku |
2003 |
BL5603 |
UPSALA S |
|
25m |
1:26.37 |
188 |
7 |
Klara Pettersson |
2004 |
AU6204 |
UPSALA S |
|
25m |
1:27.26 |
240 |
8 |
Helena Wang |
2003 |
BQ2403 |
UPSALA S |
|
25m |
1:28.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
122 |
1 |
Karin Englund |
2003 |
BL9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:25.47 |
42 |
2 |
Lisa Holfve |
2005 |
AR9605 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:24.11 |
62 |
3 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
BO6204 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:22.99 |
203 |
4 |
Esther Svensson |
2003 |
AJ3203 |
UPSALA S |
|
25m |
1:22.23 |
169 |
5 |
Viktoria Lautmann |
2004 |
AU1204 |
UPSALA S |
|
25m |
1:22.31 |
104 |
6 |
Saga Boråker |
2004 |
AN1604 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:23.14 |
61 |
7 |
Linn Andrén |
2004 |
BO9204 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:24.45 |
209 |
8 |
Ella Wallinder |
2003 |
BM0403 |
UPSALA S |
|
25m |
1:25.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
1 |
Ella Lindblad |
2003 |
BW0603 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:21.98 |
48 |
2 |
Nathalie Stigenberg |
2004 |
AY3804 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:21.12 |
52 |
3 |
Emelie Wijker |
2003 |
BA8803 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:20.77 |
93 |
4 |
Leia Eriksson |
2004 |
BB6804 |
SALA SS |
|
25m |
1:20.60 |
234 |
5 |
Maja Molund |
2004 |
BF0204 |
UPSALA S |
|
25m |
1:20.66 |
44 |
6 |
Gabriella Mosbach |
2003 |
AQ4803 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:20.90 |
200 |
7 |
Elsa Stjerna |
2004 |
AX5604 |
UPSALA S |
|
25m |
1:21.48 |
178 |
8 |
Lisen Myrelid |
2005 |
AD0805 |
UPSALA S |
|
25m |
1:22.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
95 |
1 |
Carolina Modig |
2003 |
BG5403 |
SALA SS |
|
25m |
1:19.29 |
166 |
2 |
Tilde Lantz |
2004 |
AX3604 |
UPSALA S |
|
25m |
1:18.79 |
133 |
3 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
AT0203 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.99 |
86 |
4 |
Liv Jonsson |
2004 |
AN8404 |
SS MORA |
|
25m |
1:17.74 |
177 |
5 |
Malva Morell |
2004 |
BG2604 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.95 |
35 |
6 |
Anna Nyberg |
2003 |
AP5603 |
FALUN |
|
25m |
1:18.58 |
29 |
7 |
Tuva Hjemli |
2005 |
AN8805 |
FALUN |
|
25m |
1:19.23 |
111 |
8 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
BA7404 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:19.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Ellen Lundin |
2005 |
AB5405 |
FALUN |
|
25m |
1:17.41 |
155 |
2 |
Matilda Holmström |
2005 |
AF9205 |
UPSALA S |
|
25m |
1:16.15 |
45 |
3 |
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:15.27 |
39 |
4 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:14.56 |
91 |
5 |
Ida Dalin |
2005 |
AG6205 |
SALA SS |
|
25m |
1:14.76 |
76 |
6 |
Amanda Jonasson |
2004 |
AM5604 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:15.98 |
128 |
7 |
Emma Alfredeen |
2003 |
AS7803 |
UPSALA S |
|
25m |
1:16.71 |
43 |
8 |
Lisa Löf |
2004 |
AP3404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:17.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
143 |
1 |
Kajsa Franzén |
2004 |
AC7204 |
UPSALA S |
|
25m |
1:13.58 |
213 |
2 |
Amanda Viksten |
2004 |
AK8604 |
UPSALA S |
|
25m |
1:13.21 |
99 |
3 |
Cassandra Sjösten |
2003 |
BR8803 |
SALA SS |
|
25m |
1:12.48 |
153 |
4 |
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
UPSALA S |
|
25m |
1:11.95 |
214 |
5 |
Geshin Zarei |
2003 |
AB9603 |
UPSALA S |
|
25m |
1:12.40 |
81 |
6 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:12.71 |
156 |
7 |
Sofia Högdin |
2004 |
BA3404 |
UPSALA S |
|
25m |
1:13.45 |
154 |
8 |
Celina Hoffner |
2004 |
AX1604 |
UPSALA S |
|
25m |
1:13.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
31 |
1 |
Julia Lindgren |
2004 |
AN0604 |
FALUN |
|
25m |
1:10.94 |
119 |
2 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:08.15 |
50 |
3 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:07.04 |
83 |
4 |
Anna Krysén |
2003 |
AC2403 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:04.76 |
90 |
5 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
25m |
1:06.48 |
120 |
6 |
Filippa Eklund |
2004 |
AS6204 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:08.08 |
123 |
7 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:09.00 |
30 |
8 |
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
FALUN |
|
25m |
1:11.67 |
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
23 april 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
09:17 |
|