Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.39 2015-06-23 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
154 |
2 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
50m |
38.57 |
215 |
3 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
37.58 |
167 |
4 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
37.54 |
57 |
5 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
50m |
37.55 |
296 |
6 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
TUNE |
|
50m |
38.14 |
348 |
7 |
Cecilie Kristiansen |
1990 |
9044AE |
RINGSTED |
|
50m |
1:26.16 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
36.72 |
278 |
2 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
36.54 |
146 |
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
36.43 |
55 |
4 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
36.18 |
144 |
5 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
36.28 |
148 |
6 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
LYNGBY |
|
50m |
36.53 |
247 |
7 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
36.71 |
319 |
8 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
37.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.76 |
147 |
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
35.25 |
19 |
3 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
50m |
34.83 |
111 |
4 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.74 |
249 |
5 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
34.49 |
356 |
6 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
SLANGERUP |
|
50m |
34.96 |
285 |
7 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
35.50 |
333 |
8 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
36.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
50m |
35.64 |
239 |
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
35.22 |
107 |
3 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.63 |
103 |
4 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.63 |
52 |
5 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
34.07 |
342 |
6 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
34.95 |
195 |
7 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
35.32 |
365 |
8 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
36.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
35.62 |
301 |
2 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
ISHØJ |
|
50m |
35.01 |
102 |
3 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.55 |
193 |
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
33.25 |
98 |
5 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.79 |
164 |
6 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
34.89 |
383 |
7 |
Kamilla Larsen |
1996 |
9636AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
35.27 |
84 |
8 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
50m |
36.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|