Program för Västerås Meet 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
Västerås Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
10 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
14:05 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
Malvina Walldén |
2005 |
AB1205 |
SK ENA |
|
25m |
3:31.44 |
328 |
4 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:26.98 |
183 |
5 |
Embla Wihk |
2002 |
BD9602 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:31.13 |
336 |
6 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
BH0602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:35.92 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
AW1203 |
KARLSTAD |
|
25m |
3:21.96 |
334 |
2 |
Ebba Stromberg |
2002 |
AV7402 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:20.80 |
341 |
3 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:18.72 |
182 |
4 |
Hedda Wallberg |
2003 |
AU9203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:17.27 |
323 |
5 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:17.73 |
150 |
6 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
AU0403 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:19.46 |
181 |
7 |
Anna Wainikka |
2004 |
AP7804 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:21.48 |
154 |
8 |
Lilly Eriksson |
2004 |
AS1604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:22.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
1 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
AQ8203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:16.84 |
408 |
2 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
3:14.26 |
338 |
3 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:14.00 |
400 |
4 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
3:13.77 |
353 |
5 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:13.99 |
111 |
6 |
Emma Waara |
2000 |
AU2800 |
KARLSKO SF |
|
25m |
3:14.09 |
16 |
7 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
SK ENA |
|
25m |
3:16.22 |
35 |
8 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:17.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
20 |
1 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
AQ6604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:12.66 |
378 |
2 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:10.27 |
50 |
3 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
BJ6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:09.63 |
366 |
4 |
Nora Johansson |
2001 |
AI1201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:07.88 |
350 |
5 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:09.34 |
151 |
6 |
Lovisa Edman |
2003 |
AU5203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:10.19 |
302 |
7 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:11.20 |
57 |
8 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:13.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:04.88 |
233 |
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:03.51 |
179 |
3 |
Erica Sundholm |
2002 |
BO9202 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:02.28 |
42 |
4 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:02.08 |
161 |
5 |
Alva Hagström |
2003 |
AU1203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:02.22 |
106 |
6 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
3:02.79 |
177 |
7 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
BA1801 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:04.73 |
415 |
8 |
Elsa Staaf |
2003 |
AV2203 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
3:06.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:58.76 |
297 |
2 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:57.25 |
329 |
3 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:55.73 |
22 |
4 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:55.54 |
83 |
5 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:55.72 |
405 |
6 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
2:55.85 |
110 |
7 |
Elin Waara |
1997 |
BD3497 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:58.20 |
103 |
8 |
Saga Grandelius |
2001 |
AE1801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
3:01.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:52.68 |
34 |
2 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:51.38 |
275 |
3 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
2:49.92 |
371 |
4 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:49.40 |
390 |
5 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:49.68 |
98 |
6 |
Elin Södersten |
2000 |
AI5800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:50.02 |
361 |
7 |
Julia Faleke |
2000 |
BK1600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:51.39 |
305 |
8 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:54.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:48.32 |
188 |
2 |
Sofia Ander |
1998 |
BE1898 |
SALA SS |
|
25m |
2:48.11 |
289 |
3 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
2:41.95 |
116 |
4 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:36.32 |
304 |
5 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:41.89 |
135 |
6 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:43.01 |
222 |
7 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:48.27 |
414 |
8 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:48.99 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
10 april 2016 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
14:05 |
|