Program för UGP 1, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:20 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
470 |
2 |
Gustav Niring |
2004 |
AE6304 |
SPIF SF |
|
25m |
|
462 |
3 |
Lukas Kelkay |
2003 |
AH9903 |
SPIF SF |
|
25m |
|
311 |
4 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
557 |
5 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
50m |
6:31.80 |
586 |
6 |
Oscar Frylmark |
2001 |
AI3501 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
612 |
7 |
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
597 |
8 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
577 |
9 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
620 |
2 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
AI2901 |
VÄSBY SS |
|
50m |
6:03.90 |
331 |
3 |
Max Crafoord |
2002 |
AW3302 |
SKK |
|
25m |
5:56.50 |
476 |
4 |
Marcus Thune |
2001 |
AJ2101 |
SPIF SF |
|
50m |
5:50.68 |
319 |
5 |
Jan Salentin |
2004 |
AT2104 |
SK NEPTUN |
|
50m |
5:44.28 |
546 |
6 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
AC3705 |
DANDERYD |
|
25m |
5:50.23 |
463 |
7 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
25m |
5:53.75 |
284 |
8 |
Antonio Cinotti |
2002 |
AS7902 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:58.74 |
610 |
9 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
6:15.28 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
560 |
2 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
5:39.54 |
285 |
3 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:28.12 |
345 |
4 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
5:21.62 |
594 |
5 |
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:17.78 |
544 |
6 |
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:20.61 |
522 |
7 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:24.49 |
352 |
8 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
25m |
5:28.45 |
357 |
9 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
AG3903 |
SKK |
|
25m |
5:42.56 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
465 |
2 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
AE1303 |
SPIF SF |
|
25m |
5:15.19 |
313 |
3 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
5:03.23 |
500 |
4 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:57.14 |
587 |
5 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:52.06 |
737 |
6 |
Thomas Östervall |
2000 |
AD3100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
4:56.46 |
315 |
7 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:00.23 |
589 |
8 |
Tobias Hörlin |
2000 |
AN3300 |
VÄSBY SS |
|
25m |
5:04.76 |
614 |
9 |
Theodor Sköld |
2001 |
AJ1701 |
VÄSBY SS |
|
50m |
5:15.73 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:49.90 |
510 |
3 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:48.04 |
497 |
4 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:45.01 |
492 |
5 |
Daniel Redelius |
2000 |
AT7300 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
4:43.70 |
531 |
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:44.38 |
304 |
7 |
Victor Klingeryd Jalamo |
2000 |
AT4500 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:46.08 |
532 |
8 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:49.42 |
341 |
9 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
4:51.02 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
366 |
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
4:37.18 |
501 |
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:34.87 |
583 |
4 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:26.13 |
318 |
5 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:10.93 |
534 |
6 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:17.34 |
599 |
7 |
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
VÄSBY SS |
|
25m |
4:31.22 |
294 |
8 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
AQ0399 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:35.58 |
299 |
9 |
Mattias Huss |
1999 |
AV8999 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:42.86 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
31 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:20 |
|