Startliste for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.00
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
3 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
0095AS |
NORD |
|
50m |
2:45.53 |
354 |
4 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:30.20 |
200 |
5 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
50m |
2:30.29 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
OSK |
|
50m |
2:26.60 |
247 |
2 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
9849AJ |
SMUT |
|
50m |
2:20.74 |
262 |
3 |
Mathias Bech |
1996 |
9633AQ |
TRITON V |
|
50m |
2:16.59 |
379 |
4 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:11.49 |
313 |
5 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
2:13.71 |
213 |
6 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
2:20.19 |
220 |
7 |
Simon Noesgaard Nielsen |
1998 |
9863AE |
ODDER |
|
50m |
2:22.94 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Magnus Havemann |
2000 |
0027AK |
OPNØR |
|
50m |
2:26.39 |
234 |
2 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
STRUER |
|
50m |
2:20.60 |
96 |
3 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
HERNING |
|
50m |
2:16.39 |
383 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:09.19 |
10 |
5 |
Bo Volf Brøchner |
1996 |
9661AM |
AGF |
|
50m |
2:12.68 |
214 |
6 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
50m |
2:19.84 |
172 |
7 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
2:21.86 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
9855AK |
AALBORG |
|
50m |
2:25.41 |
7 |
2 |
Frederik Bendix |
1995 |
9591AL |
AGF |
|
50m |
2:20.41 |
80 |
3 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
50m |
2:15.79 |
71 |
4 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
9707AG |
ESBJERG |
|
50m |
2:08.71 |
186 |
5 |
Martin Grønning |
1997 |
9715AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:12.15 |
121 |
6 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
2:17.50 |
59 |
7 |
Rasmus Larsen |
1997 |
9763AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:20.90 |
44 |
8 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:28.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|