2019-08-20   14:46:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  00:35   
  Arrangör  Ystads Simsällskap - Österlensim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer  Finaler (8) 
Sponsor: Ystad TV Antenn & Service 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
813  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    25m  1:03.70 
595  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  1:03.62 
800  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  1:03.62 
724  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  1:03.59 
743  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    50m  1:03.61 
683  Anna Björnberg  1992  BB4892  POSEIDON    50m  1:03.62 
796  Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  AQ3601  SJÖBO SS    25m  1:03.67 
739  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  1:04.23 

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
573  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    50m  1:03.55 
592  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    50m  1:03.49 
639  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    50m  1:02.97 
684  Li Björner Oh  1998  AO6298  POSEIDON    50m  1:02.88 
562  Elin Widén  1998  AI4498  HÖGANÄS SS    25m  1:02.91 
534  Daniella Horvath  2001  AO9601  HS    50m  1:03.43 
692  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    50m  1:03.55 
618  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  1:03.58 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
641  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  1:02.79 
237  Amanda Modig  1999  AJ5499  KSLS    25m  1:02.63 
560  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  AV2401  HÖGANÄS SS    25m  1:02.51 
234  Linnéa Högberg  1999  BI5899  KSLS    25m  1:02.31 
817  Emma Vileus  2001  AW1401  VELLINGE-N    25m  1:02.46 
657  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    25m  1:02.57 
653  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    25m  1:02.68 
528  Alva Ericsson  2000  AN8200  HS    25m  1:02.86 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
794  Sofia Stålnacke  2001  AT7801  SJÖBO SS    25m  1:02.17 
555  Maja Johansson  1999  AW2899  HÖGANÄS SS    25m  1:02.07 
563  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    25m  1:01.88 
814  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  1:01.49 
299  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    25m  1:01.87 
520  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  ÖSTERLEN    25m  1:01.97 
298  Simone Karlsson  2001  AI2201  OSBY SS    50m  1:02.12 
812  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  1:02.23 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
788  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  1:01.31 
807  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  1:01.19 
590  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  1:01.11 
597  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA    50m  1:01.01 
756  Amanda Granborg  1999  AE7699  SK TRITON    25m  1:01.05 
569  Tea Gladher  2000  AB1400  KARLSKRONA    50m  1:01.12 
786  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  1:01.29 
578  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  1:01.43 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
680  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    50m  1:00.87 
572  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    25m  1:00.61 
530  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  1:00.46 
772  Alexandra Volkova  1996  AK4896  SK TRITON    25m  1:00.07 
300  Andrea Prai  2001  AI3201  OSBY SS    25m  1:00.37 
536  Sandra Lendt  2000  AH0400  HS    25m  1:00.50 
804  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  1:00.70 
731  My Grewell  1998  BE2698  SK SYDSIM    25m  1:00.96 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
737  Klara Johansson  2001  AO5401  SK SYDSIM    25m  59.74 
539  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  59.67 
798  Hanna Cronqvist  1996  AD5496  TRELLEBORG    25m  59.29 
454  Alice Möller  2000  AD9200  SS DELFIN    25m  59.15 
651  Emma Johansson  1991  AQ8691  SK HAJEN    50m  59.24 
741  Michelle Lövdahl  1995  AH8895  SK SYDSIM    25m  59.44 
762  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  59.71 
793  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    25m  59.92 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Annie Lindström  1996  AJ3696  KSLS    50m  58.43 
596  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    25m  57.21 
754  Alba Forés  1998  AI5298  SK TRITON    25m  56.55 
623  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    50m  55.36 
766  Moa Ståhl  1995  AV4695  SK TRITON    25m  56.46 
550  Ronja Wikström  1996  BQ0696  HS    25m  56.70 
638  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  57.69 
643  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  58.65 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  00:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner