Program för DM/JDM Skåne-Blekinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 27
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
19:34 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap - Österlensim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (5) |
Sponsor: Österlenvulk AB |
|
Beräknad start 11:18 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
870 |
3 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
HS |
|
50m |
59.28 |
666 |
4 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.58 |
557 |
5 |
Johan Killman |
1999 |
AI6799 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
656 |
1 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:09.50 |
614 |
2 |
Tim Hagerström |
1999 |
AH8799 |
MKK |
|
50m |
1:08.98 |
686 |
3 |
Alexander Dahlén |
1999 |
AI4399 |
POSEIDON |
|
50m |
1:08.92 |
725 |
4 |
Artin Shahsavar |
1999 |
AV8399 |
SK RAN |
|
50m |
1:08.41 |
559 |
5 |
Jesper Lundqvist |
1999 |
AU6599 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:08.76 |
617 |
6 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
50m |
1:08.96 |
834 |
7 |
Erik Stoltz |
1998 |
AV8598 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:09.09 |
785 |
8 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:10.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
862 |
1 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:07.19 |
646 |
2 |
Andreas Aminoff |
2000 |
AB7900 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:06.74 |
671 |
3 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:05.93 |
585 |
4 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:05.51 |
582 |
5 |
Marcus Skog |
1996 |
AG1596 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:05.88 |
626 |
6 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
25m |
1:06.09 |
704 |
7 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
50m |
1:07.06 |
718 |
8 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
AS3599 |
SK RAN |
|
25m |
1:07.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
685 |
1 |
Hugo Cedervall |
1997 |
AA0197 |
POSEIDON |
|
50m |
1:05.18 |
650 |
2 |
Marcus Henriksson |
1997 |
AQ1797 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:05.11 |
681 |
3 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
1:03.18 |
589 |
4 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:01.98 |
532 |
5 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
1:02.53 |
828 |
6 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
AR5393 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:03.37 |
790 |
7 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:05.14 |
689 |
8 |
Alexander Hedre |
1999 |
AJ9799 |
POSEIDON |
|
50m |
1:05.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
586 |
1 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:01.58 |
598 |
2 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:00.92 |
616 |
3 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
25m |
1:00.84 |
769 |
4 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
AC9396 |
SK TRITON |
|
25m |
57.83 |
787 |
5 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:00.45 |
627 |
6 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
AO9998 |
MKK |
|
25m |
1:00.84 |
802 |
7 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:01.21 |
815 |
8 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:01.74 |
Skapad av WinGrodan 1.25.04 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
19:34 |
|