Startliste for Speedo A6 Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Speedo A6 Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Jyllinge |
|
Udskriftstidspunkt |
04:29 |
|
|
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Maja Nielsen (1996) 1:05.83 2014-05-03 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.59,34 - 05-10-2014 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
516 |
2 |
Tiina Soukka |
1996 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
411 |
3 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
HASLEV |
|
25m |
2:05.00 |
352 |
4 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:12.89 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
572 |
2 |
Luna Vorsaa Solander |
2005 |
0518AP |
KVIK |
|
25m |
1:52.45 |
662 |
3 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:51.44 |
644 |
4 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:51.74 |
551 |
5 |
Alberte Enggaard |
2005 |
0524AE |
KVIK |
|
25m |
1:53.41 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
570 |
1 |
Frederikke Kofod Schak |
2005 |
0528AJ |
KVIK |
|
25m |
1:48.16 |
667 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:43.29 |
358 |
3 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:42.66 |
417 |
4 |
Lærke Møller |
2005 |
0578AN |
HASLEV |
|
25m |
1:43.14 |
627 |
5 |
Petrine Nielson |
2003 |
0316AS |
TRITON B |
|
25m |
1:44.02 |
420 |
6 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
1:48.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
576 |
1 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
1:39.00 |
668 |
2 |
Amalie Lester |
2003 |
0358AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:38.20 |
362 |
3 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:35.29 |
573 |
4 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
25m |
1:37.96 |
545 |
5 |
Sofia Wickmann Elkjær |
2005 |
0508AC |
KVIK |
|
25m |
1:38.34 |
564 |
6 |
Laura Olsen |
2004 |
0432AW |
KVIK |
|
25m |
1:40.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
553 |
1 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
25m |
1:33.96 |
711 |
2 |
Julie Larsen |
2005 |
0584AB |
A6 |
|
25m |
1:33.29 |
637 |
3 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:32.21 |
634 |
4 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
1:33.16 |
448 |
5 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
25m |
1:33.58 |
566 |
6 |
Mathilde Pihl |
2005 |
0522AK |
KVIK |
|
25m |
1:35.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
591 |
1 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
25m |
1:30.20 |
599 |
2 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
1:28.27 |
432 |
3 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:27.51 |
438 |
4 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
25m |
1:27.51 |
442 |
5 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
0436AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:29.64 |
746 |
6 |
Silja Brage |
2005 |
|
A6 |
|
25m |
1:32.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
639 |
1 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:25.84 |
674 |
2 |
Katrine Høyer Tindbæk |
1999 |
9988AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:24.97 |
477 |
3 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:22.77 |
446 |
4 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:23.83 |
439 |
5 |
Thea Jacobsen |
2003 |
0338AC |
HERLEV |
|
25m |
1:25.71 |
360 |
6 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:26.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
601 |
1 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:21.57 |
441 |
2 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
1:20.61 |
355 |
3 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:19.10 |
348 |
4 |
Louise Albrechtsen |
1998 |
9894AH |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:19.11 |
449 |
5 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:21.10 |
598 |
6 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
1:22.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
694 |
1 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
25m |
1:18.37 |
621 |
2 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:16.73 |
648 |
3 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
1:15.98 |
603 |
4 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
1:16.61 |
672 |
5 |
Helene Hupfeldt Nielsen |
1994 |
9464AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:18.00 |
618 |
6 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
25m |
1:18.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
500 |
1 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.76 |
610 |
2 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
25m |
1:14.96 |
630 |
3 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:14.36 |
701 |
4 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
25m |
1:14.69 |
492 |
5 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.42 |
475 |
6 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
497 |
1 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.23 |
651 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
1:12.73 |
501 |
3 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.62 |
518 |
4 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.65 |
515 |
5 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.93 |
479 |
6 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:14.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
380 |
1 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.89 |
645 |
2 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:11.17 |
702 |
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
A6 |
|
25m |
1:09.98 |
593 |
4 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:10.43 |
646 |
5 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
1:11.82 |
482 |
6 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:12.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
619 |
1 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
TRITON B |
|
25m |
1:08.56 |
596 |
2 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
1:07.74 |
604 |
3 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
1:06.48 |
616 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:07.24 |
719 |
5 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
1:08.05 |
472 |
6 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:09.47 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
21 maj 2016 |
Licens til A6 |
Udskriftstidspunkt |
04:29 |
|