Program för UGP 4 2016, Sjöbo
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
18:33 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
286 |
3 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:22.20 |
145 |
4 |
Victor Khan-Amidy |
2004 |
AQ8904 |
POSEIDON |
|
50m |
1:55.12 |
54 |
5 |
Vincent Berglind |
2005 |
AM5305 |
MKK |
|
25m |
2:03.52 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
102 |
1 |
Malte Persson |
2005 |
AO1305 |
MKK |
|
25m |
1:51.14 |
151 |
2 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:50.80 |
214 |
3 |
Viktor Spoelstra |
2004 |
AO1904 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:48.51 |
239 |
4 |
Hannes Palmgren |
2005 |
AE7105 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:47.19 |
165 |
5 |
Axel Rydström |
2005 |
AF3305 |
POSEIDON |
|
25m |
1:48.17 |
127 |
6 |
Philip Björkman |
2005 |
AC9105 |
POSEIDON |
|
25m |
1:49.52 |
76 |
7 |
Aram Kazarian |
2005 |
AQ1305 |
MKK |
|
25m |
1:50.88 |
268 |
8 |
Erik Simonsson |
2004 |
AF2904 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:54.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
1 |
Jacob Baxmann |
2003 |
AP2103 |
MKK |
|
25m |
1:42.24 |
279 |
2 |
Axel Björnsson |
2005 |
AF8105 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:41.32 |
329 |
3 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:40.32 |
157 |
4 |
Simon Myrvold |
2003 |
AK3903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:38.58 |
181 |
5 |
Mohamad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
25m |
1:39.58 |
327 |
6 |
Adam Olsson-Lindhé |
2004 |
AA2304 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:40.95 |
243 |
7 |
Noel Ahlbin |
2004 |
AI8304 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:42.10 |
266 |
8 |
Eskil Ramäng |
2004 |
AM6104 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:46.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Bill Beckman |
2005 |
AJ6305 |
MKK |
|
25m |
1:37.68 |
183 |
2 |
William Johansen |
2002 |
AU5302 |
SK RAN |
|
50m |
1:36.42 |
14 |
3 |
Axel Thelin |
2002 |
AW4902 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:35.23 |
116 |
4 |
Vincent Tran |
2004 |
AK6504 |
MKK |
|
25m |
1:33.47 |
12 |
5 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
AG0304 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:33.61 |
177 |
6 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
25m |
1:35.23 |
325 |
7 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:37.36 |
225 |
8 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:37.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
1 |
Ludvig Romare |
2004 |
AA2704 |
MKK |
|
25m |
1:32.75 |
226 |
2 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
AC8704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:31.73 |
232 |
3 |
Oskar Lövberg |
2003 |
AC9903 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:31.46 |
168 |
4 |
Ivan Sivolov |
2003 |
AH0903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:30.19 |
277 |
5 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:30.99 |
118 |
6 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
AQ0503 |
MKK |
|
25m |
1:31.68 |
154 |
7 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:32.01 |
210 |
8 |
Alfred Rosberg |
2003 |
AJ4103 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:33.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
330 |
1 |
Max Ringström |
2004 |
AA8304 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:29.63 |
162 |
2 |
Emil Pettersson |
2002 |
AM6702 |
POSEIDON |
|
25m |
1:25.43 |
64 |
3 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
50m |
1:23.99 |
36 |
4 |
Tobias Ranevi |
1999 |
AK7999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:23.11 |
179 |
5 |
David Elfvin |
2002 |
AI2102 |
SK RAN |
|
25m |
1:23.16 |
79 |
6 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
25m |
1:23.99 |
51 |
7 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
50m |
1:26.51 |
111 |
8 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
50m |
1:29.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Daniel Li |
2002 |
AL8702 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.99 |
207 |
2 |
Hampus Olsson |
2003 |
AH6303 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:22.19 |
120 |
3 |
Nicodemos Abraha |
2000 |
AU0500 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.28 |
84 |
4 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
25m |
1:19.15 |
53 |
5 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
50m |
1:20.04 |
139 |
6 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.56 |
301 |
7 |
Herman Nilsson |
2002 |
AI1502 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:22.43 |
147 |
8 |
Hugo Leandersson |
2002 |
AT9102 |
POSEIDON |
|
25m |
1:23.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
25m |
1:18.47 |
66 |
2 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
1:10.91 |
175 |
3 |
Richard Berg |
1998 |
AH5598 |
SK RAN |
|
25m |
1:09.44 |
117 |
4 |
Samuel Wiktor |
2001 |
AJ5301 |
MKK |
|
25m |
1:08.16 |
306 |
5 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:08.93 |
59 |
6 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
25m |
1:10.21 |
203 |
7 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:11.65 |
24 |
8 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:18.49 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
18:33 |
|