Startliste for UGP 4 2016, Sjöbo
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
14:21 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
Tim Hagerström |
1999 |
AH8799 |
MKK |
|
25m |
|
102 |
4 |
Malte Persson |
2005 |
AO1305 |
MKK |
|
25m |
|
345 |
5 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:15.80 |
346 |
6 |
Jakob Tidén |
2006 |
AD2906 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
Luke Brickhill |
2004 |
AV4304 |
MKK |
|
25m |
|
161 |
3 |
Alfred Pettersson |
2005 |
AE2505 |
POSEIDON |
|
50m |
1:56.60 |
250 |
4 |
Stefan Bondzic-Rasic |
2005 |
AL2105 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:47.27 |
187 |
5 |
Daniel Novosel |
2002 |
AS3102 |
SK RAN |
|
50m |
1:48.88 |
54 |
6 |
Vincent Berglind |
2005 |
AM5305 |
MKK |
|
25m |
2:16.09 |
133 |
7 |
Christoffer Cimbritz |
2004 |
AS8504 |
POSEIDON |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
5 |
1 |
Karl Hansson |
2003 |
AT3703 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:44.02 |
214 |
2 |
Viktor Spoelstra |
2004 |
AO1904 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:41.18 |
76 |
3 |
Aram Kazarian |
2005 |
AQ1305 |
MKK |
|
25m |
1:40.27 |
147 |
4 |
Hugo Leandersson |
2002 |
AT9102 |
POSEIDON |
|
25m |
1:33.58 |
153 |
5 |
Elias Löfström |
2004 |
AI2504 |
POSEIDON |
|
25m |
1:34.61 |
112 |
6 |
Arvid Söderberg |
2006 |
AC0306 |
MKK |
|
50m |
1:41.06 |
230 |
7 |
Filip Kekeric |
2002 |
AQ8102 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:43.77 |
151 |
8 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:44.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:31.48 |
52 |
2 |
Bill Beckman |
2005 |
AJ6305 |
MKK |
|
25m |
1:31.24 |
266 |
3 |
Eskil Ramäng |
2004 |
AM6104 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:30.12 |
329 |
4 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:28.85 |
136 |
5 |
Carl Elmer |
2003 |
AK2103 |
POSEIDON |
|
50m |
1:29.78 |
116 |
6 |
Vincent Tran |
2004 |
AK6504 |
MKK |
|
25m |
1:30.23 |
268 |
7 |
Erik Simonsson |
2004 |
AF2904 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:31.45 |
239 |
8 |
Hannes Palmgren |
2005 |
AE7105 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:31.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
247 |
1 |
Isaac Barrett |
2005 |
AK6305 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:28.64 |
183 |
2 |
William Johansen |
2002 |
AU5302 |
SK RAN |
|
25m |
1:27.64 |
94 |
3 |
Seth Nillund |
2005 |
AA7705 |
MKK |
|
25m |
1:27.10 |
163 |
4 |
Johan Rauer |
2002 |
AO9902 |
POSEIDON |
|
25m |
1:25.49 |
261 |
5 |
Eddie Nilsson |
2003 |
AK3103 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:27.02 |
243 |
6 |
Noel Ahlbin |
2004 |
AI8304 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:27.18 |
148 |
7 |
Edvard Levau |
2004 |
AN0904 |
POSEIDON |
|
25m |
1:27.77 |
254 |
8 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
AA6503 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:28.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
277 |
1 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:23.79 |
279 |
2 |
Axel Björnsson |
2005 |
AF8105 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:22.66 |
225 |
3 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:21.81 |
194 |
4 |
Björn Wallenius |
2001 |
AH6301 |
SK RAN |
|
25m |
1:19.62 |
22 |
5 |
Hampus Erdös |
2003 |
AK0303 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:20.84 |
311 |
6 |
Hugo Stoltz |
2004 |
AF4904 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:22.20 |
154 |
7 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.77 |
174 |
8 |
Arvid Axelsson |
2003 |
AN5303 |
SK RAN |
|
25m |
1:24.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:19.22 |
193 |
2 |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
AQ0901 |
SK RAN |
|
25m |
1:17.40 |
301 |
3 |
Herman Nilsson |
2002 |
AI1502 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:15.76 |
106 |
4 |
Arvid Scott |
2001 |
AO0901 |
MKK |
|
25m |
1:14.96 |
229 |
5 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
AQ4399 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:14.96 |
325 |
6 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:17.20 |
120 |
7 |
Nicodemos Abraha |
2000 |
AU0500 |
POSEIDON |
|
50m |
1:17.46 |
39 |
8 |
Albert Sivtoft |
2004 |
AE3904 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:19.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Nils Tired |
2003 |
AH2903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:13.63 |
188 |
2 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
50m |
1:13.48 |
162 |
3 |
Emil Pettersson |
2002 |
AM6702 |
POSEIDON |
|
25m |
1:13.22 |
29 |
4 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.93 |
84 |
5 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
25m |
1:12.76 |
142 |
6 |
Oscar Johansson |
2000 |
AH4500 |
POSEIDON |
|
25m |
1:13.26 |
312 |
7 |
Martin Stoltz |
2000 |
AR4900 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:13.61 |
252 |
8 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:14.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
50m |
1:11.01 |
177 |
2 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
25m |
1:10.29 |
24 |
3 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:09.69 |
184 |
4 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
AS3599 |
SK RAN |
|
25m |
1:07.78 |
61 |
5 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
25m |
1:09.09 |
139 |
6 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
25m |
1:09.85 |
78 |
7 |
Oscar Klittbo |
2002 |
AA2702 |
MKK |
|
25m |
1:10.78 |
222 |
8 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:11.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
110 |
1 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
MKK |
|
25m |
1:07.36 |
87 |
2 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
25m |
1:06.87 |
310 |
3 |
Erik Stoltz |
1998 |
AV8598 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:06.37 |
208 |
4 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:04.44 |
70 |
5 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
25m |
1:04.47 |
66 |
6 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
1:06.76 |
306 |
7 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:07.08 |
126 |
8 |
Pascal Björkman |
2001 |
AF6701 |
POSEIDON |
|
25m |
1:07.57 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
14:21 |
|