Startliste for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
RÅM Gr 2 & 3 |
|
Udskriftsdato |
01 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
09:58 |
|
|
Arrangør |
HG & Region Sydsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2015 |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Finaler (15) |
Vejledende starttid 13:30 |
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
484 |
2 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
STT |
|
25m |
1:56.05 |
44 |
3 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GREVE |
|
25m |
1:48.75 |
39 |
4 |
Marius Mains |
2005 |
0551AF |
ISHØJ |
|
25m |
1:50.56 |
487 |
5 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
STT |
|
25m |
1:59.86 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Samuel Risager |
2003 |
0305AN |
GSK |
|
25m |
1:42.61 |
79 |
2 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
TUNE |
|
25m |
1:39.56 |
24 |
3 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
RØNNE |
|
25m |
1:38.02 |
72 |
4 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
25m |
1:39.42 |
29 |
5 |
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
0549AB |
TVS IF |
|
25m |
1:40.00 |
60 |
6 |
Mathias Olsen |
2005 |
0521AF |
GREVE |
|
25m |
1:47.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Mikkel Mosegaard |
2004 |
0427AF |
TVS IF |
|
25m |
1:37.32 |
290 |
2 |
Sean Petersen |
2006 |
0625AA |
VI39 |
|
25m |
1:36.21 |
360 |
3 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.79 |
52 |
4 |
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
0645AA |
GREVE |
|
25m |
1:35.80 |
110 |
5 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:37.08 |
426 |
6 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:37.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
1:34.38 |
440 |
2 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
1:33.49 |
200 |
3 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.13 |
292 |
4 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
1:33.44 |
447 |
5 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
25m |
1:33.95 |
278 |
6 |
Anders Gaard |
2006 |
0683AB |
VI39 |
|
25m |
1:34.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Malte Rasch |
2004 |
0403AH |
RØNNE |
|
25m |
1:31.36 |
47 |
2 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
25m |
1:30.58 |
480 |
3 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
STT |
|
25m |
1:29.88 |
179 |
4 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
1:30.09 |
41 |
5 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
ISHØJ |
|
25m |
1:30.64 |
439 |
6 |
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
0589AB |
GSK |
|
25m |
1:33.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.23 |
190 |
2 |
Nicolai Quist |
2003 |
0381AI |
KORSØR |
|
25m |
1:28.36 |
241 |
3 |
Jonathan Tuxen Rosing |
2003 |
0311AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:25.98 |
135 |
4 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:27.02 |
232 |
5 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.23 |
482 |
6 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
STT |
|
25m |
1:29.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
457 |
1 |
Jeppe Wagner |
2003 |
0387AF |
GSK |
|
25m |
1:24.63 |
294 |
2 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
25m |
1:23.93 |
134 |
3 |
Frederik Madsen |
2002 |
0251AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:23.12 |
404 |
4 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.41 |
202 |
5 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.05 |
243 |
6 |
Kristoffer Sandfeld |
2003 |
0313AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
417 |
1 |
Kristian A. Kristoffersen |
2003 |
0355AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:22.75 |
279 |
2 |
Mikkel Hansen |
2003 |
0301AJ |
VI39 |
|
25m |
1:21.86 |
172 |
3 |
Victor Lund |
2002 |
0203AI |
KØGE |
|
25m |
1:21.42 |
127 |
4 |
Lauritz Tanderup Hansen |
2003 |
0325AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:21.45 |
305 |
5 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
STT |
|
25m |
1:21.96 |
248 |
6 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.74 |
191 |
2 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
KORSØR |
|
25m |
1:20.51 |
88 |
3 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
25m |
1:20.18 |
161 |
4 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
0381AA |
KØGE |
|
25m |
1:20.21 |
112 |
5 |
Mathias Berner Jensen |
2002 |
0247AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:20.53 |
105 |
6 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:21.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Kevin Liang |
2002 |
0215AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:19.78 |
408 |
2 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:19.22 |
43 |
3 |
Mads Baltzer |
2002 |
0251AG |
GREVE |
|
25m |
1:18.94 |
56 |
4 |
Marco Knudsen |
2003 |
0399AF |
GREVE |
|
25m |
1:18.96 |
441 |
5 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
25m |
1:19.39 |
306 |
6 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
STT |
|
25m |
1:19.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
TUNE |
|
25m |
1:18.64 |
449 |
2 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
25m |
1:17.22 |
42 |
3 |
Mads Karise Væhrens |
2002 |
0297AC |
ISHØJ |
|
25m |
1:16.99 |
128 |
4 |
Marcus Ipsen |
2002 |
0251AN |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.08 |
387 |
5 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.93 |
162 |
6 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
1:18.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GREVE |
|
25m |
1:16.67 |
269 |
2 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
25m |
1:15.80 |
108 |
3 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:15.05 |
35 |
4 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
25m |
1:15.40 |
107 |
5 |
Tor Ejrnæs |
2002 |
0209AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:16.08 |
126 |
6 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:16.89 |
|
|
Heat 13 (15) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
TUNE |
|
25m |
1:26.07 |
133 |
2 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:23.85 |
216 |
3 |
Jet Lee Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.78 |
217 |
4 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.30 |
59 |
5 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
25m |
1:24.63 |
137 |
6 |
Andreas M Nielsen |
2005 |
0505AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:26.24 |
|
|
Heat 14 (15) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:16.97 |
272 |
2 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
VI39 |
|
25m |
1:15.42 |
508 |
3 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
25m |
1:11.02 |
271 |
4 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
VI39 |
|
25m |
1:15.18 |
270 |
5 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
1:15.45 |
203 |
6 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.51 |
|
|
Heat 15 (15) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
1:13.69 |
51 |
2 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
1:10.96 |
443 |
3 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
25m |
1:07.08 |
300 |
4 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
STT |
|
25m |
1:07.68 |
69 |
5 |
Benjamin Nørgaard Eriksen |
2002 |
0257AC |
TUNE |
|
25m |
1:12.20 |
124 |
6 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:14.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:58 |
|