Startliste for Kalundborg Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Kalundborg Swim Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
07 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Kalundborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|
|
Arrangør |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2015 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
472 |
2 |
Astrid Kruuse |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
256 |
3 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
|
VEST |
|
25m |
|
392 |
4 |
Linea Christiansen |
2003 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
437 |
2 |
Thilde Thomsen |
2008 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
58 |
3 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
53 |
4 |
Rosa Dyhr-Rasmussen |
2007 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
69 |
5 |
Liva Mayland |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Sofia Broskov Pedersen |
2007 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
253 |
2 |
Kathrine Holm |
2005 |
0556AI |
VEST |
|
25m |
2:27.65 |
273 |
3 |
Wilma Nørgaard |
2006 |
0666AG |
VEST |
|
25m |
2:23.46 |
266 |
4 |
Philippa Mitchell |
2006 |
0638AG |
VEST |
|
25m |
2:25.82 |
244 |
5 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
2:32.52 |
343 |
6 |
Victoria Christoffersen |
2002 |
0284AQ |
TVS IF |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Lærke Hansen |
2006 |
0686AH |
VEST |
|
25m |
2:21.07 |
235 |
2 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
2:08.85 |
280 |
3 |
Caroline Svane |
2005 |
0516AH |
VEST |
|
25m |
2:03.95 |
284 |
4 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
2:04.62 |
43 |
5 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:20.49 |
421 |
6 |
Sille Møller |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
2:21.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Alberte K. Andersen |
2006 |
0606AB |
VEST |
|
25m |
1:58.22 |
90 |
2 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:53.39 |
274 |
3 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
25m |
1:50.42 |
431 |
4 |
Alba Seneca |
2005 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
1:53.29 |
162 |
5 |
Ida Lerche Sloth |
2004 |
0498AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:57.45 |
249 |
6 |
Rebecca Loft Helms |
2006 |
0634AB |
VEST |
|
25m |
1:59.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:49.15 |
493 |
2 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:48.88 |
136 |
3 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:48.08 |
254 |
4 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0528AD |
VEST |
|
25m |
1:48.64 |
333 |
5 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:48.97 |
283 |
6 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
1:49.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
375 |
1 |
Camille Neess |
2003 |
0324BA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:45.11 |
291 |
2 |
Juliane Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:44.41 |
259 |
3 |
Lykke Gøttrup Jensen |
2004 |
0418AQ |
VEST |
|
25m |
1:42.84 |
329 |
4 |
Ulrika Paaske |
2004 |
0482AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:43.03 |
389 |
5 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:45.11 |
64 |
6 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:46.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:40.97 |
383 |
2 |
Ella Rasmussen |
2004 |
0472AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:40.11 |
322 |
3 |
Julie Nelkop |
2004 |
0452AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:39.57 |
385 |
4 |
Alberte Holst Schilling |
2003 |
0368AW |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:40.11 |
154 |
5 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:40.55 |
486 |
6 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Mathilde Bennetzen |
2004 |
0428AN |
VEST |
|
25m |
1:38.31 |
161 |
2 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:35.99 |
265 |
3 |
Karla Banke Mathisen |
2003 |
0344AU |
VEST |
|
25m |
1:32.49 |
116 |
4 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.65 |
349 |
5 |
Caroline Bjørn Hvilsom |
2005 |
0588AA |
TVS IF |
|
25m |
1:37.23 |
170 |
6 |
Laura Møller Sørensen |
2004 |
0466AI |
LYNGBY |
|
25m |
1:39.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Miamaja Skytt Knudsen |
2003 |
0398AV |
NÆSTVED |
|
25m |
1:31.75 |
241 |
2 |
Annika Egenhardt |
2003 |
0348AM |
VEST |
|
25m |
1:31.28 |
360 |
3 |
Nikoline Laura Rasmussen |
2000 |
0004BA |
TVS IF |
|
25m |
1:30.14 |
269 |
4 |
Amalie Nissov-Johannsen |
2003 |
0356AS |
VEST |
|
25m |
1:30.43 |
30 |
5 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:31.57 |
29 |
6 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
25m |
1:32.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
1:29.76 |
13 |
2 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:28.80 |
149 |
3 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.75 |
163 |
4 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.79 |
110 |
5 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:29.52 |
356 |
6 |
Anna-Laura Dalsø Larsen |
1999 |
9956BE |
TVS IF |
|
25m |
1:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
464 |
1 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:27.59 |
485 |
2 |
Emma Olsen |
2003 |
0318AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.83 |
138 |
3 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:26.40 |
488 |
4 |
Signe T. Pedersen |
2002 |
0262BA |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.75 |
346 |
5 |
Nikoline V Hansen |
2001 |
0188AO |
TVS IF |
|
25m |
1:27.55 |
122 |
6 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:27.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.04 |
351 |
2 |
Julie Høegh-Jørgensen |
2000 |
0062AI |
TVS IF |
|
25m |
1:23.07 |
121 |
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.04 |
257 |
4 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:23.05 |
436 |
5 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.08 |
347 |
6 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
TVS IF |
|
25m |
1:25.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Karoline Kortbæk |
2003 |
0366AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.86 |
130 |
2 |
Maria Hagen |
2003 |
0316AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.55 |
419 |
3 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.28 |
264 |
4 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
25m |
1:20.46 |
59 |
5 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.17 |
476 |
6 |
Maria Heiberg Larsen |
1998 |
9886AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:22.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
424 |
1 |
Engeline Scheby Petersen |
2002 |
0274AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.03 |
139 |
2 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.66 |
363 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:18.86 |
229 |
4 |
Isabel Abcell |
2001 |
0174AH |
VEST |
|
25m |
1:19.53 |
332 |
5 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:19.76 |
397 |
6 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
ODSHERRED |
|
25m |
1:20.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
473 |
1 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:18.70 |
243 |
2 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
1:17.96 |
47 |
3 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.67 |
174 |
4 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.78 |
435 |
5 |
Caroline Strandberg |
1998 |
9884BB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.40 |
45 |
6 |
Juliane Løndahl Bjerre |
1999 |
9934AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.83 |
120 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.21 |
148 |
3 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.38 |
92 |
4 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:15.38 |
344 |
5 |
Therese Jetsmark Geiker |
2001 |
0162AD |
TVS IF |
|
25m |
1:16.71 |
96 |
6 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:17.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
411 |
1 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.59 |
290 |
2 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:09.83 |
442 |
3 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.79 |
331 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:09.04 |
166 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.86 |
295 |
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
1:13.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
07 november 2015 |
Licens til Kalundborg SK |
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|