Startliste for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:57.08 1990-02-10 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 214 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 25 m | 1:59.30 | |
2 | 140 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 25 m | 2:00.02 | |
3 | 212 | Schütt Ida | 1996 | KVIK | 9642AI | 25 m | 2:01.75 | |
4 | 136 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 25 m | 2:03.25 | |
5 | 86 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 25 m | 2:03.66 | |
6 | 41 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 25 m | 2:03.91 | |
7 | 153 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 25 m | 2:04.05 | |
8 | 213 | Wael Emma | 1993 | KVIK | 9374AL | 25 m | 2:04.19 | |
9 | 32 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 2:04.26 | |
10 | 220 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | KVIK | 0058AA | 25 m | 2:06.13 | |
11 | 219 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 2:06.37 | |
12 | 135 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 25 m | 2:06.38 | |
13 | 373 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 25 m | 2:06.46 | |
14 | 295 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HERNING | 0112AJ | 25 m | 2:06.48 | |
15 | 31 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 25 m | 2:06.85 | |
16 | 25 | Dufour Camilla | 1996 | TRITON B | 9662AN | 25 m | 2:06.90 | |
17 | 379 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 25 m | 2:07.15 | |
18 | 137 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 25 m | 2:07.65 | |
19 | 324 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 25 m | 2:09.12 | |
20 | 241 | Gregersen Kajsa | 2001 | KVIK | 0186AM | 25 m | 2:09.25 | |
21 | 47 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 2:09.79 | |
22 | 322 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 25 m | 2:10.37 | |
23 | 87 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 25 m | 2:10.67 | |
24 | 205 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 25 m | 2:10.70 | |
25 | 394 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 25 m | 2:10.78 | |
26 | 221 | Brøgger Sofie | 2000 | KVIK | 0032AD | 25 m | 2:11.33 | |
27 | 223 | Kornbek Sofie | 2000 | KVIK | 0084AD | 25 m | 2:11.88 | |
28 | 184 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 25 m | 2:12.14 | |
29 | 150 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 25 m | 2:12.68 | |
30 | 147 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 2:12.82 | |
31 | 11 | Viereck Lærke | 1997 | ROSKILDE | 9754AT | 25 m | 2:13.01 | |
32 | 243 | Rasmussen Eline Victoria | 2000 | KVIK | 0076AC | 25 m | 2:13.16 | |
33 | 423 | Lynæs Louise | 1997 | HOLBÆK | 9782AQ | 25 m | 2:13.34 | |
34 | 408 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 25 m | 2:13.49 | |
35 | 142 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 25 m | 2:14.10 | |
36 | 34 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 25 m | 2:14.81 | |
37 | 169 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 25 m | 2:16.68 | |
38 | 396 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 2:17.78 | |
39 | 260 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 25 m | 2:17.89 | |
40 | 141 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 25 m | 2:18.65 | |
41 | 259 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 25 m | 2:19.46 | |
42 | 149 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 25 m | 2:25.51 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:10 |