Program for SydCup 2015
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Syd Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 september 2015 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Michael Weigand |
2002 |
294693 |
SG ELBE |
|
25m |
|
417 |
2 |
Dennis Hansen |
2002 |
0205AS |
BOV |
|
25m |
3:22.25 |
281 |
3 |
Theis Nelander |
2005 |
0557AC |
IKAST |
|
25m |
2:56.15 |
318 |
4 |
Nicklas Stølegaard |
2001 |
0137AO |
VEJEN |
|
25m |
2:57.42 |
386 |
5 |
Søren B. Carlsen |
2003 |
0315AO |
S 68 |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Magnus Ipsen Pedersen |
2001 |
0145AR |
FREM |
|
50m |
2:49.67 |
92 |
2 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
SILKEBORG |
|
25m |
2:46.36 |
309 |
3 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
ODDER |
|
25m |
2:42.22 |
164 |
4 |
Jacob Petersen |
2000 |
0001AT |
HSK |
|
25m |
2:46.23 |
141 |
5 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HSK |
|
25m |
2:47.65 |
224 |
6 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
FREM |
|
25m |
2:50.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
2:41.24 |
93 |
2 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
25m |
2:40.71 |
88 |
3 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
25m |
2:35.32 |
165 |
4 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0383AE |
HSK |
|
25m |
2:38.08 |
299 |
5 |
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
ODDER |
|
25m |
2:40.81 |
25 |
6 |
Christopher Ohm |
2001 |
0197AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
2:42.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HSK |
|
25m |
2:32.95 |
273 |
2 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
IKAST |
|
25m |
2:29.08 |
96 |
3 |
Mathias Plog Jensen |
2001 |
0139AG |
SILKEBORG |
|
25m |
2:27.94 |
391 |
4 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
25m |
2:29.02 |
409 |
5 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
2:32.15 |
91 |
6 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
25m |
2:33.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
IKAST |
|
25m |
2:25.42 |
136 |
2 |
Nicolaj Absalon |
1999 |
9933AS |
HSK |
|
25m |
2:22.56 |
226 |
3 |
William Vig Stfrmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
25m |
2:22.40 |
333 |
4 |
Thomas Kristensen |
2000 |
0037AG |
NYBORG |
|
25m |
2:22.42 |
303 |
5 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
0245AC |
ODDER |
|
25m |
2:23.64 |
432 |
6 |
Emil Steenhold |
2000 |
0033AN |
DELTA |
|
25m |
2:25.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Rasmus Sander Berggreen |
2001 |
0117AJ |
IKAST |
|
25m |
2:17.79 |
175 |
2 |
Steffen Vesterø Uldal |
1999 |
9909AR |
HSK |
|
50m |
2:16.37 |
154 |
3 |
Mathias Kjær Nielsen |
2000 |
0043AU |
HSK |
|
25m |
2:13.96 |
161 |
4 |
Benjamin Peruchon |
2001 |
0195AL |
HSK |
|
25m |
2:14.30 |
345 |
5 |
Casper Christiansen |
2000 |
0083AQ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:16.85 |
99 |
6 |
Mads Lillelund |
1998 |
9815AU |
SILKEBORG |
|
25m |
2:19.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Jakob Tietgen |
2002 |
0245AD |
FREM |
|
25m |
2:13.03 |
276 |
2 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
50m |
2:11.32 |
97 |
3 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
25m |
2:09.49 |
139 |
4 |
Thomas Christiansen |
1999 |
9957AO |
HSK |
|
25m |
2:10.07 |
54 |
5 |
Kristoffer L Madsen |
2001 |
0181AK |
DELTA |
|
25m |
2:12.11 |
366 |
6 |
Björn Hoffmann |
1998 |
200863 |
FLENSBURG |
|
25m |
2:13.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
25m |
2:06.87 |
90 |
2 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
2:05.77 |
128 |
3 |
Frederik Palmø |
2000 |
0059AA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:04.55 |
87 |
4 |
Ralf Dalby |
1995 |
9547AB |
SILKEBORG |
|
25m |
2:04.56 |
118 |
5 |
Mikkel Halby |
1999 |
9999AI |
HOLBÆK |
|
25m |
2:06.84 |
188 |
6 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
9813AG |
KVIK |
|
50m |
2:07.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
1 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:03.11 |
112 |
2 |
Lasse Winther Andersen |
1994 |
9465AF |
HOLBÆK |
|
25m |
2:02.57 |
120 |
3 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:02.28 |
94 |
4 |
Martin Grønning |
1997 |
9715AL |
SILKEBORG |
|
25m |
2:02.43 |
114 |
5 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
25m |
2:03.00 |
145 |
6 |
Victor Kristensen |
1999 |
9915AS |
HSK |
|
25m |
2:04.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
2:01.88 |
204 |
2 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
9961AA |
KVIK |
|
25m |
2:01.59 |
168 |
3 |
Jonas Rohwedder |
1998 |
9849AO |
HSK |
|
25m |
2:01.49 |
193 |
4 |
Johannes E. Mariegaard |
1997 |
9743AF |
KVIK |
|
50m |
2:01.53 |
116 |
5 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
25m |
2:01.69 |
9 |
6 |
Morten Baxter |
1996 |
9683AK |
ERRITSØ |
|
25m |
2:01.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:01.07 |
195 |
2 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
2:00.79 |
115 |
3 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
HOLBÆK |
|
25m |
2:00.11 |
194 |
4 |
Oliver Marcus Meng |
1997 |
9731AM |
KVIK |
|
50m |
2:00.20 |
73 |
5 |
Jonte Körner |
1997 |
174574 |
SG ELBE |
|
25m |
2:00.92 |
126 |
6 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
25m |
2:01.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
25m |
1:59.12 |
189 |
2 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
25m |
1:59.02 |
49 |
3 |
Mikkel Jensen |
1995 |
9509AK |
DELTA |
|
25m |
1:57.24 |
413 |
4 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
25m |
1:58.43 |
130 |
5 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:59.04 |
199 |
6 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
KVIK |
|
25m |
1:59.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
25m |
1:56.25 |
203 |
2 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
50m |
1:51.06 |
428 |
3 |
Anders Møller |
1991 |
9129AC |
HERLEV |
|
25m |
1:49.51 |
198 |
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
1:50.34 |
196 |
5 |
Frederik Nerving |
1997 |
9771AP |
KVIK |
|
25m |
1:55.05 |
329 |
6 |
Jacob Holst |
1991 |
9197AF |
NYBORG |
|
25m |
1:56.47 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 september 2015 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|