2018-09-21   19:46:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  DM-JDM (25M) 2015 Västerås    Utskriftsdatum  17 oktober 2015   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 oktober 2015         
 
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (5) 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 
 
Beräknad start 11:54 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Emilia Eerola  1999  BE1499  KARLSKO SF    25m  1:17.83 
185  Karolin Holmberg  2001  AG5201  VÄSTERÅS    25m  1:16.99 
169  Miranda Söderberg  1999  AB0699  UPSALA S    25m  1:14.71 
248  Saga Bäckström  2002  AD9202  STRÄNGNÄS    50m  1:14.52 
230  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:14.58 
68  Elina Carlsson  2001  AS5801  GÄVLE SS    25m  1:16.79 
215  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  1:17.50 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  LUDVIKA SS    25m  1:14.45 
151  Therese Johansson  1999  AB7499  SÄFFLE SS    25m  1:13.64 
62  Ajla Omic  1999  AH5299  FILIPSTAD    25m  1:13.20 
104  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  1:12.48 
161  Tova Franzén  2001  AK9601  UPSALA S    25m  1:12.98 
85  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:13.39 
164  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  1:14.31 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    50m  1:12.23 
216  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  1:11.55 
159  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  1:11.22 
223  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    50m  1:10.26 
178  Vera de Paiva Vilaca  1998  BP0298  VÄSTERÅS    25m  1:10.88 
21  Lovisa Sved  2000  AH5800  SK ENA    25m  1:11.46 
36  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:12.08 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
224  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  1:09.70 
211  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:08.71 
126  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    25m  1:07.88 
247  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS    25m  1:06.47 
254  Amanda Hyllbrant  1999  AY6899  STRÄNGNÄS    50m  1:07.80 
186  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    25m  1:08.20 
192  Andréa Persson  1999  AB5899  VÄSTERÅS    25m  1:09.45 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
197  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS    25m  1:06.17 
150  Petra Johansson  1997  AF3897  SÄFFLE SS    25m  1:05.87 
53  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN    50m  1:04.02 
172  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS    50m  1:03.41 
249  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    25m  1:03.43 
63  Amanda Persson  1996  AA5296  FILIPSTAD    25m  1:04.99 
199  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS    25m  1:05.91 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 oktober 2015 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  09:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner