2020-03-29   19:20:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2015    Udskriftsdato  19 september 2015   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 september 2015         
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
470  Johannes Tobel Nielsen  2004    SLAGELSE    25m   
283  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m   
365  Tobias Chr. Stæcker  2005    NÆSTVED    25m   
460  Jakob Krainer  2005  0575AG  SLAGELSE    25m   
281  Frederik S. Løwe  2001  0133AE  KORSØR    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
810  Felix Diem  2005  0541AH  RINGSTED    25m   
837  Karsten Olesen  1970    RINGSTED    25m   
444  Frederik Hillers Bjaldby  2005    SLAGELSE    25m   
262  David Stoklund  2008    KALUNDBORG    25m  1:15.15 
522  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    25m  1:15.71 
844  Jakob Rasmussen  1992  9215AI  RINGSTED    25m   
822  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m   
552  Oscar Mantyvuo  2004  0415AJ  TRITON B    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Oliver Schou Krogsgaard  2003  0339AO  KORSØR    25m  1:07.46 
259  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  57.63 
364  Nicklas Stæcker  2003    NÆSTVED    25m  57.25 
818  Magnus Guul  2005    RINGSTED    25m  55.30 
812  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  57.10 
285  Noah Olsson  2003  0357AO  KORSØR    25m  57.51 
19  Jesse Refsgaard  2003    DRAGSHOLM    25m  1:00.00 
15  Nicas Pedersen  2003    DRAGSHOLM    25m  1:10.00 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
356  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  53.93 
196  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    25m  53.05 
816  Magnus Gravlund  2002  0257AQ  RINGSTED    25m  52.07 
228  Einarsson, Snorri Dagur  2005    SUNDFÉLAG    25m  51.94 
345  Marcus Holm  2003  0337AM  NÆSTVED    25m  52.04 
807  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  52.21 
128  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  53.85 
175  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    25m  53.96 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
326  Sammi Anker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  51.51 
583  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    25m  51.23 
808  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  50.68 
724  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  HASLEV    25m  46.62 
698  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  48.78 
286  Kristoffer Koch Pedersen  2001  0165AR  KORSØR    25m  50.88 
234  Lunddal Rúnarsson, Hilmir  2003    SUNDFÉLAG    25m  51.41 
494  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  51.87 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
344  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  45.94 
275  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  44.94 
647  Luke Töpfer  1999  261850  SCHWERIN    25m  36.35 
367  Sebastian Vang  1991  9163AA  NÆSTVED    25m  34.76 
623  Steffen Deutsch  1998  210800  SCHWERIN    25m  36.14 
354  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  43.31 
35  Oliver Klindt  2000  0089AM  FR.SUND    25m  45.59 
466  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  46.19 

 
Heat 7 (10) (Årg. 2002-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
831  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  43.92 
625  Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  42.42 
635  Christer Papenbrook  2002  307705  SCHWERIN    25m  40.57 
620  Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  38.58 
288  Elias Rought  2003  0359AF  KORSØR    25m  39.34 
179  Mathias Berner Jensen  2002  0247AL  HVIDOVRE    25m  41.94 
172  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  43.27 
438  Joachim L Andersen  2003  0385AK  SLAGELSE    25m  44.86 

 
Heat 8 (10) (Årg. 2000-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Oliver Larsen  2000  0093AS  FR.SUND    25m  37.58 
857  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  35.93 
629  Tim Krüger  2000  239145  SCHWERIN    25m  33.36 
535  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  31.75 
105  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    25m  31.87 
473  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  34.46 
452  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  36.20 
640  Ian Romberg  2001  310345  SCHWERIN    25m  40.37 

 
Heat 9 (10) (Årg. 1998-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
531  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    25m  34.15 
30  André Goldberg Ballerini  1999  9955AI  FR.SUND    25m  33.42 
528  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  32.80 
819  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  32.24 
200  Mikkel Ulrich  1998  9869AE  HVIDOVRE    25m  32.63 
809  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    25m  33.24 
515  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  33.68 
455  Rasmus Aavang Jensen  1998  9843AH  SLAGELSE    25m  34.59 

 
Heat 10 (10) (Årg. 1902-1997) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
626  Lars Andre Großmann  1997  178776  SCHWERIN    25m  31.41 
462  Rasmus B. Larsen  1997  9761AJ  SLAGELSE    25m  30.49 
514  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  30.32 
102  Lasse Pittioni  1995  9577AI  GLADSAXE    25m  27.90 
820  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    25m  30.18 
247  Sebastian H. Andersen  1997  9739AA  KALUNDBORG    25m  30.40 
630  Andreas Kuhlmann  1997  166833  SCHWERIN    25m  30.90 
366  Oliver Vang  1994  9411AD  NÆSTVED    25m  32.57 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 september 2015 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark