2020-03-29   20:19:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2015    Udskriftsdato  19 september 2015   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 september 2015         
 
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (21) 
Heat 1 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
868  Oliver Stybe Petersen  2002  0299AO  DRAGSHOLM    25m   
817  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m   
262  David Stoklund  2008    KALUNDBORG    25m  1:05.08 
837  Karsten Olesen  1970    RINGSTED    25m   
816  Magnus Gravlund  2002  0257AQ  RINGSTED    25m   
812  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m   
               

 
Heat 2 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  Jakob Krainer  2005  0575AG  SLAGELSE    25m  57.81 
830  Jeremy William Millard  2005    RINGSTED    25m  53.47 
518  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  50.77 
840  Mikkel Holm Pedersen  2004    RINGSTED    25m  49.07 
19  Jesse Refsgaard  2003    DRAGSHOLM    25m  50.00 
829  Silas Lykke  2003    RINGSTED    25m  51.81 
472  Nikolaj Li Nissen  2006  0605AC  SLAGELSE    25m  54.79 
15  Nicas Pedersen  2003    DRAGSHOLM    25m  1:00.00 

 
Heat 3 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
522  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    25m  47.17 
552  Oscar Mantyvuo  2004  0415AJ  TRITON B    25m  46.55 
822  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  45.87 
283  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  43.84 
157  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    25m  45.67 
845  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  46.52 
843  Tobias Askhøj Petersen  2005  0531AB  RINGSTED    25m  47.09 
280  Oliver Schou Krogsgaard  2003  0339AO  KORSØR    25m  49.03 

 
Heat 4 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
470  Johannes Tobel Nielsen  2004    SLAGELSE    25m  43.19 
285  Noah Olsson  2003  0357AO  KORSØR    25m  42.43 
259  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  40.97 
182  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    25m  39.84 
818  Magnus Guul  2005    RINGSTED    25m  40.73 
494  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  41.51 
365  Tobias Chr. Stæcker  2005    NÆSTVED    25m  42.78 
490  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  43.40 

 
Heat 5 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005    NÆSTVED    25m  39.46 
356  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  38.92 
345  Marcus Holm  2003  0337AM  NÆSTVED    25m  38.55 
228  Einarsson, Snorri Dagur  2005    SUNDFÉLAG    25m  38.23 
113  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  38.42 
305  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    25m  38.59 
364  Nicklas Stæcker  2003    NÆSTVED    25m  39.06 
330  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  39.75 

 
Heat 6 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
853  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  38.09 
847  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  38.02 
114  Marcus Artmann  2002  0277AQ  HERLUFSHOL    25m  37.56 
12  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  37.09 
Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  37.11 
218  Hilmarsson, Dagur Snær  2003    SUNDFÉLAG    25m  37.61 
702  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  38.04 
Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  38.11 

 
Heat 7 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
298  Andreas Hausner  1999  9903AS  NAKSKOV    25m  36.55 
333  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  36.16 
214  Egilsson, Daníel Ingi  2000    SUNDFÉLAG    25m  35.68 
703  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  35.55 
251  Lucas Lorentsen  2004  0407AI  KALUNDBORG    25m  35.65 
16  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  36.04 
698  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  36.42 
128  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  37.01 

 
Heat 8 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  34.83 
580  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  34.29 
257  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  34.18 
38  Mads Lind  2002  0255AI  FR.SUND    25m  33.95 
232  Björnsson, Daði  2004    SUNDFÉLAG    25m  34.00 
632  Mark Kuhlmann  2003  311307  SCHWERIN    25m  34.20 
466  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  34.42 
34  Mathias Kleffel  2002  0237AL  FR.SUND    25m  35.14 

 
Heat 9 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
619  Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  33.84 
449  Lauritz Tanderup Hansen  2003  0325AA  SLAGELSE    25m  33.75 
469  Andreas M Nielsen  2005  0505AA  SLAGELSE    25m  33.55 
831  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  33.25 
465  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  33.30 
700  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  33.74 
209  Pálsson, Jónas Atli  2003    SUNDFÉLAG    25m  33.82 
165  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    25m  33.85 

 
Heat 10 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    25m  32.90 
168  Tor Ejrnæs  2002  0209AL  HVIDOVRE    25m  32.74 
363  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  32.07 
73  Rahul Singh Sekhon  2001  0133AI  GLADSAXE    25m  31.74 
252  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  32.02 
286  Kristoffer Koch Pedersen  2001  0165AR  KORSØR    25m  32.37 
11  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    25m  32.86 
808  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  33.00 

 
Heat 11 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
581  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  31.34 
486  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  31.19 
451  Marcus Ipsen  2002  0251AN  SLAGELSE    25m  31.00 
481  Mathias Aner  2001  0111AF  SK-SYD    25m  30.74 
463  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  30.96 
75  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    25m  31.13 
616  Mikkel Ringer  2001  0175AR  VORDINGB    25m  31.25 
807  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  31.60 

 
Heat 12 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  30.55 
611  Andreas Østergaard Nielse  1997  9795AR  VORDINGB    25m  30.39 
707  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  30.30 
720  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  29.65 
130  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  30.21 
445  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  30.33 
640  Ian Romberg  2001  310345  SCHWERIN    25m  30.42 
718  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  30.62 

 
Heat 13 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  29.48 
834  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  29.24 
202  Magnus Windahl  2000  0061AH  HVIDOVRE    25m  29.04 
361  Gustav Notkin  1999  9961AK  NÆSTVED    25m  28.90 
309  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  28.92 
23  Magnus Kingo Sørensen  1999  9929AR  DRAGSHOLM    25m  29.11 
301  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  29.25 
Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  29.51 

 
Heat 14 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    25m  28.36 
101  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    25m  28.24 
637  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  28.18 
452  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  27.94 
222  Nielsen, Kári Sölvi  2000    SUNDFÉLAG    25m  28.11 
559  Jens Gustav Nielson  1999  9971AK  TRITON B    25m  28.21 
40  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    25m  28.36 
292  Mathias Edvardsen  1998  9869AH  NAKSKOV    25m  28.50 

 
Heat 15 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
697  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  27.79 
270  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    25m  27.59 
623  Steffen Deutsch  1998  210800  SCHWERIN    25m  27.32 
857  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  27.12 
Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    25m  27.16 
124  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  27.53 
122  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    25m  27.63 
275  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  27.79 

 
Heat 16 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
277  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  26.83 
37  Victor Larsen  1998  9889AM  FR.SUND    25m  26.34 
514  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  26.20 
855  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  26.11 
200  Mikkel Ulrich  1998  9869AE  HVIDOVRE    25m  26.20 
844  Jakob Rasmussen  1992  9215AI  RINGSTED    25m  26.25 
36  Oliver Larsen  2000  0093AS  FR.SUND    25m  26.80 
850  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  26.88 

 
Heat 17 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
462  Rasmus B. Larsen  1997  9761AJ  SLAGELSE    25m  25.46 
162  Mikkel Samsøe Borch  1997  9771AD  HVIDOVRE    25m  25.13 
244  Mikkel H. Andersen  1991  9109AB  KALUNDBORG    25m  24.89 
100  Nicolai Møbius Pedersen  1996  9647AJ  GLADSAXE    25m  24.83 
310  Martin Nielsen  1996  9653AB  NAKSKOV    25m  24.84 
177  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  24.89 
497  Jens Saugmann  1996  9625AK  SK-SYD    25m  25.23 
269  Emil Zachariassen  1997  9753AN  KALUNDBORG    25m  25.95 

 
Heat 18 (21) (Årg. 2002-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Emil Steenberg  2002  0229AC  GLADSAXE    25m  30.15 
618  Armin Austinat  2003  311305  SCHWERIN    25m  29.37 
54  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  0211AF  GLADSAXE    25m  28.26 
832  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  27.88 
620  Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  28.07 
311  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  28.59 
517  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  29.67 
625  Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  30.32 

 
Heat 19 (21) (Årg. 2000-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
513  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  26.70 
815  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  26.42 
52  William Christoffersen  2001  0147AF  GLADSAXE    25m  26.13 
105  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    25m  25.58 
467  Marcus Mantzius Mosegaard  2001  0199AA  SLAGELSE    25m  26.04 
572  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  26.24 
541  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  26.66 
459  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    25m  26.72 

 
Heat 20 (21) (Årg. 1998-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
622  Benjamin Bürger  1998  191865  SCHWERIN    25m  25.87 
528  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  25.73 
194  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    25m  25.13 
99  Anton Olsen  1998  9871AE  GLADSAXE    25m  24.16 
515  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  24.72 
43  Johan Wentorf  1999  9939AH  FR.SUND    25m  25.49 
493  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  25.79 
570  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    25m  26.06 

 
Heat 21 (21) (Årg. 1902-1997) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Sebastian Vang  1991  9163AA  NÆSTVED    25m  24.69 
813  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  24.35 
102  Lasse Pittioni  1995  9577AI  GLADSAXE    25m  24.16 
366  Oliver Vang  1994  9411AD  NÆSTVED    25m  23.51 
91  Jonas Vibsig Berding  1996  9693AA  GLADSAXE    25m  23.90 
554  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  24.29 
626  Lars Andre Großmann  1997  178776  SCHWERIN    25m  24.39 
638  Lars-Christian Rehse  1997  166829  SCHWERIN    25m  24.69 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 september 2015 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark