Program for Ringsted Cup 2015
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
9_S
# |
Nr. |
Navn |
Født |
Klub |
Licens |
Bassin |
Anmtid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
558 |
Nielsen Maja |
1996 |
TRITON B |
9632AD |
25 m |
1:03.31 |
|
2 |
533 |
Hansen Katrine B. |
1999 |
TRITON B |
9934AB |
25 m |
1:06.42 |
|
3 |
542 |
Jensen Stine Raaby |
1995 |
TRITON B |
9564AK |
25 m |
1:06.69 |
|
4 |
524 |
Duus Amanda |
2000 |
TRITON B |
0076AA |
25 m |
1:08.10 |
|
5 |
268 |
Witthøft Sofie |
1997 |
KALUNDBORG |
9794AG |
25 m |
1:09.00 |
|
6 |
836 |
Nielsen Signe |
1998 |
RINGSTED |
9848AF |
25 m |
1:09.19 |
|
7 |
186 |
Mikkelsen Kristine |
2000 |
HVIDOVRE |
0078AG |
25 m |
1:09.28 |
|
8 |
525 |
Duus Caroline Amalie |
1998 |
TRITON B |
9804AB |
25 m |
1:09.47 |
|
9 |
1 |
Mass Mira |
2000 |
A6 |
0012AA |
25 m |
1:09.90 |
|
10 |
687 |
Bankowska Adriana Natalia |
1997 |
FR.SUND |
9738AY |
25 m |
1:10.10 |
|
11 |
530 |
Grønlund Rebecca |
1998 |
TRITON B |
9872AB |
25 m |
1:10.12 |
|
12 |
32 |
Eriksen Christina F. |
1999 |
FR.SUND |
9968AL |
25 m |
1:10.52 |
|
13 |
437 |
Andersen Amanda Glerup |
1998 |
SLAGELSE |
9814AM |
25 m |
1:10.61 |
|
14 |
108 |
Trandum Ida Agerbak |
1996 |
GLADSAXE |
9688AO |
25 m |
1:11.08 |
|
15 |
169 |
Elkjær Cecilie |
2001 |
HVIDOVRE |
0104AC |
25 m |
1:11.29 |
|
16 |
199 |
Skousen Signe |
1999 |
HVIDOVRE |
9916AL |
25 m |
1:11.40 |
|
17 |
204 |
Birta Guðnadóttir, Ásdís |
1996 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:12.17 |
|
18 |
627 |
Koop Gina Elisa |
2000 |
SCHWERIN |
256647 |
25 m |
1:12.22 |
|
19 |
571 |
Sonne Nanna |
1999 |
TRITON B |
9906AH |
25 m |
1:12.41 |
|
20 |
826 |
Ladik Annabelle Grønbech |
1997 |
RINGSTED |
9734BC |
25 m |
1:12.46 |
|
21 |
164 |
Bukholt Simone |
1999 |
HVIDOVRE |
9954AB |
25 m |
1:12.55 |
|
22 |
633 |
Lübbert Friederike |
1997 |
SCHWERIN |
215024 |
25 m |
1:12.57 |
|
23 |
61 |
Ingeman-Petersen Nicoline |
2002 |
GLADSAXE |
0232AM |
25 m |
1:13.26 |
|
24 |
107 |
Storm Veronika |
1998 |
GLADSAXE |
9884AK |
25 m |
1:13.37 |
|
25 |
447 |
Gotthard Amalie |
1999 |
SLAGELSE |
9928AC |
25 m |
1:13.49 |
|
26 |
297 |
Harlund Emilia |
1999 |
NAKSKOV |
9938AS |
25 m |
1:13.54 |
|
27 |
644 |
Sperlich Eva |
1999 |
SCHWERIN |
231428 |
25 m |
1:13.93 |
|
28 |
191 |
Olsen Mathilde |
1998 |
HVIDOVRE |
9892AG |
25 m |
1:14.21 |
|
29 |
69 |
Rasmussen Gro Grinda |
2003 |
GLADSAXE |
0372AF |
25 m |
1:14.31 |
|
30 |
70 |
Rindshøj Mia |
2003 |
GLADSAXE |
0306AC |
25 m |
1:14.72 |
|
31 |
538 |
Janner Laura |
2002 |
TRITON B |
0214AB |
25 m |
1:14.77 |
|
32 |
42 |
Schmidt Sofie |
1998 |
FR.SUND |
9872AG |
25 m |
1:15.03 |
|
33 |
642 |
Sander Charlotte-Christin |
2001 |
SCHWERIN |
243683 |
25 m |
1:15.04 |
|
34 |
828 |
Larsen Maria Heiberg |
1998 |
RINGSTED |
9886AQ |
25 m |
1:15.09 |
|
35 |
561 |
Nyegaard Emilie |
2001 |
TRITON B |
0188AF |
25 m |
1:15.33 |
|
36 |
645 |
Stegemann Elisa |
2002 |
SCHWERIN |
295702 |
25 m |
1:15.38 |
|
37 |
471 |
Nielsen Sofie |
2001 |
SLAGELSE |
0198AF |
25 m |
1:15.51 |
|
38 |
852 |
Steffensen Caroline |
2000 |
RINGSTED |
0092AL |
25 m |
1:15.62 |
|
39 |
223 |
E Guðmundsdóttir, Jóhanna |
2001 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:15.66 |
|
40 |
441 |
Andersen Sofie |
2001 |
SLAGELSE |
0174AM |
25 m |
1:15.79 |
|
41 |
185 |
Mertins Frederikke |
2000 |
HVIDOVRE |
0014AE |
25 m |
1:15.91 |
|
42 |
161 |
Bistrup Jamilla |
2001 |
HVIDOVRE |
0124AC |
25 m |
1:15.97 |
|
43 |
540 |
Jensen Frederikke |
2000 |
TRITON B |
0002AC |
25 m |
1:16.00 |
|
44 |
492 |
Neumann Clara |
2001 |
SK-SYD |
0164AC |
25 m |
1:16.24 |
|
45 |
575 |
Strandby Line |
2001 |
TRITON B |
0106AD |
25 m |
1:16.51 |
|
46 |
347 |
Jensen Cecilie Elizabeth |
1998 |
NÆSTVED |
9856AN |
25 m |
1:17.60 |
|
47 |
346 |
Høgh Alberte |
1999 |
NÆSTVED |
9976AZ |
25 m |
1:17.83 |
|
48 |
485 |
Hovmand Isa |
2000 |
SK-SYD |
0048BA |
25 m |
1:18.23 |
|
49 |
112 |
Anker Wilma |
2004 |
HERLUFSHOL |
0486AK |
25 m |
1:18.26 |
|
50 |
57 |
Hansen Cassandra L. L. |
2002 |
GLADSAXE |
0226AM |
25 m |
1:18.34 |
|
51 |
532 |
Hansen Johanne B. |
2002 |
TRITON B |
0264AF |
25 m |
1:18.92 |
|
52 |
207 |
Alexandra Pálsson, Adele |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:19.57 |
|
53 |
578 |
Waterval Abby Kristine |
2002 |
TRITON B |
0222AE |
25 m |
1:19.67 |
|
54 |
71 |
Rudbeck Terese Kjøller |
2003 |
GLADSAXE |
0342AQ |
25 m |
1:19.75 |
|
55 |
304 |
Larsen Nicoline |
1999 |
NAKSKOV |
9938AK |
25 m |
1:19.86 |
|
56 |
612 |
Nykjær Maya |
2001 |
VORDINGB |
0144AW |
25 m |
1:20.09 |
|
57 |
65 |
Leth Victoria |
2002 |
GLADSAXE |
0236AO |
25 m |
1:20.12 |
|
58 |
264 |
Strandberg Caroline |
1998 |
KALUNDBORG |
9884BB |
25 m |
1:20.12 |
|
59 |
468 |
Mosegård Matilde Mantzius |
2003 |
SLAGELSE |
0378AA |
25 m |
1:20.16 |
|
60 |
547 |
Ljungstrøm Emma Anne |
1999 |
TRITON B |
9908AH |
25 m |
1:20.77 |
|
61 |
290 |
Thornsen Madeleine |
2001 |
KORSØR |
0108AQ |
25 m |
1:20.83 |
|
62 |
213 |
Íris Brown B., Emilía |
2000 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:20.87 |
|
63 |
293 |
Eggertsen Melanie |
2002 |
NAKSKOV |
0232AI |
25 m |
1:21.04 |
|
64 |
56 |
Grubert Esther Else |
2003 |
GLADSAXE |
0374AG |
25 m |
1:21.37 |
|
65 |
805 |
Andersen Maria |
2002 |
RINGSTED |
0222AP |
25 m |
1:21.63 |
|
66 |
129 |
Krumbak Josefine |
2004 |
HERLUFSHOL |
0458AD |
25 m |
1:21.95 |
|
67 |
450 |
Ipsen Isabella Voldby |
2000 |
SLAGELSE |
0088AP |
25 m |
1:22.13 |
|
68 |
212 |
Assa Arnadóttir, Melkorka |
2001 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:22.27 |
|
69 |
442 |
Andersen Victoria |
2001 |
SLAGELSE |
0192AM |
25 m |
1:22.68 |
|
70 |
332 |
Clausen Anne-Sofie P. |
2002 |
NÆSTVED |
0202AB |
25 m |
1:23.02 |
|
71 |
265 |
Strandberg Nicoline |
2002 |
KALUNDBORG |
0248AJ |
25 m |
1:23.36 |
|
72 |
211 |
Ósk Jónsdóttir, Þorgerður |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:23.40 |
|
73 |
291 |
Carlsen Malou |
2000 |
NAKSKOV |
0036AO |
25 m |
1:23.61 |
|
74 |
548 |
Lundstrøm Josefine H. |
2001 |
TRITON B |
0158AD |
25 m |
1:23.62 |
|
75 |
574 |
Stjernholm Liva |
2004 |
TRITON B |
0486AA |
25 m |
1:23.81 |
|
76 |
825 |
Krøll Thea |
2000 |
RINGSTED |
0002AT |
25 m |
1:23.99 |
|
77 |
215 |
Ylfa Finnbogadóttir, |
2002 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:24.00 |
|
78 |
577 |
Sund Ida |
2000 |
TRITON B |
0064AX |
25 m |
1:24.47 |
|
79 |
188 |
Nielsen Anna Marie |
2004 |
HVIDOVRE |
0482AF |
25 m |
1:24.49 |
|
80 |
13 |
Noe Felina |
2002 |
DRAGSHOLM |
0252AR |
25 m |
1:24.87 |
|
81 |
608 |
Frederiksen Regitze Lund |
2002 |
VORDINGB |
0202AS |
25 m |
1:25.13 |
|
82 |
478 |
Rasmussen Mathilde |
2002 |
SLAGELSE |
0296AI |
25 m |
1:25.32 |
|
83 |
78 |
Ulrich-Jørgensen Astrid |
2002 |
GLADSAXE |
0286AK |
25 m |
1:25.48 |
|
84 |
59 |
Hansen Frederikke Marie |
2003 |
GLADSAXE |
0358AH |
25 m |
1:25.50 |
|
85 |
274 |
Hallengreen Philippa |
2002 |
KORSØR |
0234AQ |
25 m |
1:25.53 |
|
86 |
72 |
Schou Amalie |
2003 |
GLADSAXE |
0394AC |
25 m |
1:25.58 |
|
87 |
555 |
Mosegaard Sofie |
2002 |
TRITON B |
0206AE |
25 m |
1:26.02 |
|
88 |
14 |
Olsen Emma |
2003 |
DRAGSHOLM |
0346AS |
25 m |
1:26.05 |
|
89 |
180 |
Kragh Frida Hvirring |
2004 |
HVIDOVRE |
0474AF |
25 m |
1:26.10 |
|
90 |
369 |
Zachariassen Cecilie |
2001 |
NÆSTVED |
0184BC |
25 m |
1:26.87 |
|
91 |
89 |
Aarestrup Zenia |
2001 |
GLADSAXE |
0104AS |
25 m |
1:27.26 |
|
92 |
527 |
Fischer Emilie |
2001 |
TRITON B |
0156AK |
25 m |
1:27.97 |
|
93 |
22 |
Sørensen Laura |
2001 |
DRAGSHOLM |
0102BC |
25 m |
1:28.11 |
|
94 |
487 |
Jacobsen Celine Nordal |
2001 |
SK-SYD |
0188AZ |
25 m |
1:28.40 |
|
95 |
602 |
Axelsen Andrea |
2000 |
VORDINGB |
0092BC |
25 m |
1:28.61 |
|
96 |
231 |
Bríe Gústavsdóttir, Hilda |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:29.44 |
|
97 |
328 |
Bendtsen Caroline |
2002 |
NÆSTVED |
0254AK |
25 m |
1:29.63 |
|
98 |
352 |
Kristiansen Josefine M. |
2002 |
NÆSTVED |
0212AV |
25 m |
1:29.66 |
|
99 |
134 |
Meyer Emilie Højen |
2004 |
HERLUFSHOL |
0454AJ |
25 m |
1:29.94 |
|
100 |
643 |
Schönerstedt Finja |
2005 |
SCHWERIN |
319399 |
25 m |
1:30.31 |
|
101 |
206 |
D Kristjánsdóttir, Sandra |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:30.34 |
|
102 |
221 |
Anit Björnsdóttir, Þórdís |
2002 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:30.70 |
|
103 |
453 |
Jensen Line Helene |
2001 |
SLAGELSE |
0174AT |
25 m |
1:30.79 |
|
104 |
335 |
Duus Katrine |
2003 |
NÆSTVED |
0318AR |
25 m |
1:30.86 |
|
105 |
216 |
Una Hlynsdóttir, |
2002 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:32.06 |
|
106 |
174 |
Hansen Mie Bidsted |
2003 |
HVIDOVRE |
0392AG |
25 m |
1:32.48 |
|
107 |
208 |
R Traustadóttir, Berglind |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:33.06 |
|
108 |
814 |
Grandjean Sophie |
2003 |
RINGSTED |
0346AR |
25 m |
1:33.20 |
|
109 |
606 |
Christians Emilie Ferslev |
2002 |
VORDINGB |
|
25 m |
1:33.49 |
|
110 |
111 |
Andersen Selma V Studnitz |
2005 |
HERLUFSHOL |
0518AB |
25 m |
1:34.57 |
|
111 |
250 |
Larsen Anna |
2004 |
KALUNDBORG |
0498AD |
25 m |
1:34.66 |
|
112 |
163 |
Bruhn Emma |
2003 |
HVIDOVRE |
0334AP |
25 m |
1:35.17 |
|
113 |
119 |
Bruhn Ida |
2004 |
HERLUFSHOL |
0444AP |
25 m |
1:36.47 |
|
114 |
289 |
Thornsen Elida |
2005 |
KORSØR |
0528AA |
25 m |
1:37.04 |
|
115 |
233 |
Drö Jóhannesdóttir, Diljá |
2003 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:37.34 |
|
116 |
567 |
Rubak Kathrine Bang |
2004 |
TRITON B |
0486AE |
25 m |
1:37.79 |
|
117 |
553 |
Mikkelsen Victoria F. |
2001 |
TRITON B |
0102AQ |
25 m |
1:37.94 |
|
118 |
529 |
Frydenlund Ida-Marie |
2003 |
TRITON B |
0304AP |
25 m |
1:38.47 |
|
119 |
230 |
Alma Atladóttir, Guðrún |
2001 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:39.91 |
|
120 |
474 |
Nykjær Maja |
2003 |
SLAGELSE |
|
25 m |
1:40.49 |
|
121 |
273 |
Gjermandsen Malene |
2003 |
KORSØR |
0378AM |
25 m |
1:40.61 |
|
122 |
184 |
Laugesen Nanna Udby |
2004 |
HVIDOVRE |
0458AL |
25 m |
1:41.02 |
|
123 |
846 |
Sahlberg Emilie Hostrup |
2005 |
RINGSTED |
0582AD |
25 m |
1:41.05 |
|
124 |
617 |
Søndergaard Freja |
2004 |
VORDINGB |
0452AO |
25 m |
1:41.18 |
|
125 |
838 |
Olsen Emma |
2003 |
RINGSTED |
0318AD |
25 m |
1:42.00 |
|
126 |
719 |
Petersen Anna Lind |
2004 |
HASLEV |
0488AE |
25 m |
1:42.67 |
|
127 |
454 |
Jensen Monique Etsegenet |
2003 |
SLAGELSE |
0374AD |
25 m |
1:43.66 |
|
128 |
258 |
Rasmussen Laura |
2004 |
KALUNDBORG |
0432AQ |
25 m |
1:44.08 |
|
129 |
278 |
Jensen Katrine Langholm |
2004 |
KORSØR |
0402AE |
25 m |
1:45.87 |
|
130 |
723 |
Vestergaard Lærke Sander |
2005 |
HASLEV |
0506AL |
25 m |
1:46.21 |
|
131 |
348 |
Jensen Thea Torndal |
2004 |
NÆSTVED |
0456AJ |
25 m |
1:46.30 |
|
132 |
839 |
Olsen Lara W. S. |
2006 |
RINGSTED |
0696AA |
25 m |
1:47.03 |
|
133 |
229 |
Hlí Ólafsdóttir, Dagbjörg |
2005 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:47.23 |
|
134 |
126 |
Hillerup Clara |
2005 |
HERLUFSHOL |
0568AK |
25 m |
1:47.39 |
|
135 |
721 |
Sørensen Petrine R. E. |
2005 |
HASLEV |
0512AB |
25 m |
1:48.10 |
|
136 |
688 |
Jensen Sofie Flæshøj |
2003 |
DRAGSHOLM |
0378AS |
25 m |
1:48.11 |
|
137 |
456 |
Jørgensen Silke Bruun |
2005 |
SLAGELSE |
0558AA |
25 m |
1:49.33 |
|
138 |
615 |
Rasmussen Aliyah Savannah |
2005 |
VORDINGB |
|
25 m |
1:49.43 |
|
139 |
349 |
Juul Freja |
2006 |
NÆSTVED |
0656AF |
25 m |
1:49.48 |
|
140 |
341 |
Hansen Agnes Barner |
2005 |
NÆSTVED |
0522AL |
25 m |
1:50.30 |
|
141 |
225 |
Hildur Valsdóttir, |
2004 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:50.89 |
|
142 |
20 |
Schilling Alberte Holst |
2003 |
DRAGSHOLM |
0368AW |
25 m |
1:51.11 |
|
143 |
806 |
Bertelsen Emmeline S. |
2005 |
RINGSTED |
0582AG |
25 m |
1:53.06 |
|
144 |
224 |
Guðbjörg Eyvindardóttir, |
2004 |
SUNDFÉLAG |
|
25 m |
1:53.47 |
|
145 |
360 |
Nielsen Olivia My |
2004 |
NÆSTVED |
0446AT |
25 m |
1:53.50 |
|
146 |
560 |
Nielson Petrine |
2003 |
TRITON B |
0316AS |
25 m |
1:55.13 |
|
147 |
539 |
Jensen Emilie Wilms |
2006 |
TRITON B |
0658AB |
25 m |
1:56.94 |
|
148 |
9 |
Neess Camille |
2003 |
DRAGSHOLM |
|
25 m |
2:00.00 |
|
149 |
166 |
Dann-Nielsen Lærke |
2005 |
HVIDOVRE |
0552AL |
25 m |
2:00.01 |
|
150 |
178 |
Jensen Amalie |
2005 |
HVIDOVRE |
|
25 m |
2:00.01 |
|
151 |
181 |
Kruse Gaia |
2005 |
HVIDOVRE |
0584AI |
25 m |
2:00.01 |
|
152 |
189 |
Olsen Gry Emilie Kudsk |
2005 |
HVIDOVRE |
|
25 m |
2:00.01 |
|
153 |
197 |
Skikkild Filippa Jasmia |
2005 |
HVIDOVRE |
0508AH |
25 m |
2:00.01 |
|
154 |
357 |
Mørkeberg Katrine |
2004 |
NÆSTVED |
0424AJ |
25 m |
2:01.47 |
|
155 |
461 |
Kristensen Sigrid B. |
2004 |
SLAGELSE |
0408AJ |
25 m |
2:12.36 |
|
156 |
24 |
Threms Freja |
2005 |
DRAGSHOLM |
0586AN |
25 m |
|
|
157 |
121 |
Bryde Anika |
2000 |
HERLUFSHOL |
0082BC |
25 m |
|
|
158 |
123 |
Elmquist Nicoline |
2002 |
HERLUFSHOL |
0228AX |
25 m |
|
|
159 |
457 |
Kaiser Ida Sjøgren |
2004 |
SLAGELSE |
0428AJ |
25 m |
|
|
160 |
458 |
Karløv Emma Ahrenkiel |
2003 |
SLAGELSE |
0352AK |
25 m |
|
|
161 |
464 |
Liebgen Signe |
2005 |
SLAGELSE |
0544AI |
25 m |
|
|
162 |
479 |
Tønnesen Silke Krakau |
2006 |
SLAGELSE |
0654AC |
25 m |
|
|
163 |
804 |
Andersen Emma M. |
2003 |
RINGSTED |
0392AJ |
25 m |
|
|
164 |
848 |
Schmidt Astrid Nørret |
2002 |
RINGSTED |
|
25 m |
|
|
165 |
849 |
Schytte Christine |
2004 |
RINGSTED |
0472AN |
25 m |
|
|
166 |
858 |
Thomsen Linnea Worm |
2005 |
RINGSTED |
0548AH |
25 m |
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|