2017-12-17   12:56:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Swim of Hope 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  Swim of Hope 2015    Utskriftsdatum  22 augusti 2015   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  14:50   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 augusti 2015         
 
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Sponsor: Greens & Beans 
 
Beräknad start 15:22 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
173  Sebastian Björk  2007  AA5907  SK LÖDDE    50m   
290  Oliver Wohlquist  2005  AK8905  LANDSKRONA    25m  57.47 
269  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    25m  52.35 
192  Ted Nilsson  2006  AE7106  SK LÖDDE    25m  53.50 
219  Isak Dahl  2005  AK7305  SS IDEN    25m  57.76 
190  Anton Nilsson  2006  AE8106  SK LÖDDE    50m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
291  Edwin Kalmteg  2004  AH7704  RONNEBY SS    25m  48.56 
276  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  46.65 
288  Alfred Thunell  2002  AI9902  LANDSKRONA    50m  45.54 
294  Arvid Svensson  2003  AJ6303  RONNEBY SS    25m  45.38 
287  Viggo Thomsen  2004  AE4904  LANDSKRONA    50m  45.45 
211  Vincent Hua  2004  AS2704  HÖÖRS SS    50m  45.67 
258  Carl Larmark  2005  AB4105  LANDSKRONA    25m  47.04 
213  Benjamin Huasson  2007  AA5707  HÖÖRS SS    25m  49.75 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
212  Anthon Huasson  2004  AO2304  HÖÖRS SS    25m  40.83 
195  Aron Paulsson  2006  AB3306  SK LÖDDE    50m  39.73 
240  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  37.75 
               
187  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  36.57 
295  Gustav Widerström  2000  AR3300  RONNEBY SS    25m  38.06 
296  Hannes Wrenne  2004  AC4304  RONNEBY SS    25m  40.36 
273  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  42.52 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
301  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    25m  35.01 
215  Andreas Bendrén  2001  AD9301  SS IDEN    25m  34.23 
189  Elias Mårtensson  1997  AV6997  SK LÖDDE    25m  33.59 
184  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    25m  32.72 
241  Salim Celikovic  1998  AR5198  LANDSKRONA    25m  33.43 
199  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    25m  34.15 
174  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    25m  34.60 
206  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m  35.49 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
243  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  30.58 
300  Filip Wejfeldt  1997  AF3797  SS IDEN    50m  28.95 
255  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  28.81 
284  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    25m  27.98 
225  Fredrik Hansen  1992  AR0192  SS IDEN    25m  28.71 
250  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    25m  28.95 
235  Jonatan Wede  1988  AB7388  SS IDEN    25m  30.23 
270  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA    25m  31.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 augusti 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  14:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start