Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Friday 4 september
Startlist Event 6
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2015 |
|
Print Date |
04 september 2015 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
17:15 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
04 september 2015 |
|
|
|
|
Event 6, 100m Freestyle Wome 13-14 |
Finals (10) |
Approximate start 18:46 |
Heat 1 (10) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
384 |
3 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
50m |
1:27.48 |
246 |
4 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:19.70 |
400 |
5 |
Emma Persson |
2002 |
BC8802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.43 |
564 |
6 |
Elisia Samuelsson |
2002 |
BE4402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:28.76 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
248 |
1 |
Sarah Palmgren |
2001 |
AE6801 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:18.75 |
371 |
2 |
Clara Ivarsson |
2002 |
AX8802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:17.42 |
239 |
3 |
Trulsa Holm |
2001 |
BG2601 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:16.45 |
224 |
4 |
Tilda Nordén |
2001 |
BP6601 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:15.10 |
351 |
5 |
Matilda Carlberg |
2002 |
AX6402 |
POSEIDON |
|
25m |
1:15.20 |
247 |
6 |
Astrid Nyblom |
2002 |
AV6402 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:16.91 |
257 |
7 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
AQ3602 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:17.84 |
160 |
8 |
Arianna Bardelli |
2002 |
BQ8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:19.69 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
602 |
1 |
Sonja Persson |
2001 |
BD7801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:14.20 |
245 |
2 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
AR7401 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:13.98 |
521 |
3 |
Malin Pålsson |
2002 |
AO6402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:13.86 |
571 |
4 |
Hanna Björnsdotter |
2002 |
AW7402 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:13.63 |
266 |
5 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:13.69 |
111 |
6 |
Anna Lapadatovic |
2001 |
BP3401 |
HS |
|
25m |
1:13.97 |
244 |
7 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:14.08 |
33 |
8 |
Linnea Dolmark |
2002 |
AO0602 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:15.07 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
471 |
1 |
My Palm |
2001 |
AV2601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:12.72 |
338 |
2 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:12.49 |
163 |
3 |
Tilda Johansson |
2002 |
AE0802 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:11.65 |
104 |
4 |
Sofia Juliusson |
2002 |
AT3802 |
HS |
|
25m |
1:11.11 |
260 |
5 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:11.30 |
20 |
6 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:12.46 |
231 |
7 |
Tilde Wolfgang |
2001 |
AH7601 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:12.72 |
46 |
8 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:13.02 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
512 |
1 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:10.18 |
648 |
2 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:09.71 |
484 |
3 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
25m |
1:09.59 |
216 |
4 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:09.49 |
118 |
5 |
Julise Llupa |
2002 |
AO7602 |
HS |
|
25m |
1:09.50 |
16 |
6 |
Amanda Lindahl Andersson |
2002 |
BC9202 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:09.60 |
665 |
7 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:09.91 |
274 |
8 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:10.49 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
168 |
1 |
Moa Liljeqvist |
2001 |
BH2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:08.62 |
436 |
2 |
Mathilda Herlin |
2001 |
AK9201 |
SK RAN |
|
50m |
1:08.43 |
285 |
3 |
Josephine Ålenius |
2002 |
AY2402 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.23 |
489 |
4 |
Amalia Degler |
2001 |
AG2601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:07.84 |
127 |
5 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
50m |
1:08.01 |
191 |
6 |
Moa Törneman |
2001 |
AN6401 |
SS IDEN |
|
50m |
1:08.31 |
232 |
7 |
Ella Wranå |
2001 |
AH1801 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:08.52 |
148 |
8 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
25m |
1:08.86 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
81 |
1 |
Emilia Cokalic |
2002 |
AO8602 |
HS |
|
25m |
1:07.53 |
453 |
2 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
1:07.41 |
345 |
3 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
25m |
1:07.10 |
105 |
4 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
25m |
1:06.98 |
375 |
5 |
Noemi Karlsson |
2001 |
BQ5801 |
POSEIDON |
|
25m |
1:07.09 |
365 |
6 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:07.32 |
419 |
7 |
Linn Tufvesson |
2001 |
AT5201 |
POSEIDON |
|
25m |
1:07.52 |
237 |
8 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:07.72 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
194 |
1 |
Agnes Arberg |
2001 |
AF6201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.87 |
170 |
2 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:05.77 |
8 |
3 |
Huang Qingyi |
2001 |
|
NANJING |
|
25m |
1:05.23 |
501 |
4 |
Felicia Lejox |
2002 |
AB0402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:04.66 |
176 |
5 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:05.04 |
153 |
6 |
Amanda Trägårdh |
2001 |
BL3201 |
HS |
|
25m |
1:05.71 |
55 |
7 |
Sara Nobrell |
2002 |
BM1402 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:05.82 |
457 |
8 |
Fanny Lindfors |
2002 |
AV6202 |
S 71 |
|
25m |
1:06.75 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
456 |
1 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
25m |
1:04.45 |
75 |
2 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
25m |
1:03.48 |
547 |
3 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:02.98 |
469 |
4 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:02.59 |
379 |
5 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
25m |
1:02.63 |
135 |
6 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
25m |
1:03.04 |
106 |
7 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
25m |
1:04.45 |
560 |
8 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:04.47 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
251 |
1 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:02.32 |
527 |
2 |
Sara Stenberg |
2001 |
AA8601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.86 |
92 |
3 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
25m |
1:01.68 |
201 |
4 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
59.79 |
463 |
5 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
1:01.06 |
119 |
6 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
50m |
1:01.80 |
455 |
7 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:02.29 |
173 |
8 |
Frida Taman |
2001 |
AD8401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:02.36 |
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
04 september 2015 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
17:15 |
|