Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Friday 4 september
Startlist Event 20
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2015 |
|
Print Date |
05 september 2015 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
09:47 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
04 september 2015 |
|
|
|
|
Event 20, 200m Medley Men 13-14 |
Finals (4) |
Approximate start 10:04 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
234 |
2 |
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:57.65 |
295 |
3 |
Simon Ghidini |
2001 |
AR9701 |
MKK |
|
25m |
2:54.11 |
326 |
4 |
Arvid Scott |
2001 |
AO0901 |
MKK |
|
25m |
2:53.29 |
628 |
5 |
Leo Pekberg |
2002 |
AF7902 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:54.04 |
555 |
6 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
AL1302 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:54.31 |
219 |
7 |
Carl Lingström |
2002 |
AN7902 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:58.47 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
346 |
1 |
Pascal Björkman |
2001 |
AF6701 |
POSEIDON |
|
25m |
2:51.38 |
323 |
2 |
Lukas Patzer |
2002 |
AG5902 |
MKK |
|
25m |
2:48.15 |
496 |
3 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK TRITON |
|
25m |
2:46.88 |
467 |
4 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:42.48 |
577 |
5 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:46.63 |
312 |
6 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
2:47.25 |
661 |
7 |
Douglas Romare |
2001 |
AD0301 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:50.60 |
507 |
8 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
2:52.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
579 |
1 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:41.14 |
292 |
2 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
25m |
2:39.59 |
50 |
3 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:36.96 |
294 |
4 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
2:33.84 |
15 |
5 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:36.37 |
116 |
6 |
Isac Lindén |
2001 |
AK7901 |
HS |
|
50m |
2:38.47 |
132 |
7 |
André Philipsson Eriksson |
2001 |
AH1501 |
HS |
|
25m |
2:40.17 |
147 |
8 |
Oliver Stålbrand |
2002 |
AP3302 |
HS |
|
25m |
2:41.75 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
13 |
1 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:32.56 |
18 |
2 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:25.36 |
94 |
3 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
2:24.26 |
9 |
4 |
Lian Yize |
2002 |
|
NANJING |
|
25m |
2:19.36 |
601 |
5 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:21.63 |
516 |
6 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
50m |
2:24.75 |
158 |
7 |
Victor Åberg |
2001 |
AH2501 |
HS |
|
25m |
2:25.96 |
330 |
8 |
Samuel Wiktor |
2001 |
AJ5301 |
MKK |
|
25m |
2:32.72 |
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
05 september 2015 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
09:47 |
|