Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 67
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2015 |
|
Print Date |
06 September 2015 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
09:46 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
04 September 2015 |
|
|
|
|
Event 67, 100m Breaststroke W 13-14 |
Finals (7) |
Approximate start 12:10 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
367 |
3 |
Alice Hjertström |
2002 |
BM9202 |
POSEIDON |
|
25m |
|
363 |
4 |
Matilda Hansson |
2002 |
BC2202 |
POSEIDON |
|
50m |
1:50.58 |
565 |
5 |
Gabriella Simion |
2001 |
BN5601 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:53.77 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
564 |
1 |
Elisia Samuelsson |
2002 |
BE4402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:46.07 |
257 |
2 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
AQ3602 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:45.19 |
400 |
3 |
Emma Persson |
2002 |
BC8802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:41.25 |
442 |
4 |
Embla Luani |
2002 |
AQ8402 |
SK RAN |
|
25m |
1:38.83 |
143 |
5 |
Wilma Sjölin |
2002 |
AR4402 |
HS |
|
25m |
1:40.06 |
246 |
6 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:41.33 |
580 |
7 |
Frida Johansson |
2001 |
BQ6601 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:45.29 |
247 |
8 |
Astrid Nyblom |
2002 |
AV6402 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:46.35 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
239 |
1 |
Trulsa Holm |
2001 |
BG2601 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:38.06 |
111 |
2 |
Anna Lapadatovic |
2001 |
BP3401 |
HS |
|
50m |
1:35.43 |
368 |
3 |
Siri Hägg |
2002 |
BA0202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:34.85 |
81 |
4 |
Emilia Cokalic |
2002 |
AO8602 |
HS |
|
25m |
1:33.87 |
528 |
5 |
Julia Stenström |
2002 |
AO5402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:34.60 |
244 |
6 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:34.93 |
521 |
7 |
Malin Pålsson |
2002 |
AO6402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:35.62 |
384 |
8 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:38.22 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
118 |
1 |
Julise Llupa |
2002 |
AO7602 |
HS |
|
25m |
1:33.59 |
8 |
2 |
Huang Qingyi |
2001 |
|
NANJING |
|
25m |
1:32.14 |
46 |
3 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:30.59 |
648 |
4 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:29.10 |
260 |
5 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:29.19 |
274 |
6 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:31.97 |
161 |
7 |
Anna Elming |
2002 |
AX8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:33.30 |
665 |
8 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:33.84 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
176 |
1 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:28.77 |
457 |
2 |
Fanny Lindfors |
2002 |
AV6202 |
S 71 |
|
25m |
1:27.44 |
137 |
3 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
25m |
1:26.01 |
173 |
4 |
Frida Taman |
2001 |
AD8401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:23.83 |
475 |
5 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
AT7801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:24.00 |
547 |
6 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:26.37 |
575 |
7 |
Lucie Ghanem |
2002 |
AS0802 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:27.82 |
560 |
8 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:28.82 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
469 |
1 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:21.69 |
109 |
2 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
25m |
1:21.39 |
237 |
3 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:21.24 |
10 |
4 |
Gao Qingyue |
2002 |
|
NANJING |
|
25m |
1:21.03 |
459 |
5 |
Tova Nilsson |
2002 |
AC0202 |
S 71 |
|
25m |
1:21.06 |
266 |
6 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:21.37 |
365 |
7 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.49 |
231 |
8 |
Tilde Wolfgang |
2001 |
AH7601 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:23.81 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
170 |
1 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:19.41 |
75 |
2 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
25m |
1:18.17 |
135 |
3 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
50m |
1:16.03 |
201 |
4 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:14.09 |
455 |
5 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:15.04 |
568 |
6 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:16.81 |
463 |
7 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
1:18.39 |
436 |
8 |
Mathilda Herlin |
2001 |
AK9201 |
SK RAN |
|
25m |
1:19.51 |
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
06 September 2015 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
09:46 |
|