2019-08-23   06:45:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Startlist Event 10
Startlist 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2015    Print Date  04 september 2015   
  Competition place  Lund    Print Time  17:15   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  04 september 2015         
 
 
 
Event 10, 200m Backstroke Women -14  Finals (5) 
Approximate start 20:00 
Heat 1 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
471  My Palm  2001  AV2601  SJÖBO SS    50m  3:09.65 
648  Julia Frederiksen  2001  AD4801  TRELLEBORG    25m  3:07.48 
338  Isabelle Bengtsson  2002  AV1802  POSEIDON    50m  3:05.06 
104  Sofia Juliusson  2002  AT3802  HS    50m  3:04.67 
257  Agnes Delen Abrahamsson  2002  AQ3602  KK KARPEN    25m  3:04.94 
602  Sonja Persson  2001  BD7801  YSTADS SS    25m  3:07.26 
351  Matilda Carlberg  2002  AX6402  POSEIDON    25m  3:08.09 
245  Emma Ljungcrantz  2001  AR7401  KARLSKRONA    25m  3:15.13 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
470  Hedda Nilsson  2001  AQ3601  SJÖBO SS    50m  3:02.09 
146  Karla Stjepanetic  2003  AT2803  HS    25m  3:00.50 
69  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    25m  2:58.98 
182  Josefin Dellhede  2003  AD3403  SS IDEN    25m  2:57.85 
266  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  2:58.01 
230  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    25m  2:59.68 
249  Tuva Pålsson  2003  AC8803  KARLSKRONA    50m  3:01.57 
118  Julise Llupa  2002  AO7602  HS    25m  3:02.56 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
216  Leia Karlsson  2002  AR2202  KALMAR SS    25m  2:52.92 
105  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    25m  2:51.49 
231  Tilde Wolfgang  2001  AH7601  KALMAR SS    25m  2:46.48 
75  Lisa Bengtsson  2002  AE5802  HS    25m  2:45.86 
476  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  2:46.34 
453  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    50m  2:51.22 
26  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  2:52.01 
20  Sara Wilhelmsson  2001  AO6201  ESLÖVS SS    25m  2:55.38 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
379  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  2:45.13 
419  Linn Tufvesson  2001  AT5201  POSEIDON    25m  2:44.32 
501  Felicia Lejox  2002  AB0402  SK TRITON    25m  2:43.22 
468  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  2:41.47 
484  Karin Björkman  2001  AD9401  SK TRITON    25m  2:42.23 
148  Wilma Svensson  2002  BK8402  HS    25m  2:43.34 
Han Wanyu  2003    NANJING    25m  2:45.11 
260  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  2:45.36 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
456  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  2:38.64 
658  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    25m  2:37.91 
251  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    25m  2:34.32 
176  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    25m  2:29.54 
527  Sara Stenberg  2001  AA8601  SK TRITON    25m  2:32.48 
560  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    25m  2:36.73 
345  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON    25m  2:38.26 
489  Amalia Degler  2001  AG2601  SK TRITON    25m  2:40.99 

 
 

Generated by WinGrodan 1.24.00  Print Date  04 september 2015 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  17:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner