Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 47
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2015 |
|
Print Date |
05 september 2015 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
14:49 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
04 september 2015 |
|
|
|
|
Event 47, 100m Butterfly Men 13-14 |
Finals (4) |
Approximate start 18:12 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
Alessio Giambalvo |
2001 |
AR4701 |
HS |
|
25m |
|
506 |
3 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
AM0501 |
SK TRITON |
|
25m |
1:35.38 |
507 |
4 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
1:32.67 |
390 |
5 |
Simon Mattiasson Nazar |
2002 |
AO7702 |
POSEIDON |
|
25m |
1:34.90 |
616 |
6 |
Erik Wiloboken |
2002 |
AC9302 |
ÄLMHULT |
|
50m |
1:54.41 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
566 |
1 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:31.32 |
210 |
2 |
Gusten Helgesson |
2002 |
AR3302 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:28.54 |
555 |
3 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
AL1302 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:23.09 |
122 |
4 |
Lukas Mirsch |
2001 |
AJ8901 |
HS |
|
25m |
1:18.90 |
221 |
5 |
Alexander Loo |
2001 |
AH7501 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:19.17 |
628 |
6 |
Leo Pekberg |
2002 |
AF7902 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:28.28 |
577 |
7 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:30.14 |
346 |
8 |
Pascal Björkman |
2001 |
AF6701 |
POSEIDON |
|
25m |
1:31.49 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
441 |
1 |
Behar Luani |
2001 |
AN4501 |
SK RAN |
|
50m |
1:16.24 |
621 |
2 |
Philip Andersson |
2001 |
AG6501 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:15.03 |
114 |
3 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
25m |
1:13.05 |
198 |
4 |
Oscar Hegmegi |
2001 |
AB9301 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.16 |
13 |
5 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:12.33 |
467 |
6 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:13.47 |
579 |
7 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:15.81 |
661 |
8 |
Douglas Romare |
2001 |
AD0301 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:18.88 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
18 |
1 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:09.63 |
76 |
2 |
Simon Bonnevier |
2001 |
AH7301 |
HS |
|
50m |
1:07.95 |
412 |
3 |
Marcus Sainton |
2002 |
|
POSEIDON |
|
25m |
1:06.92 |
649 |
4 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:03.43 |
94 |
5 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
1:06.38 |
15 |
6 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:07.74 |
50 |
7 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:08.46 |
147 |
8 |
Oliver Stålbrand |
2002 |
AP3302 |
HS |
|
50m |
1:10.66 |
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
05 september 2015 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
14:49 |
|