Startliste for Brøndby Sommer Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
06 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:20 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Jeppe Just Lundgreen |
2002 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
234 |
2 |
Erik Rasmussen |
2006 |
|
VEST |
|
25m |
2:21.52 |
239 |
3 |
Josef Shukri |
2006 |
|
VEST |
|
25m |
2:06.87 |
221 |
4 |
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
0625AB |
VEST |
|
25m |
2:08.56 |
236 |
5 |
Magnus Rasmussen |
2006 |
|
VEST |
|
25m |
2:52.79 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Cassius Arbo Christensen |
2003 |
0343AO |
VEST |
|
25m |
1:45.80 |
291 |
2 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
1:42.53 |
191 |
3 |
Thorbjørn Bjerrum |
2004 |
|
VEST |
|
25m |
1:40.45 |
26 |
4 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:42.36 |
247 |
5 |
Kristian S. Sørensen |
2005 |
0575AB |
VEST |
|
50m |
1:44.31 |
202 |
6 |
Hugo Haakansson |
2006 |
0609AA |
VEST |
|
25m |
1:49.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.01 |
120 |
2 |
William Schützsack Duncan |
2003 |
0323AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:37.63 |
117 |
3 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:35.67 |
233 |
4 |
Ditlev Queitsch |
2006 |
0671AB |
VEST |
|
25m |
1:37.15 |
189 |
5 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
VEST |
|
25m |
1:39.99 |
188 |
6 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
VEST |
|
25m |
1:40.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Esben Rasmussen |
2004 |
0413AJ |
VEST |
|
25m |
1:31.24 |
100 |
2 |
Marius Wanscher |
2002 |
0293AM |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.10 |
251 |
3 |
Davie Tran |
2003 |
0377AG |
VEST |
|
25m |
1:24.22 |
298 |
4 |
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
HASLEV |
|
25m |
1:25.62 |
145 |
5 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:27.54 |
89 |
6 |
Asbjørn Rosenbohm |
2004 |
0405AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:32.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Malde Tesch Busse |
2003 |
0329AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:23.42 |
87 |
2 |
Valdemar Witt Qvist |
2003 |
0395AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.72 |
159 |
3 |
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
SOLRØD |
|
25m |
1:19.43 |
81 |
4 |
Oscar Jensen |
2003 |
0317AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.82 |
338 |
5 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.00 |
50 |
6 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Holger Flytkjær-Hansen |
2004 |
0479AE |
HASLEV |
|
25m |
1:16.22 |
334 |
2 |
Mikkel Ringer |
2001 |
0175AR |
VORDINGB |
|
25m |
1:15.80 |
99 |
3 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.76 |
217 |
4 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
25m |
1:14.52 |
97 |
5 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.95 |
194 |
6 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
1:19.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:10.31 |
314 |
2 |
Jeppe Woetmann Pedersen |
2000 |
0007AQ |
HASLEV |
|
25m |
1:09.03 |
258 |
3 |
Frederik Borg |
2000 |
0035AM |
VEST |
|
25m |
1:08.83 |
264 |
4 |
Thor Nielsen |
2002 |
0299AG |
VEST |
|
25m |
1:08.97 |
19 |
5 |
Benjamin Spicker |
2002 |
0259AP |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.00 |
98 |
6 |
Nicholas Svane |
2002 |
0213AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Nicolai Andreassen |
2001 |
0113AB |
HASLEV |
|
25m |
1:08.17 |
302 |
2 |
Frederik Birch Jørgensen |
2001 |
0119AL |
HASLEV |
|
25m |
1:05.87 |
163 |
3 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:04.82 |
293 |
4 |
Jakob Dynesen |
2000 |
0001AJ |
HASLEV |
|
25m |
1:05.00 |
25 |
5 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:06.56 |
213 |
6 |
Lucas Jensen |
2001 |
0183AM |
VEST |
|
25m |
1:08.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Marcus G. Gjettermann |
2001 |
0127AE |
VEST |
|
25m |
1:03.31 |
4 |
2 |
August Hertz Bugge |
2000 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.00 |
259 |
3 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
25m |
59.21 |
248 |
4 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
59.44 |
275 |
5 |
Boas Olesen |
2000 |
0099AN |
ODSHERRED |
|
25m |
1:03.20 |
42 |
6 |
Mathias Husted Rasmussen |
1999 |
9967AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:04.45 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:20 |
|