Startliste for DM-L & DJM-L
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
DM-L & DJM-L 2015 |
|
Udskriftsdato |
07 juli 2015 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 juli 2015 |
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Damer |
Indledende (11) |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.19 2015-06-27 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
498 |
2 |
Marie Müller |
2000 |
0002AA |
SK-SYD |
|
50m |
33.65 |
103 |
3 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
33.18 |
412 |
4 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
32.63 |
469 |
5 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
50m |
32.75 |
273 |
6 |
Simone Bukholt |
1999 |
9954AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.23 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
292 |
1 |
Caroline Schwenger |
2000 |
0098AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.03 |
511 |
2 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
50m |
31.82 |
331 |
3 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
KØGE |
|
50m |
31.69 |
98 |
4 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
FARUM |
|
50m |
31.68 |
107 |
5 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
31.68 |
356 |
6 |
Laura Blendstrup |
1999 |
9922AG |
ST-NEPTUN |
|
50m |
31.75 |
99 |
7 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
31.83 |
593 |
8 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
0064BA |
VIBORG |
|
50m |
32.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
50m |
31.59 |
290 |
2 |
Caroline Sofie Lund |
2000 |
0048AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.50 |
455 |
3 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
31.32 |
139 |
4 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
31.20 |
140 |
5 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
31.24 |
239 |
6 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
31.45 |
559 |
7 |
Mille Rask Sander |
1999 |
9948AJ |
VAT CPH-MK |
|
50m |
31.54 |
41 |
8 |
Kathrin B. Poulsen |
2000 |
0072AV |
AARS |
|
50m |
31.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
50m |
31.11 |
529 |
2 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
30.98 |
228 |
3 |
Emma Vanggård |
1996 |
9646AF |
HOLBÆK |
|
50m |
30.89 |
136 |
4 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
30.83 |
198 |
5 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HERNING |
|
50m |
30.84 |
169 |
6 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
30.89 |
17 |
7 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
31.06 |
253 |
8 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Methea Wissing-Thornberg |
1999 |
9932BA |
TUNE |
|
50m |
30.77 |
4 |
2 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
50m |
30.70 |
396 |
3 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
30.64 |
101 |
4 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
50m |
30.61 |
400 |
5 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
50m |
30.63 |
418 |
6 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
50m |
30.66 |
214 |
7 |
Amanda Bundgaard Pedersen |
2000 |
0088AQ |
HILLERØD |
|
50m |
30.70 |
315 |
8 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
30.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
30.60 |
111 |
2 |
Cecilie Christensen |
1997 |
9758BA |
GENTOFTE |
|
50m |
30.43 |
420 |
3 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
30.31 |
112 |
4 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
GENTOFTE |
|
50m |
30.22 |
225 |
5 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
30.25 |
428 |
6 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
30.33 |
542 |
7 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
50m |
30.50 |
3 |
8 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
50m |
30.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
468 |
1 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
30.05 |
259 |
2 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.97 |
352 |
3 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
29.89 |
229 |
4 |
Laura Weinreich |
1998 |
9818AA |
HOLBÆK |
|
50m |
29.83 |
149 |
5 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
29.85 |
304 |
6 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
29.90 |
179 |
7 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
50m |
30.04 |
592 |
8 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
50m |
30.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.66 |
159 |
2 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
29.51 |
528 |
3 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
50m |
29.40 |
470 |
4 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
29.34 |
58 |
5 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
29.35 |
417 |
6 |
Vibe Tofte Jørgensen |
1999 |
9956AQ |
RØNNE |
|
50m |
29.46 |
394 |
7 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
29.63 |
535 |
8 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
50m |
29.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.20 |
174 |
2 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
50m |
28.93 |
123 |
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
GENTOFTE |
|
50m |
28.30 |
248 |
4 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.09 |
567 |
5 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
AIF |
|
50m |
28.05 |
341 |
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
28.60 |
461 |
7 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
29.17 |
24 |
8 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
50m |
29.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
50m |
29.19 |
350 |
2 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
28.84 |
73 |
3 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
50m |
28.09 |
381 |
4 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9778AG |
TUNE |
|
50m |
26.80 |
436 |
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
27.86 |
419 |
6 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
28.50 |
426 |
7 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
28.99 |
147 |
8 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
29.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
29.17 |
258 |
2 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.80 |
38 |
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
28.06 |
377 |
4 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
TRITON V |
|
50m |
25.24 |
32 |
5 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
27.28 |
205 |
6 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
28.47 |
346 |
7 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
28.94 |
302 |
8 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
29.25 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
07 juli 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|