Startliste for Risösim 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
RISÖSIM 2015 |
|
Utskriftsdatum |
07 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:24 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer ABCD |
Finaler (14) |
Sponsor: Krister Mellbergs Maskin |
|
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
Ella Heed |
2005 |
AR4205 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
|
47 |
4 |
Elin Clarin |
2005 |
AG7205 |
NJURUNDA |
|
50m |
|
230 |
5 |
Tyra Östberg |
2004 |
BD2804 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
199 |
1 |
Ingrid Grahn |
2004 |
BH1204 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
11 |
2 |
Alva Andersson |
2005 |
AZ7805 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
|
299 |
3 |
Maria Öström |
1973 |
|
IF RYCKET |
|
50m |
2:41.99 |
27 |
4 |
Kristina Vestman |
2004 |
AN3404 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
2:29.56 |
98 |
5 |
Signe Domeij |
2005 |
AI5805 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
2:35.38 |
197 |
6 |
Jonna Egelskog |
2003 |
BR7603 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
38 |
7 |
Tea Alamaa |
2006 |
AH3206 |
NJURUNDA |
|
50m |
|
147 |
8 |
Agnes Pettersson |
2004 |
BE0404 |
SUNDSVALL |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
85 |
1 |
Cecilia Östman |
2002 |
AK2202 |
SANDVIK |
|
50m |
2:13.38 |
182 |
2 |
Livia Hofmann |
2005 |
AK1805 |
TIMRÅ SK |
|
25m |
1:58.46 |
123 |
3 |
Olivia Ericson |
2006 |
AB8406 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:52.06 |
12 |
4 |
Moa Berglund |
2004 |
BB8204 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:46.82 |
100 |
5 |
Linnea Engström |
2004 |
AM8404 |
SOLLEFTEÅ |
|
50m |
1:50.86 |
246 |
6 |
Alvina Hardegård |
2005 |
AF4805 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:57.67 |
102 |
7 |
Agnes Frestadius |
2005 |
AH7205 |
SOLLEFTEÅ |
|
50m |
2:02.87 |
108 |
8 |
Zuzanna Wojtowicz |
2004 |
AV5804 |
SOLLEFTEÅ |
|
50m |
2:23.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
132 |
1 |
Elin Lindkvist |
2004 |
BL6604 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:44.60 |
130 |
2 |
Elin Jönsson |
2004 |
AQ4804 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:39.89 |
68 |
3 |
Ida Sundholm |
2005 |
AG2205 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:38.06 |
200 |
4 |
Signe Grahn |
2002 |
BR1202 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:36.05 |
77 |
5 |
Vilma Fagerström |
2005 |
AM5805 |
SANDVIK |
|
25m |
1:36.50 |
52 |
6 |
Alva Fridlund |
2004 |
BE9404 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:39.36 |
46 |
7 |
Maria Carlsson |
1983 |
AF6883 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:42.01 |
206 |
8 |
Linn Lidström |
2001 |
BR1201 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:45.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
249 |
1 |
Agnes Lideskog |
2002 |
BB8202 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
1:33.49 |
34 |
2 |
Ella Kretz |
2004 |
AQ5804 |
KRAMFORS |
|
25m |
1:32.39 |
184 |
3 |
Tindra Olavi |
2003 |
AH6403 |
TIMRÅ SK |
|
50m |
1:31.46 |
59 |
4 |
Ebba Lindblom |
2004 |
AR8404 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:30.74 |
54 |
5 |
Isabelle Grönlund |
2004 |
AR7604 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:31.14 |
157 |
6 |
Nora Sundström |
2004 |
AQ9804 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:32.10 |
181 |
7 |
Emelie Carlzén |
2003 |
BB1203 |
TIMRÅ SK |
|
50m |
1:33.30 |
78 |
8 |
Edit Fahlgren |
2004 |
BG8404 |
SANDVIK |
|
25m |
1:35.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
1 |
Tess Viggeborn |
2003 |
BE5203 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:30.35 |
193 |
2 |
Sara Bonnedahl |
2001 |
AP1801 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:30.23 |
80 |
3 |
Nellie Karppinen |
2002 |
BR2202 |
SANDVIK |
|
25m |
1:28.63 |
150 |
4 |
Clara Renström Halling |
2004 |
AQ8804 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:26.24 |
201 |
5 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
AJ1803 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:27.12 |
279 |
6 |
Ylva Söderholm |
1993 |
CI0493 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:29.35 |
186 |
7 |
Isabelle Åström |
2004 |
AJ2404 |
TIMRÅ SK |
|
25m |
1:30.27 |
158 |
8 |
Lena Svedberg |
2004 |
AV6804 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:30.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
AM1203 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:26.17 |
227 |
2 |
Polina Zhirkova |
2004 |
AN4204 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:25.29 |
18 |
3 |
Josefin Karlsson |
2003 |
BB0803 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:24.85 |
4 |
4 |
Amanda Jonasson |
2004 |
AM5604 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:23.33 |
273 |
5 |
Levina Elfström |
2003 |
AN8403 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:24.52 |
82 |
6 |
Sanja Lind |
2002 |
BB0602 |
SANDVIK |
|
25m |
1:25.08 |
245 |
7 |
Karin Hallén |
2002 |
BD6402 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
1:25.84 |
234 |
8 |
Ella Barnoin |
2002 |
BD7402 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
1:26.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
198 |
1 |
Hedda Ferm |
2002 |
AH4802 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:22.21 |
162 |
2 |
Felicia Tubbin |
2003 |
BK3203 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:21.69 |
105 |
3 |
Felicia Qvist |
2002 |
AX7202 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
1:19.25 |
81 |
4 |
Hilda Larsson |
2002 |
AK4202 |
SANDVIK |
|
50m |
1:18.99 |
248 |
5 |
Elina Lehtinen |
2003 |
AN7603 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
1:19.09 |
9 |
6 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:20.98 |
185 |
7 |
Cornelia Åström |
2002 |
BE5802 |
TIMRÅ SK |
|
25m |
1:22.18 |
252 |
8 |
Sandra Nilsson |
2003 |
BH9603 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:22.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
289 |
1 |
Frida Olofsson |
1999 |
BP6699 |
HÖGAKUSTEN |
|
25m |
1:18.84 |
114 |
2 |
Leia Beijron |
2004 |
BO5402 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:18.42 |
266 |
3 |
Wiktoria Poznanska |
2001 |
AZ6601 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:17.29 |
219 |
4 |
Isolde Svedjeland |
2002 |
AL3202 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:16.81 |
149 |
5 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
AR0204 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:17.00 |
171 |
6 |
Emma Öberg |
2003 |
AH4603 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:17.78 |
83 |
7 |
Karoline Lundgren |
2001 |
BL5201 |
SANDVIK |
|
50m |
1:18.50 |
96 |
8 |
Tilde Carlsson |
2001 |
AU2601 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
1:18.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
1 |
Elina Gullehag |
2002 |
AK3602 |
SANDVIK |
|
50m |
1:16.54 |
156 |
2 |
Melina Sundström |
2002 |
AP8202 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:15.39 |
292 |
3 |
Ebba Vedman |
2002 |
BB3402 |
HÖGAKUSTEN |
|
25m |
1:15.14 |
272 |
4 |
Felicia Andersson |
2001 |
AN9601 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:14.76 |
167 |
5 |
Ebba Worander |
2003 |
AS6403 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:15.14 |
69 |
6 |
Lova Tjernström |
2004 |
AC1204 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:15.34 |
228 |
7 |
Molly Ångström |
1997 |
BL6697 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:15.56 |
166 |
8 |
Tilde Wiborg |
2003 |
AW3603 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:16.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
238 |
1 |
Emelia Boström |
2000 |
AT9899 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
1:13.88 |
278 |
2 |
Kristin Larsson |
1999 |
AL2899 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:13.34 |
57 |
3 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
AB4202 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:12.79 |
195 |
4 |
Lisa Drugge |
2001 |
BQ2201 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:11.71 |
148 |
5 |
Nathalie Pettersson |
2002 |
BP4602 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:11.79 |
151 |
6 |
Hanna Sahlin |
2003 |
AS5403 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:12.79 |
133 |
7 |
Sofia Lindkvist |
2002 |
BL2602 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:13.40 |
253 |
8 |
Linn Strömberg |
2002 |
BD9402 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
1:13.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
51 |
1 |
Tilde Forslund |
2000 |
BL7400 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:11.35 |
101 |
2 |
Isa Forsberg |
2002 |
BB5202 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
1:10.40 |
22 |
3 |
Cornelia Norén-Vosfeldt |
2001 |
AE3401 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:10.15 |
65 |
4 |
Vilma Olsson |
1999 |
BM8299 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:08.74 |
106 |
5 |
Linn Söderberg |
2004 |
AE3804 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
1:09.16 |
285 |
6 |
Wilma Henriksson |
2001 |
BM9601 |
HÖGAKUSTEN |
|
25m |
1:10.33 |
221 |
7 |
Ingrid Sälg |
2002 |
AH1802 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:10.51 |
277 |
8 |
Maja Jakobsson |
2000 |
AM7800 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:11.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
1 |
Tuva Balkerud |
2001 |
AF3801 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:07.88 |
119 |
2 |
Julia Danielsson |
2000 |
AM8400 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:06.43 |
92 |
3 |
Matilda Nyström |
1995 |
BE7495 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:05.24 |
139 |
4 |
Joyce Muzito |
2001 |
BT4401 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:03.61 |
137 |
5 |
Hanna Mattsson |
1998 |
BL2698 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:04.51 |
134 |
6 |
Amelia Lundblom |
1999 |
AF3499 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:05.55 |
90 |
7 |
Felicia Nilsson |
1997 |
AH8697 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:07.53 |
212 |
8 |
Tuva Orre Sandström |
2001 |
AD1601 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:08.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Maja Bollbring |
1999 |
AC5899 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:02.49 |
210 |
2 |
Lovisa Nyman |
1994 |
AF4894 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:01.15 |
138 |
3 |
Gloria Muzito |
2002 |
BO6202 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:00.61 |
129 |
4 |
Frida Hedlund |
1999 |
AG5699 |
SUNDSVALL |
|
25m |
59.51 |
146 |
5 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:00.32 |
226 |
6 |
Ronja Wikström |
1996 |
BQ0696 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:01.07 |
264 |
7 |
Paula Oscarsson |
1999 |
BE0899 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:02.35 |
50 |
8 |
Maria Eriksson |
1997 |
BM6297 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:03.01 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
07 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
09:24 |
|