Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 3/7 Klockan 16.00. (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:16 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Sara Thydén 1:09.03 2004-07-01 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
372 |
1 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
25m |
1:15.52 |
645 |
2 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
1:15.22 |
219 |
3 |
Sofia Bekken |
2001 |
AE6601 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:15.00 |
317 |
4 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
1:14.18 |
198 |
5 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:14.96 |
313 |
6 |
Matilda Savén |
2000 |
BI0400 |
LASS |
|
50m |
1:15.01 |
251 |
7 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:15.29 |
340 |
8 |
Elin Carlsson |
2001 |
AV0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:15.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
528 |
1 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:13.95 |
1 |
2 |
Svea Andrine |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
1:13.12 |
2 |
3 |
Astri Brodtkorb-Lund |
2000 |
|
Rana SK |
|
50m |
1:12.65 |
299 |
4 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
1:11.58 |
83 |
5 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:12.15 |
609 |
6 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
1:12.83 |
444 |
7 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
1:13.38 |
111 |
8 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:14.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
496 |
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SKK |
|
25m |
1:11.47 |
655 |
2 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:11.28 |
485 |
3 |
Hanna Reithner |
2000 |
AJ7400 |
SKK |
|
25m |
1:08.33 |
481 |
4 |
Ebba Martin |
2000 |
AH4200 |
SKK |
|
25m |
1:06.64 |
112 |
5 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.15 |
453 |
6 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
25m |
1:10.14 |
603 |
7 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:11.44 |
459 |
8 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
25m |
1:11.54 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:16 |
|