Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 45
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
19:52 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
Gren 45, 100m Bröst Herrar 11 o Y |
Finaler (3) |
11 år och yngre: Daniel Forndal 1:24.71 2008-07-01 |
|
Beräknad start 12:33 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
1 |
Simon Axelsson |
2006 |
AF7306 |
LASS |
|
50m |
|
436 |
2 |
Malte Rönningdal |
2005 |
AB1905 |
S 71 |
|
25m |
1:56.64 |
369 |
3 |
Marcus Manninen |
2004 |
AD1104 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:52.44 |
366 |
4 |
Gustav Fahlström |
2005 |
AC1305 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:48.75 |
651 |
5 |
Erik Ankarling |
2004 |
AG4104 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:49.97 |
564 |
6 |
Samuel Rundgren |
2004 |
AK4304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:54.41 |
521 |
7 |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
AH1704 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
270 |
8 |
Alexander Barkehed |
2006 |
AC8506 |
LASS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
654 |
1 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AK4904 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:46.12 |
452 |
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SKURU IK |
|
25m |
1:43.64 |
227 |
3 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
AN2904 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:41.96 |
107 |
4 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:40.07 |
147 |
5 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:40.73 |
81 |
6 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:43.63 |
191 |
7 |
Alexander Henningsson |
2004 |
AM2104 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:45.35 |
266 |
8 |
Nassim Arim |
2004 |
AI9104 |
LASS |
|
25m |
1:48.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
386 |
1 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
1:36.82 |
275 |
2 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
25m |
1:35.52 |
434 |
3 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
1:35.03 |
566 |
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:27.00 |
664 |
5 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:30.05 |
267 |
6 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
25m |
1:35.51 |
368 |
7 |
Lukas Lundberg |
2004 |
AD0104 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:36.43 |
514 |
8 |
Hugo Fransson |
2005 |
AA4105 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:39.39 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:52 |
|