Program for H.C. Andersen Swim Cup
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Vestfyns Bryggeri |
Morten Bak Hansen 95 - A6 - 52.94 (2012) |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 388 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GTI | 0137AG | 50 m | 57.68 | |
2 | 209 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 50 m | 57.91 | |
3 | 85 | Weilguny August | 2001 | HOVEDSTAD | 0131AF | 50 m | 59.68 | |
4 | 447 | Riva Elia | 2001 | NUM | 50 m | 1:00.71 | ||
5 | 438 | Cassoni Nathan | 2001 | NUM | 50 m | 1:01.17 | ||
6 | 185 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 50 m | 1:01.82 | |
7 | 476 | Tietgen Jacob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 1:03.33 | |
8 | 362 | Eriksen Benjamin Nørgaard | 2002 | GTI | 0257AC | 50 m | 1:05.23 | |
9 | 370 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GTI | 0239AF | 50 m | 1:05.43 | |
10 | 48 | Hopff Jacob | 2001 | HOLSTEBRO | 0141AO | 50 m | 1:05.61 | |
11 | 316 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 1:05.99 | |
12 | 475 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 1:06.78 | |
13 | 303 | Tramm Emil Jøhnk | 2002 | OSK | 0223AA | 50 m | 1:06.94 | |
14 | 360 | Enghave Mads | 2002 | GTI | 0227AA | 50 m | 1:07.49 | |
15 | 395 | Væhrens Mads Karise | 2002 | GTI | 0297AC | 50 m | 1:07.62 | |
16 | 302 | Stahl Gustav | 2002 | OSK | 0245AM | 50 m | 1:07.87 | |
17 | 43 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 1:07.96 | |
18 | 33 | Christensen Magnus A H | 2001 | HOLSTEBRO | 0183AP | 50 m | 1:08.40 | |
19 | 355 | Baltzer Mads | 2002 | GTI | 0251AG | 50 m | 1:09.73 | |
20 | 319 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 1:09.95 | |
21 | 27 | Andersen Adam Tavs | 2001 | HOLSTEBRO | 0133AR | 50 m | 1:12.20 | |
22 | 459 | Christensen Victor | 2001 | FREM | 0199AI | 50 m | 1:12.36 | |
23 | 367 | Gummer Mikkel | 2002 | GTI | 0269AF | 50 m | 1:12.37 | |
24 | 299 | Jahromi Nickolas Irani | 2001 | OSK | 0151AG | 50 m | 1:12.58 | |
25 | 376 | Knudsen Marco | 2003 | GTI | 0399AF | 50 m | 1:12.80 | |
26 | 297 | Hallenborg Oliver | 2002 | OSK | 0243AA | 50 m | 1:12.83 | |
27 | 50 | Jensen Anders Nedergaard | 2002 | HOLSTEBRO | 0233AP | 50 m | 1:13.28 | |
28 | 415 | Nygaard Victor | 2003 | OSLF | 0361AH | 50 m | 1:14.56 | |
29 | 380 | Liang Kevin | 2002 | GTI | 0215AI | 50 m | 1:15.63 | |
30 | 61 | Pedersen Mads Mazur | 2002 | HOLSTEBRO | 0203AG | 50 m | 1:15.85 | |
31 | 382 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GTI | 0441AC | 50 m | 1:16.00 | |
32 | 70 | Søby Mikkel | 2001 | HOLSTEBRO | 0149AJ | 50 m | 1:16.13 | |
33 | 430 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | OSK | 0217AM | 50 m | 1:16.29 | |
34 | 393 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | GTI | 0345AC | 50 m | 1:16.48 | |
35 | 32 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 1:16.55 | |
36 | 374 | Jørgensen Jesper Funch | 2003 | GTI | 0387AC | 50 m | 1:17.65 | |
37 | 151 | Gadegaard Carl M | 2001 | NYBORG | 0191AG | 50 m | 1:18.81 | |
38 | 56 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 1:18.95 | |
39 | 152 | Graff Nicolai | 2001 | NYBORG | 0161AO | 50 m | 1:19.08 | |
40 | 386 | Nierfeldt Oliver | 2002 | GTI | 0243AG | 50 m | 1:20.31 | |
41 | 428 | Pedersen Mathias Munch | 2003 | OSK | 0347AI | 50 m | 1:21.01 | |
42 | 470 | Pedersen Magnus Ipsen | 2001 | FREM | 0145AR | 50 m | 1:21.45 | |
43 | 410 | Fohlmann Joe Tani | 2003 | OSLF | 0355AA | 50 m | 1:22.41 | |
44 | 414 | Nielsen Aksel Ellegaard | 2002 | OSLF | 0253AI | 50 m | 1:22.91 | |
45 | 28 | Andersen Noah Lebæk | 2003 | HOLSTEBRO | 0347AL | 50 m | 1:24.61 | |
46 | 63 | Pedersen Rasmus | 2003 | HOLSTEBRO | 0305AM | 50 m | 1:24.64 | |
47 | 58 | Lund Mads | 2002 | HOLSTEBRO | 0253AO | 50 m | 1:24.80 | |
48 | 423 | Henriksen Mads Juul | 2004 | OSK | 0465AA | 50 m | 1:24.94 | |
49 | 341 | Smed Hugo | 2003 | OSK | 0391AB | 50 m | 1:28.71 | |
50 | 396 | Villumsen William F. | 2003 | GTI | 0355AJ | 50 m | 1:29.02 | |
51 | 340 | Møller Viktor Munk | 2003 | OSK | 0353AA | 50 m | 1:29.12 | |
52 | 371 | Jensen Esben Brasch | 2003 | GTI | 0367AC | 50 m | 1:29.29 | |
53 | 366 | Gath Nicolai Schuster | 2003 | GTI | 0365AK | 50 m | 1:29.53 | |
54 | 65 | Pilgaard Nikolaj | 2004 | HOLSTEBRO | 0413AH | 50 m | 1:29.67 | |
55 | 461 | Hald Christoffer | 2003 | FREM | 0321AC | 50 m | 1:29.72 | |
56 | 369 | Hansen Matias Buus | 2003 | GTI | 0381AK | 50 m | 1:29.97 | |
57 | 394 | Thulstrup Lasse | 2004 | GTI | 0489AB | 50 m | 1:32.44 | |
58 | 409 | Clausen Casper Bang | 2003 | OSLF | 0391AJ | 50 m | 1:32.66 | |
59 | 426 | Larsen Valdemar T. | 2004 | OSK | 0495AE | 50 m | 1:34.45 | |
60 | 338 | Hannibal Oliver | 2001 | OSK | 0179AH | 50 m | 1:35.84 | |
61 | 442 | Giacomelli Alex | 2001 | NUM | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:57 |