Startliste for Silkeborg Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Swim Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
23 august 2015 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:33 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 august 2015 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (9) |
Årg. 2005-2015: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:23.60 2012-08-26 |
Årg. 2003-2004: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Julie Lundorff Larsen (2000) 1:17.19 2014-08-24 |
Årg. 1999-2000: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
375 |
2 |
Signe H. Pedersen |
2004 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
352 |
3 |
Lisa Ruby Horsholm |
2003 |
0368AY |
SILKEBORG |
|
50m |
|
354 |
4 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
0306AU |
SILKEBORG |
|
50m |
|
96 |
5 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
|
294 |
6 |
Amalie Juul Jakobsen |
2003 |
0338AO |
PINGVINEN |
|
50m |
|
292 |
7 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
|
PINGVINEN |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Emma Oleander |
2004 |
0472AJ |
HORSENS |
|
50m |
2:17.12 |
270 |
2 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
0566AD |
HORSENS |
|
50m |
2:11.90 |
383 |
3 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
2:06.65 |
361 |
4 |
Emma Kobæk |
2003 |
0326AU |
SILKEBORG |
|
50m |
2:04.26 |
92 |
5 |
Sofie Kaysen |
2004 |
|
NYBORG |
|
50m |
2:05.54 |
244 |
6 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
50m |
2:10.24 |
87 |
7 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
50m |
2:16.09 |
276 |
8 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:28.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Cecilie Høgfeldt |
2002 |
|
AUNING |
|
50m |
2:00.33 |
110 |
2 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
50m |
1:58.38 |
12 |
3 |
Weronika L. Bjørn |
2005 |
0524AG |
IKAST |
|
50m |
1:54.89 |
115 |
4 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
50m |
1:51.65 |
376 |
5 |
Mette Marie H. Petersen |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
50m |
1:53.01 |
10 |
6 |
Rikke Sander Berggreen |
2005 |
0522AG |
IKAST |
|
50m |
1:57.08 |
85 |
7 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
0172AX |
NYBORG |
|
50m |
1:59.75 |
367 |
8 |
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
SILKEBORG |
|
50m |
2:02.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AU |
PINGVINEN |
|
50m |
1:45.56 |
317 |
2 |
Thea Pontoppidan |
1999 |
9918BD |
DELTA |
|
50m |
1:45.41 |
143 |
3 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
AARS |
|
50m |
1:43.92 |
129 |
4 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
1:43.45 |
362 |
5 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:43.67 |
268 |
6 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
0288AJ |
HORSENS |
|
50m |
1:44.58 |
357 |
7 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
0268AL |
SILKEBORG |
|
50m |
1:45.48 |
67 |
8 |
Anine B. Mariegaard |
2001 |
0116AY |
SKAGEN |
|
50m |
1:48.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
0252AP |
HORSENS |
|
50m |
1:40.42 |
333 |
2 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
1:38.32 |
264 |
3 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
50m |
1:37.72 |
78 |
4 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
1:37.62 |
150 |
5 |
Signe Stærmose |
1999 |
9936AR |
NYBORG |
|
50m |
1:37.69 |
277 |
6 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
0242AT |
HORSENS |
|
50m |
1:38.18 |
208 |
7 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:38.71 |
285 |
8 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
1:40.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Nanna Sund |
2000 |
0086BE |
HORSENS |
|
50m |
1:36.98 |
132 |
2 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
1:35.97 |
149 |
3 |
Freja Brogaard |
1999 |
9928BA |
BJERRE HER |
|
50m |
1:34.36 |
380 |
4 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
1:32.47 |
237 |
5 |
Marikka Andersen |
2002 |
0214AI |
HORSENS |
|
50m |
1:33.18 |
7 |
6 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
50m |
1:34.41 |
108 |
7 |
Camilla Vestergaard |
2000 |
0078AF |
NYBORG |
|
50m |
1:36.57 |
199 |
8 |
Anna Foverskov |
2002 |
0204AO |
HOLBÆK |
|
50m |
1:37.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
1:29.46 |
134 |
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
1:26.54 |
343 |
3 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:23.14 |
131 |
4 |
Sofie Poulsen |
1999 |
9918AR |
THISTED |
|
50m |
1:18.46 |
83 |
5 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
50m |
1:22.28 |
90 |
6 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
1:23.64 |
309 |
7 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
50m |
1:28.72 |
13 |
8 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
IKAST |
|
50m |
1:32.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Camilla Veile |
2000 |
0096AQ |
DURUP |
|
50m |
1:29.28 |
243 |
2 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
0172BA |
HORSENS |
|
50m |
1:25.22 |
204 |
3 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:22.63 |
133 |
4 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
50m |
1:17.86 |
251 |
5 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
1:19.57 |
274 |
6 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
9528AY |
HORSENS |
|
50m |
1:23.27 |
4 |
7 |
Emma Uhrenfeldt Jensen |
2000 |
0014BE |
AUNING |
|
50m |
1:28.35 |
216 |
8 |
Julie Thaarup Wulff |
2000 |
0082AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:30.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
1:29.17 |
295 |
2 |
Hannah Fleng M. Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
50m |
1:24.26 |
88 |
3 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
1:22.57 |
249 |
4 |
Michelle Franow |
2001 |
0102AH |
HORSENS |
|
50m |
1:17.84 |
138 |
5 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
1:19.11 |
245 |
6 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
1:23.26 |
145 |
7 |
Kathrin B. Poulsen |
2000 |
0072AV |
AARS |
|
50m |
1:27.54 |
3 |
8 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AUNING |
|
50m |
1:29.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
23 august 2015 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:33 |
|