2020-04-08   13:46:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Nya Arena Vilunda Knatte 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  14:18   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
345  David Delviken  2004  AP8704  VÄSBY SS    25m  59.88 
258  Axel Mickelsson  2006  AC4506  TUREBERG    25m  59.64 
128  Dennis Sundqvist  2003  AU5103  SKURU IK    25m  59.75 
386  Adam Rosenquist Tannemyr  2006  AE2106  VÄSBY SS    25m  1:01.62 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
343  Nicolaus Danhall  2005  AD7905  VÄSBY SS    25m  54.24 
34  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  52.89 
37  Edvin Hörberg  2005  AH2505  JÄRFÄLLA S    25m  52.64 
390  Albin Slättman  2004  AP5904  VÄSBY SS    25m  51.95 
104  Truls Björndal  2004  AQ1504  SKURU IK    25m  52.16 
233  Adrian Afrah  2005  AG7905  TUREBERG    25m  52.76 
163  Liam Lehtonen Hebert  2006  AE5706  SPÅRVÄGEN    25m  52.91 
271  Vincent Wettergren  2005  AG9905  TUREBERG    25m  55.99 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Sebastian Sundman  2006  AD5306  JÄRFÄLLA S    25m  51.05 
354  Adem Hemo  2003  AL6103  VÄSBY SS    25m  50.64 
363  Brandon Kellokoski  2005  AD8305  VÄSBY SS    25m  50.00 
42  Simon Lidström  2004  AK9304  JÄRFÄLLA S    25m  49.41 
158  Anton Jöngren  2006  AD5706  SPÅRVÄGEN    25m  49.87 
144  Alan Eriksson  2005  AH2905  SPÅRVÄGEN    25m  50.00 
92  Axel Hallenborg  2004  AO5504  SALTSJÖB    25m  50.89 
292  Nicholas Bergvall  2004  AN6104  TÄBY SIM    25m  51.12 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Axel Poldahl  2003  AU2703  SKURU IK    25m  49.28 
379  Eddie Peng  2007  AA7707  VÄSBY SS    25m  48.51 
378  Anton Ovuka  2004  AL3904  VÄSBY SS    25m  48.25 
184  Sebastian Frisch  2004  AO4104  SÖDERTÄLJE    25m  48.13 
202  Simon Welin-Berger  2006  AB6306  SÖDERTÄLJE    25m  48.16 
357  Viktor Jeppsson  2005  AE2105  VÄSBY SS    25m  48.32 
152  Adrian Hellberg  2005  AJ3105  SPÅRVÄGEN    25m  48.93 
289  Daniel Bebenek  2006  AC4706  TÄBY SIM    25m  49.41 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Johan Elmquist  2005  AD9705  JÄRFÄLLA S    25m  48.00 
237  Albin Brink  2006  AB4906  TUREBERG    25m  47.79 
25  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  46.94 
172  Einar Styrman  2005  AH3305  SPÅRVÄGEN    25m  46.28 
13  Jonatan Anderson  2005  AD5705  JÄRFÄLLA S    25m  46.75 
Karl Lennartsson  2005  AH0105  DANDERYD    25m  47.33 
56  Axel Strand  2006  AE7706  JÄRFÄLLA S    25m  47.90 
121  Eskil Perrone  2004  AP6304  SKURU IK    25m  48.03 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  David Holmberg  2005  AH7905  SPÅRVÄGEN    25m  45.42 
63  Loke Wall  2005  AD4705  JÄRFÄLLA S    25m  44.58 
138  Markus Annas  2004  AF1704  SPÅRVÄGEN    25m  44.30 
55  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  43.22 
327  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  43.40 
196  Rafael Pyötsiä  2003  AL2103  SÖDERTÄLJE    25m  44.56 
43  Anton Lind  2006  AB1906  JÄRFÄLLA S    25m  45.27 
140  Elias Brodin  2003  AO6903  SPÅRVÄGEN    25m  46.14 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Leon Lesniewski  2004  AK0304  JÄRFÄLLA S    25m  42.91 
250  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  AE1105  TUREBERG    25m  42.89 
69  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  42.24 
385  Casper Rengart  2006  AB1706  VÄSBY SS    25m  41.66 
133  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    25m  41.82 
249  Victor Jansson  2004  AF6904  TUREBERG    25m  42.45 
166  Viktor Malmring  2003  AO7903  SPÅRVÄGEN    25m  42.90 
33  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    25m  43.13 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Arvin Parsa  2006  AB7106  JÄRFÄLLA S    25m  41.26 
312  Noah Juhlin Fredriksson  2005  AI2505  TÄBY SIM    25m  40.86 
106  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m  40.64 
261  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    25m  39.88 
130  Isak Wallström-Blomgren  2003  AQ9303  SKURU IK    25m  40.34 
116  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SKURU IK    25m  40.68 
160  Milles Karlsson Karlström  2005  AD0905  SPÅRVÄGEN    25m  41.16 
181  Emil Berg  2003  AK4903  SÖDERTÄLJE    25m  41.56 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Daner Tapia  2005  AG9305  SPÅRVÄGEN    25m  39.55 
346  Gabriel Derantz  2003  AE4503  VÄSBY SS    25m  39.12 
288  Johannes Barkarö  2004  AI7904  TÄBY SIM    25m  38.47 
338  Linus Areblad  2004  AI9504  VÄSBY SS    25m  38.09 
131  Siavash Vatani  2003  AP0503  SKURU IK    25m  38.35 
384  Kevin Rathnasiri  2003  AJ0103  VÄSBY SS    25m  38.48 
318  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    25m  39.30 
209  Linus Bolinder  2003  AO3503  SÖDERTÖRN    25m  39.59 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
306  Mete Güleryüz  2006  AA4906  TÄBY SIM    25m  37.95 
185  Oscar Fällman  2003  AM5103  SÖDERTÄLJE    25m  37.66 
229  Malte Söderberg  2004  AL1904  SÖDERTÖRN    25m  37.53 
341  Erik Bergman  2004  AC1104  VÄSBY SS    25m  37.46 
397  Leonardo Vespertini  2003  AH9503  VÄSBY SS    25m  37.51 
Filip Novacic  2003  AQ5703  DANDERYD    25m  37.61 
137  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    25m  37.71 
216  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    25m  37.97 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Malte Haargaard  2003  AP2703  SKURU IK    25m  37.13 
285  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    25m  36.57 
269  Filip Westlund  2003  AL9703  TUREBERG    25m  36.25 
218  Alexander Kilander  2003  AS6903  SÖDERTÖRN    25m  36.11 
Wilhelm Arvidsson  2005  AC3705  DANDERYD    25m  36.15 
47  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    25m  36.31 
220  Victor Lindbom  2004  AI6704  SÖDERTÖRN    25m  37.03 
126  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  37.13 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
244  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    25m  35.14 
284  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  33.88 
336  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  32.00 
401  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SK ÄGIR    25m  31.00 
192  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  31.49 
195  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  33.35 
107  Gustavs Cerps  2004  AJ3704  SKURU IK    25m  34.94 
314  Dimitris Ladis  2003  AS4503  TÄBY SIM    25m  35.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  14:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner