2020-04-08   12:50:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Nya Arena Vilunda Knatte 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  14:20   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
390  Albin Slättman  2004  AP5904  VÄSBY SS    25m  1:01.72 
357  Viktor Jeppsson  2005  AE2105  VÄSBY SS    25m  1:00.76 
379  Eddie Peng  2007  AA7707  VÄSBY SS    25m  58.49 
34  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  57.80 
13  Jonatan Anderson  2005  AD5705  JÄRFÄLLA S    25m  57.97 
184  Sebastian Frisch  2004  AO4104  SÖDERTÄLJE    25m  59.11 
292  Nicholas Bergvall  2004  AN6104  TÄBY SIM    25m  1:01.01 
Karl Lennartsson  2005  AH0105  DANDERYD    25m  1:03.60 

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
202  Simon Welin-Berger  2006  AB6306  SÖDERTÄLJE    25m  57.11 
163  Liam Lehtonen Hebert  2006  AE5706  SPÅRVÄGEN    25m  56.43 
41  Leon Lesniewski  2004  AK0304  JÄRFÄLLA S    25m  56.11 
304  Fredrick Grundin  2003  AR8703  TÄBY SIM    25m  55.69 
354  Adem Hemo  2003  AL6103  VÄSBY SS    25m  55.96 
25  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  56.40 
289  Daniel Bebenek  2006  AC4706  TÄBY SIM    25m  56.55 
140  Elias Brodin  2003  AO6903  SPÅRVÄGEN    25m  57.39 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
258  Axel Mickelsson  2006  AC4506  TUREBERG    25m  54.51 
33  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    25m  54.28 
43  Anton Lind  2006  AB1906  JÄRFÄLLA S    25m  53.84 
42  Simon Lidström  2004  AK9304  JÄRFÄLLA S    25m  53.23 
172  Einar Styrman  2005  AH3305  SPÅRVÄGEN    25m  53.60 
55  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  54.09 
63  Loke Wall  2005  AD4705  JÄRFÄLLA S    25m  54.40 
31  Adam Halldin  2004  AN2304  JÄRFÄLLA S    25m  54.73 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Milles Karlsson Karlström  2005  AD0905  SPÅRVÄGEN    25m  52.61 
106  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m  51.76 
156  David Holmberg  2005  AH7905  SPÅRVÄGEN    25m  51.51 
237  Albin Brink  2006  AB4906  TUREBERG    25m  51.16 
144  Alan Eriksson  2005  AH2905  SPÅRVÄGEN    25m  51.18 
196  Rafael Pyötsiä  2003  AL2103  SÖDERTÄLJE    25m  51.61 
250  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  AE1105  TUREBERG    25m  51.96 
24  Johan Elmquist  2005  AD9705  JÄRFÄLLA S    25m  52.90 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
158  Anton Jöngren  2006  AD5706  SPÅRVÄGEN    25m  50.89 
152  Adrian Hellberg  2005  AJ3105  SPÅRVÄGEN    25m  50.21 
133  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    25m  49.67 
69  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  48.55 
323  Marcus Persson Taylor  2005  AC4905  TÄBY SIM    25m  49.17 
121  Eskil Perrone  2004  AP6304  SKURU IK    25m  49.85 
130  Isak Wallström-Blomgren  2003  AQ9303  SKURU IK    25m  50.61 
51  Arvin Parsa  2006  AB7106  JÄRFÄLLA S    25m  50.95 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
385  Casper Rengart  2006  AB1706  VÄSBY SS    25m  48.03 
126  Gustav Sartor  2003  AR8903  SKURU IK    25m  47.62 
288  Johannes Barkarö  2004  AI7904  TÄBY SIM    25m  47.34 
249  Victor Jansson  2004  AF6904  TUREBERG    25m  47.06 
166  Viktor Malmring  2003  AO7903  SPÅRVÄGEN    25m  47.12 
346  Gabriel Derantz  2003  AE4503  VÄSBY SS    25m  47.38 
Wilhelm Arvidsson  2005  AC3705  DANDERYD    25m  47.64 
384  Kevin Rathnasiri  2003  AJ0103  VÄSBY SS    25m  48.37 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    25m  45.60 
209  Linus Bolinder  2003  AO3503  SÖDERTÖRN    25m  45.53 
261  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    25m  45.41 
181  Emil Berg  2003  AK4903  SÖDERTÄLJE    25m  45.15 
314  Dimitris Ladis  2003  AS4503  TÄBY SIM    25m  45.37 
173  Daner Tapia  2005  AG9305  SPÅRVÄGEN    25m  45.53 
52  Daniel Parsa  2003  AL8503  JÄRFÄLLA S    25m  45.59 
138  Markus Annas  2004  AF1704  SPÅRVÄGEN    25m  46.97 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    25m  44.50 
216  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    25m  43.81 
113  Malte Haargaard  2003  AP2703  SKURU IK    25m  43.37 
244  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    25m  42.65 
338  Linus Areblad  2004  AI9504  VÄSBY SS    25m  43.00 
28  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  AF3303  JÄRFÄLLA S    25m  43.39 
185  Oscar Fällman  2003  AM5103  SÖDERTÄLJE    25m  43.89 
306  Mete Güleryüz  2006  AA4906  TÄBY SIM    25m  44.60 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Gustavs Cerps  2004  AJ3704  SKURU IK    25m  42.07 
195  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  38.78 
284  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  38.46 
192  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  36.10 
401  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SK ÄGIR    25m  37.87 
50  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    25m  38.78 
322  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TÄBY SIM    25m  40.31 
131  Siavash Vatani  2003  AP0503  SKURU IK    25m  42.37 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  14:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner