2020-04-09   05:34:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Nya Arena Vilunda Knatte 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  14:15   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer  Finaler (18) 
Heat 1 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
154  Lola Hjort Mowitz  2006  AI8406  SPÅRVÄGEN    25m  1:12.39 
253  Maria Krejci  2006  AC6606  TUREBERG    25m  1:09.96 
97  Britta Palmborg  2005  AQ7805  SALTSJÖB    25m  1:07.32 
359  Ida Johansson  2006  AF8806  VÄSBY SS    25m  1:09.03 
148  Jennifer Geaney  2005  AS9805  SPÅRVÄGEN    25m  1:11.88 
               
               

 
Heat 2 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
350  Emma Forsman  2004  AT9204  VÄSBY SS    25m  1:06.56 
53  Emelie Sidén  2005  AL9605  JÄRFÄLLA S    25m  1:05.95 
372  Armita Mosavi  2003  BR9603  VÄSBY SS    25m  1:04.64 
98  Mathilda Almgren  2005  AD1805  SKURU IK    25m  1:04.23 
135  Elicia Allard  2005  AP0805  SPÅRVÄGEN    25m  1:04.23 
389  Hanna Sköld  2005  AP2805  VÄSBY SS    25m  1:04.99 
170  Greta Schei  2006  AI8206  SPÅRVÄGEN    25m  1:05.97 
146  Felicia Eriksson  2004  BD4604  SPÅRVÄGEN    25m  1:06.96 

 
Heat 3 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Ebba Norrlin  2004  BA8604  JÄRFÄLLA S    25m  1:02.88 
198  Emilia Teglöf  2005  AQ3205  SÖDERTÄLJE    25m  1:02.46 
94  Anna Kristiansson  2007  AB5807  SALTSJÖB    25m  1:02.17 
364  Shirina Kellokoski  2003  AI9203  VÄSBY SS    25m  1:01.98 
204  Angelina Zander  2005  AS7405  SÖDERTÄLJE    25m  1:02.05 
182  Moa Berg  2006  AC7206  SÖDERTÄLJE    25m  1:02.21 
27  Stella Finnhammar  2005  AO7805  JÄRFÄLLA S    25m  1:02.81 
391  Clara Sundgren  2005  AT0805  VÄSBY SS    25m  1:03.14 

 
Heat 4 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Moa Eklund  2003  BK1803  SKURU IK    25m  1:01.73 
331  Nora Sundberg  2005  AP4205  TÄBY SIM    25m  1:01.58 
342  Felicia Brännbäck  2006  AC4606  VÄSBY SS    25m  1:01.28 
95  Laura Midby  2006  AG9806  SALTSJÖB    25m  1:00.84 
347  Felicia Eklöf  2003  BJ3403  VÄSBY SS    25m  1:01.05 
355  Lovisa Jardelid  2005  AK1405  VÄSBY SS    25m  1:01.57 
90  Ebba Carlsson  2005  AG9805  SALTSJÖB    25m  1:01.61 
365  Elise Klingh  2005  AT7605  VÄSBY SS    25m  1:01.93 

 
Heat 5 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Ebbalisa Lidgren  2005  AH9405  TUREBERG    25m  1:00.18 
120  Emma Orrung  2003  BK7803  SKURU IK    25m  1:00.00 
266  Alice Wermé  2005  AO9405  TUREBERG    25m  59.68 
383  Niyousha Rahimi  2005  AK4405  VÄSBY SS    25m  58.45 
39  Boel Jägerskog  2005  AJ7205  JÄRFÄLLA S    25m  58.54 
371  Signe Lundh  2005  AC5805  VÄSBY SS    25m  59.87 
332  Clara Taberman  2004  BC9204  TÄBY SIM    25m  1:00.17 
279  Alicia Söderlind  2005  AQ5805  TYRESÖ SS    25m  1:00.22 

 
Heat 6 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
305  Agnes Gustavsson  2005  AV3405  TÄBY SIM    25m  58.33 
30  Olivia Halfar  2005  AJ4205  JÄRFÄLLA S    25m  57.86 
93  Amalia Johnson  2005  AQ6805  SALTSJÖB    25m  57.51 
167  Nova Morota  2005  AJ6405  SPÅRVÄGEN    25m  57.44 
23  Lina Elhajji  2005  AR9205  JÄRFÄLLA S    25m  57.46 
300  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    25m  57.75 
293  Amanda Björklund  2006  AF1606  TÄBY SIM    25m  58.06 
118  Lovisa Niska Söderqvist  2004  AX2804  SKURU IK    25m  58.40 

 
Heat 7 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    25m  56.80 
168  Veronica Olsson  2005  AG6805  SPÅRVÄGEN    25m  56.16 
87  Tilde Pettersson  2004  AD9404  NORRTÄLJE    25m  56.06 
60  Emma Söderberg  2004  AP8204  JÄRFÄLLA S    25m  55.76 
183  Alice Englund  2005  AS4205  SÖDERTÄLJE    25m  55.82 
191  Olivia Lindgren  2004  BD1804  SÖDERTÄLJE    25m  56.10 
62  Nicole Tenaldo  2003  BK0603  JÄRFÄLLA S    25m  56.48 
252  Johanna Klingenstierna  2005  AS1405  TUREBERG    25m  57.20 

 
Heat 8 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Malin Wahlén  2003  BK8803  SKURU IK    25m  55.70 
141  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  BG1204  SPÅRVÄGEN    25m  55.58 
96  Filippa Neuman  2004  AP4204  SALTSJÖB    25m  55.26 
212  Gabriella Ehn  2003  BE5403  SÖDERTÖRN    25m  54.99 
339  Diana Azarian  2003  AV6803  VÄSBY SS    25m  55.21 
29  Felicia Göthberg  2004  AW4204  JÄRFÄLLA S    25m  55.53 
223  Elin Nygren  2003  BP3203  SÖDERTÖRN    25m  55.62 
99  Leah Amtell  2003  BJ6203  SKURU IK    25m  55.75 

 
Heat 9 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Filippa Sundberg  2004  BA3604  JÄRFÄLLA S    25m  54.70 
65  Amanda Wensmark  2005  AJ2405  JÄRFÄLLA S    25m  54.55 
257  Isabelle Lundwall Lager  2004  AX4804  TUREBERG    25m  54.08 
326  Matilda Schibbye  2004  BC5204  TÄBY SIM    25m  54.03 
153  Alva Hellenius  2006  AB3806  SPÅRVÄGEN    25m  54.05 
317  Maja Lingham  2004  BC8204  TÄBY SIM    25m  54.19 
373  Jessika Mudyna  2004  AI7804  VÄSBY SS    25m  54.64 
320  Anastasia Novopoltseva  2004  BC8804  TÄBY SIM    25m  54.94 

 
Heat 10 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
368  Alice Lindgren  2005  AK3405  VÄSBY SS    25m  53.81 
275  Alva Jacobsson  2005  AJ1605  TYRESÖ SS    25m  53.59 
211  Aysha Camal Cerrato  2004  AP8604  SÖDERTÖRN    25m  52.62 
105  Elsa Bäckström  2004  AU3204  SKURU IK    25m  52.58 
267  Thea Wermé  2003  BH2403  TUREBERG    25m  52.59 
298  Clara Ersson  2004  BA3204  TÄBY SIM    25m  52.93 
88  Moa Zetterström  2005  AA9805  NORRTÄLJE    25m  53.60 
169  Wilma Qvist  2004  AW4604  SPÅRVÄGEN    25m  53.86 

 
Heat 11 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Amanda Fabel  2005  AC3805  VÄSBY SS    25m  52.40 
208  Zeline Bengtson  2003  BE8203  SÖDERTÖRN    25m  52.29 
239  Ella Faleij  2003  BI0403  TUREBERG    25m  51.93 
Louise Blomqvist  2004  BD2204  DANDERYD    25m  51.62 
32  Sofia Hansen  2004  AL9604  JÄRFÄLLA S    25m  51.79 
376  Emma Nygård  2004  AI8804  VÄSBY SS    25m  52.26 
134  Alexandra Alkas Alias  2006  AE2406  SPÅRVÄGEN    25m  52.37 
263  Daniella Stjernholm  2004  BG7204  TUREBERG    25m  52.47 

 
Heat 12 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Moa Scharin  2003  BP4603  SKURU IK    25m  51.37 
108  Hera Chachalatos  2003  BP6603  SKURU IK    25m  51.32 
10  Jenny Tunell  2003  BK2603  DANDERYD    25m  50.91 
219  Clara Lidén  2003  BP2203  SÖDERTÖRN    25m  50.84 
392  Amanda Takala  2004  AP3804  VÄSBY SS    25m  50.85 
377  Emma Olsson  2004  AI9804  VÄSBY SS    25m  51.06 
246  Julia Häglund  2003  AI1403  TUREBERG    25m  51.36 
349  Lovisa Fantenberg  2004  AS3604  VÄSBY SS    25m  51.51 

 
Heat 13 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Elina Lejonqvist  2004  AA3804  JÄRFÄLLA S    25m  50.51 
228  Tara Srikkanth  2005  AP6405  SÖDERTÖRN    25m  50.29 
114  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  50.17 
89  Isabella Björk  2003  BL7203  SALTSJÖB    25m  50.02 
217  Alice Jönsson  2003  BN5403  SÖDERTÖRN    25m  50.14 
201  Sofia Tossavainen  2005  AJ2805  SÖDERTÄLJE    25m  50.17 
206  Alva Barrios  2005  AG4405  SÖDERTÖRN    25m  50.35 
139  Johanna Bagelius  2004  BB4604  SPÅRVÄGEN    25m  50.76 

 
Heat 14 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  49.84 
375  Moa Nyblom  2005  AA5605  VÄSBY SS    25m  49.66 
328  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    25m  49.60 
48  Linnea Mattila  2003  BH1203  JÄRFÄLLA S    25m  49.44 
162  Malin Kullman  2004  AW8404  SPÅRVÄGEN    25m  49.52 
403  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  49.64 
245  Selma Holmer  2004  AM6204  TUREBERG    25m  49.66 
67  Jessika Westberg  2003  AZ7803  JÄRFÄLLA S    25m  49.86 

 
Heat 15 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
334  Nicole Valeskog  2004  AT5204  TÄBY SIM    25m  48.68 
235  Sara Arnö  2004  AA1208  TUREBERG    25m  48.37 
179  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  47.40 
45  Elin Lindqvist  2004  AP7204  JÄRFÄLLA S    25m  46.90 
324  Kore Danaë Plunkett  2003  AX1803  TÄBY SIM    25m  47.08 
291  Emelie Bergwall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  48.19 
333  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    25m  48.47 
205  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  49.16 

 
Heat 16 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Olivia Bäckström  2005  AM0205  SÖDERTÖRN    25m  46.80 
299  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    25m  46.58 
19  Thilde Brandt  2003  BK8203  JÄRFÄLLA S    25m  46.30 
36  Louise Hertegren  2004  AD0604  JÄRFÄLLA S    25m  46.09 
311  Katie Hälleberg  2003  AT3603  TÄBY SIM    25m  46.10 
203  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    25m  46.34 
124  Tilde Rydström  2003  AX3603  SKURU IK    25m  46.66 
281  Erika Ahlberg  2004  AS8604  TÄBY SIM    25m  46.84 

 
Heat 17 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  Olivia Barrios  2004  AR9204  SÖDERTÖRN    25m  44.99 
224  Emma Parmander Haglund  2004  AS6804  SÖDERTÖRN    25m  44.25 
402  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  42.85 
199  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  42.46 
398  Hanna Åkerman  2004  AJ0204  VÄSBY SS    25m  42.61 
238  Cornelia Ericsson  2003  AT0603  TUREBERG    25m  43.58 
303  Saga Grindberg  2003  AX5603  TÄBY SIM    25m  44.78 
260  Astrid Nilsson  2003  AQ9403  TUREBERG    25m  45.10 

 
Heat 18 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Nina Pavlovic Cano  2004  AS7804  SÖDERTÖRN    25m  40.69 
301  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    25m  38.97 
213  Emelie Fast  2004  AR4204  SÖDERTÖRN    25m  38.46 
Smilla Malm  2003  AQ4203  DANDERYD    25m  38.01 
337  Beatrice Östlund  2003  BA5803  TÄBY SIM    25m  38.02 
374  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  VÄSBY SS    25m  38.49 
193  Filippa Malmström  2003  AK3803  SÖDERTÄLJE    25m  40.18 
394  Ioanna Tsirona  2004  AE2404  VÄSBY SS    25m  42.10 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner