Program för Sum-Sim 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 22
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2015 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
20:32 |
|
|
Arrangör |
SSF/Trollhättans SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök (10) |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Anton Marijanovic 1:01.01 |
15 år: Albin Lövgren (1999) 57.70 2014 FM: Albin Lövgren 57.70 |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Mika Persson 57.25 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
610 |
2 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.61 |
208 |
3 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
25m |
1:03.56 |
79 |
4 |
Christopher Andrén |
2000 |
AK0100 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:01.14 |
258 |
5 |
Jesper Danielsson |
2000 |
AP2500 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.77 |
122 |
6 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SPIF SF |
|
25m |
1:03.81 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
442 |
1 |
Erik Björklund |
1998 |
AA2598 |
NJURUNDA |
|
25m |
59.02 |
570 |
2 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:08.81 |
139 |
3 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:08.47 |
190 |
4 |
Johan Alderbrink |
2001 |
AO7701 |
HS |
|
50m |
1:08.22 |
608 |
5 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:08.44 |
329 |
6 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:08.62 |
513 |
7 |
Gustav Lindström |
1998 |
AD3598 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
58.98 |
690 |
8 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
VARBERG |
|
25m |
59.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
218 |
1 |
Victor Åberg |
2001 |
AH2501 |
HS |
|
50m |
1:07.96 |
192 |
2 |
Simon Bonnevier |
2001 |
AH7301 |
HS |
|
50m |
1:07.95 |
164 |
3 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:07.74 |
235 |
4 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:06.77 |
217 |
5 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
50m |
1:07.60 |
44 |
6 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:07.89 |
729 |
7 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:07.96 |
98 |
8 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:07.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
449 |
1 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
50m |
1:06.58 |
658 |
2 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:06.41 |
408 |
3 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
50m |
1:06.24 |
623 |
4 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
50m |
1:05.83 |
174 |
5 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:06.01 |
498 |
6 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
50m |
1:06.34 |
534 |
7 |
Victor Klingeryd Jalamo |
2000 |
AT4500 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.50 |
535 |
8 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
644 |
1 |
Daniel Redelius |
2000 |
AT7300 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:05.74 |
697 |
2 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
50m |
1:05.52 |
285 |
3 |
Anton Hong |
2000 |
AI8900 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:04.91 |
475 |
4 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
50m |
1:04.79 |
81 |
5 |
Pontus Pettersson |
2000 |
AR5900 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:04.79 |
181 |
6 |
Alex Phu |
2000 |
AP6700 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:05.20 |
134 |
7 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:05.56 |
333 |
8 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:05.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
452 |
1 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
50m |
1:04.40 |
684 |
2 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
50m |
1:04.05 |
246 |
3 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:02.95 |
409 |
4 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
1:02.35 |
238 |
5 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:02.93 |
431 |
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:03.06 |
488 |
7 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
50m |
1:04.26 |
341 |
8 |
Daniel Karlsson |
2000 |
AW3100 |
LASS |
|
50m |
1:04.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
727 |
1 |
Erik Ohlsén |
2000 |
AF4300 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:02.25 |
614 |
2 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
AM2998 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.66 |
330 |
3 |
Nikola Mackic |
1999 |
AF6199 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:01.57 |
533 |
4 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.39 |
225 |
5 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
1:01.44 |
508 |
6 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:01.60 |
696 |
7 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:01.93 |
652 |
8 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:02.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
560 |
1 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
50m |
1:01.02 |
339 |
2 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
50m |
1:00.29 |
56 |
3 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
59.39 |
319 |
4 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
50m |
57.47 |
451 |
5 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
50m |
58.60 |
474 |
6 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
50m |
59.81 |
639 |
7 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
50m |
1:00.75 |
266 |
8 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:01.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:00.85 |
118 |
2 |
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
SPIF SF |
|
50m |
1:00.09 |
370 |
3 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
50m |
58.85 |
227 |
4 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
57.14 |
234 |
5 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
58.47 |
510 |
6 |
Oscar Olsson |
1999 |
AK2199 |
SJÖBO SS |
|
50m |
59.62 |
160 |
7 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:00.41 |
9 |
8 |
Daniel Jonsson |
1999 |
AF8599 |
ALVESTA SS |
|
50m |
1:01.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
328 |
1 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:00.82 |
353 |
2 |
David Kurilenko |
1999 |
AT4599 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
59.85 |
322 |
3 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
50m |
58.76 |
521 |
4 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
56.18 |
590 |
5 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
58.02 |
640 |
6 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
50m |
59.43 |
54 |
7 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:00.30 |
728 |
8 |
Ademir Silic |
1998 |
AS0798 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:01.05 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
20:32 |
|