Program för Sum-Sim 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Hannah Brunzell 1:12.87 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sara Wallberg 1:12.04 |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Mari Louise Tran 1:11.45 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 17 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 50 m | 1:12.71 | |
2 | 298 | Englund Linnéa | 2003 | KARLSTAD | AI5403 | 50 m | 1:15.65 | |
3 | 263 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | AT7401 | 50 m | 1:16.43 | |
4 | 200 | Horvath Daniella | 2001 | HS | AO9601 | 50 m | 1:16.44 | |
5 | 205 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | AF6801 | 50 m | 1:16.61 | |
6 | 352 | Axelsson-Wiesel Edith | 2002 | LJUNGBY SS | AO3602 | 50 m | 1:17.02 | |
7 | 450 | Lindroth Ella | 2001 | NKK | AE1201 | 50 m | 1:17.24 | |
8 | 698 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 50 m | 1:17.82 | |
9 | 492 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 1:18.13 | |
10 | 209 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | AO7201 | 50 m | 1:18.83 | |
11 | 21 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | AL9201 | 50 m | 1:19.22 | |
12 | 64 | Månsson Julia | 2002 | ÖSA | BL9202 | 50 m | 1:19.37 | |
13 | 156 | Walldén Adelina | 2002 | SK ENA | AS2602 | 50 m | 1:19.56 | |
14 | 357 | Holmström Moa | 2001 | LUDVIKA SS | AD0201 | 50 m | 1:19.70 | |
15 | 182 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | AS3401 | 50 m | 1:19.85 | |
16 | 701 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 50 m | 1:20.08 | |
17 | 175 | Molin Richtnér Amie | 2001 | GÄVLE SS | AP4801 | 50 m | 1:20.27 | |
18 | 495 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 1:20.28 | |
19 | 422 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 50 m | 1:20.39 | |
20 | 642 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 1:20.41 | |
21 | 29 | Ångström Emelie | 2001 | VÄSTERÅS | AN8201 | 50 m | 1:20.57 | |
22 | 663 | Persson Johanna | 2001 | TÄBY SIM | AY6601 | 50 m | 1:20.61 | |
23 | 34 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | AE2402 | 50 m | 1:20.82 | |
24 | 315 | Westholm Sara | 2001 | KUNGSBACKA | AL8801 | 50 m | 1:20.85 | |
25 | 57 | Sundström Filippa | 2001 | ÄNGELHOLM | AG4201 | 50 m | 1:21.03 | |
26 | 726 | Ekström Thea | 2001 | VÄSTERVIK | AW5801 | 50 m | 1:21.22 | |
27 | 598 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 50 m | 1:21.31 | |
28 | 27 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | AE7402 | 50 m | 1:21.32 | |
29 | 687 | Almqvist Cornelia | 2002 | VARBERG | AJ6602 | 50 m | 1:21.57 | |
30 | 486 | Herlin Mathilda | 2001 | SK RAN | AK9201 | 50 m | 1:21.59 | |
31 | 311 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 25 m | 1:17.37 | |
32 | 577 | Tolf Sofie | 2002 | SUNDSVALL | AN1402 | 25 m | 1:17.97 | |
33 | 366 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | AK8202 | 25 m | 1:18.00 | |
34 | 331 | Morin Tilde | 2002 | SK LAXEN | AM5202 | 25 m | 1:18.05 | |
35 | 53 | Bergström Jennifer | 2002 | ÅKERSBERGA | AA9402 | 25 m | 1:18.07 | |
36 | 191 | Bengtsson Lisa | 2002 | HS | AE5802 | 25 m | 1:18.17 |
15 år |
1 | 432 | Virgin Hannah | 2000 | SK NEPTUN | BQ7800 | 50 m | 1:14.18 | |
2 | 487 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 1:15.30 | |
3 | 314 | Dunberg Linnea | 2000 | KUNGSBACKA | AE8200 | 50 m | 1:16.47 | |
4 | 100 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEBORG | AH0400 | 50 m | 1:16.61 | |
5 | 565 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 1:16.83 | |
6 | 360 | Wallin Sarah | 2000 | LUDVIKA SS | AH9800 | 50 m | 1:17.14 | |
7 | 295 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 1:17.46 | |
8 | 143 | Holström Linea | 2000 | ELFSBORG | AC4600 | 50 m | 1:18.38 | |
9 | 491 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 1:18.71 | |
10 | 730 | Wedel Agnes | 2000 | VÄSTERVIK | AX7200 | 50 m | 1:19.60 | |
11 | 144 | Maltesson Lina | 2000 | ELFSBORG | BF0600 | 50 m | 1:19.62 | |
12 | 657 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 1:19.68 | |
13 | 465 | Palmqvist Lisa | 2000 | OSKARSHAMN | AK4800 | 50 m | 1:20.03 | |
14 | 501 | Humling Agnes | 2000 | SANDVIKEN | AV2400 | 50 m | 1:20.09 | |
15 | 22 | Faleke Julia | 2000 | VÄSTERÅS | BK1600 | 50 m | 1:20.83 | |
16 | 427 | Lennér Tuva | 2000 | SK NEPTUN | BA4800 | 50 m | 1:21.09 | |
17 | 472 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 50 m | 1:21.10 | |
18 | 65 | Nederman Ida | 2000 | ÖSA | AU7400 | 50 m | 1:21.13 | |
19 | 233 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | AC1800 | 50 m | 1:21.25 | |
20 | 301 | Thyberg Michaela | 2000 | KARLSTAD | AL6600 | 50 m | 1:21.44 | |
21 | 66 | Nederman Lina | 2000 | ÖSA | AP0600 | 50 m | 1:21.62 | |
22 | 463 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 50 m | 1:21.73 | |
23 | 683 | Sandström Saga | 2000 | UMEÅ SS | AJ8200 | 50 m | 1:22.15 | |
24 | 94 | Aronsson Fanny | 2000 | UDDEVALLA | BE5400 | 50 m | 1:22.34 | |
25 | 292 | Rosenius Ida | 2000 | KARLSHAMN | AI7400 | 25 m | 1:17.85 | |
26 | 117 | Carlbom Amanda | 2000 | SPIF SF | BB8200 | 25 m | 1:18.15 |
16 - 17 år |
1 | 198 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 1:09.45 | |
2 | 271 | Thormalm Klara | 1998 | JÖNKÖPING | AA4898 | 50 m | 1:12.21 | |
3 | 709 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 1:14.13 | |
4 | 13 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 50 m | 1:14.15 | |
5 | 466 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | AR9898 | 50 m | 1:14.43 | |
6 | 430 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 1:14.44 | |
7 | 257 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | AB6498 | 50 m | 1:15.70 | |
8 | 25 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | AB5899 | 50 m | 1:15.89 | |
9 | 89 | Norén Sophia | 1998 | SS04 | AN9698 | 50 m | 1:16.15 | |
10 | 90 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 1:16.25 | |
11 | 493 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 1:16.68 | |
12 | 324 | Rydgren My | 1999 | LANDSKRONA | AT5699 | 50 m | 1:16.72 | |
13 | 356 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | AF6299 | 50 m | 1:17.00 | |
14 | 11 | Leijon Klara | 1999 | ALVESTA SS | AT8499 | 50 m | 1:17.03 | |
15 | 530 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 50 m | 1:17.94 | |
16 | 242 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 1:18.29 | |
17 | 365 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 1:18.73 | |
18 | 110 | Gustafsson Rebecka | 1998 | STRÄNGNÄS | AH4698 | 50 m | 1:18.97 | |
19 | 364 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 1:19.04 | |
20 | 654 | Bergh Mikaela | 1999 | TÄBY SIM | AK5299 | 50 m | 1:19.24 | |
21 | 113 | Nyström Adina | 1999 | STRÄNGNÄS | BD3699 | 50 m | 1:19.31 | |
22 | 338 | Gidlöf Elise | 1999 | LASS | AI8499 | 50 m | 1:19.32 | |
23 | 505 | Johansson Elsa | 1998 | S 02 | BM1298 | 25 m | 1:15.33 | |
24 | 536 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 1:15.34 | |
25 | 42 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 25 m | 1:15.52 | |
26 | 332 | Nilsson Fanny | 1998 | SK LAXEN | AT9498 | 25 m | 1:15.62 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 20:41 |