2019-12-14   16:41:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

11_S
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  4:15.26   
537  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  4:21.02   
337  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  50 m  4:22.73   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:23.39   
436  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  4:23.96   
77  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  4:26.79   
340  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  4:28.40   
345  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  4:28.64   
442  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  4:32.13   
10  379  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  4:32.44  EFT 
11  380  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:35.93   
12  40  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  50 m  4:36.00   
13  510  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  50 m  4:36.12   
14  374  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  4:37.68   
15  520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  4:38.31   
16  70  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  4:38.43   
17  252  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  4:38.87   
18  492  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  4:40.23   
19  80  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  4:40.49   
20  473  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  4:42.62   
21  582  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  4:42.68   
22  389  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  50 m  4:43.43   
23  373  Viereck Lærke  1997  ROSKILDE  9754AT  50 m  4:45.62   
24  347  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  4:46.93   
25  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  4:52.56   
26  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  4:52.64   
27  427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  4:53.12   
28  10  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  4:54.36   
29  58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  50 m  4:57.35   
30  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  50 m  4:58.66   
31  233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  4:58.93   
32  227  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  4:59.07   
33  441  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  50 m  5:02.61   
34  533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  5:09.97   
35  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  5:12.02   
36  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  5:37.11   
37  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  5:38.82   
38  106  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  50 m  5:40.13   
39  579  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  6:07.37   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  08 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark